Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Bezos se opět opřel do Bidena. Viní ho z vysoké inflace, která „ožebračí“ nejchudší Američany

Jeff Bezos, zakladatel internetového gigantu Amazon
ČTK
Veronika Kudrnová
vku

Americký miliardář a zakladatel Amazonu Jeff Bezos znovu zkritizoval kroky Bidenovy administrativy, které zrychlily inflaci. Ta v posledních měsících v USA vystoupala ke 40letému maximu. V nedělním tweetu Bezos mimo jiné zdůraznil, že „špatné směřování zemi nepomáhá.“

Reklama

Jeden z nejbohatších lidí na světě Jeff Bezos se opět obul do prezidenta Joea Bidena a celé jeho administrativy za nadměrné stimuly do již tak přehřáté ekonomiky, jejichž výsledkem je nadměrná inflace. Ta podle šéfa Amazonu nejvíce poškodí nejchudší Američany

V tweetu zveřejněném v neděli Bezos uvedl, že tyto stimuly jsou příčinou inflace, která sice v dubnu poprvé za osm měsíců zpomalila, ale stále zůstává blízko 40letých maxim. Kritika zakladatele Amazonu přišla jen pár dní poté, co se Bezos opřel do Bidena za jeho tweet, který vyzýval ke zvýšení daní pro velké korporace, což by podle šéfa Bílého domu mohlo zmírnit inflaci.

„Ve skutečnosti se administrativa usilovně snažila vložit ještě více stimulů do již tak přehřáté, inflační ekonomiky a pouze Manchin (demokratický senátor, který se vyslovil proti Bidenově agendě - pozn. red.) je zachránil před sebou samými,“ napsal Bezos.

„Inflace je regresivní daň, která nejvíce ubližuje těm nejméně bohatým. Chybné směřování zemi nepomůže,“ dodal Bezos.

Reklama

Komentáře Bezose byly reakcí na vlákno, ve kterém prezident Joe Biden tvrdil, že USA jsou na cestě k největšímu ročnímu poklesu deficitu v historii, v celkové výši 1,5 bilionu dolarů. Biden si také vzal na mušku bývalého prezidenta Donalda Trumpa, který se podílel na tom, že se „každý rok deficit zvyšoval“, napsal šéf Bílého domu.

Komentáře prezidenta Bidena i Bezose přicházejí v době, kdy inflace ve Spojených státech dosahuje 40letých maxim a představitelé americké centrální banky (Fed) ve snaze ji zmírnit zvyšují úrokové sazby.

Walmart

Inflace v USA zpomalila, ale stále je poblíž 40letého maxima

Inflace v USA v dubnu zpomalila na 8,3 procenta z březnových 8,5 procenta. Pokles spotřebitelských cen je pomalejší, než odhadovali analytici. Inflace stále zůstává poblíž 40letého maxima, uvedlo americké ministerstvo práce.

Přečíst článek

Jerome Powell, šéf Fed

Nejvyšší růst sazeb za 22 let. Fed brojí proti inflaci a úroky zvyšuje o půl procenta

Americká centrální banka (Fed) rozpoutala úrokovou bitvu proti pádící inflaci. Základní úrokovou sazbu zvýšila o 50 bazických bodů do rozmezí 0,75 procenta až jedno procento. To představuje nejagresivnější navýšení od roku 2000, píše agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Bill Gates

Gates: Zvyšování úrokových sazeb inflaci nezbrzdí, zpomalí ekonomiku

Bill Gates se pozastavuje na politikou Fedu. Snaha centrálních bankéřů, a to nejenom v USA, krotit inflaci zvyšováním úrokových sazeb podle něj významně zpomalí ekonomiku.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Jeff Bezos, zakladatel internetového gigantu Amazon

Amazon snížil výhled na Vánoce, Bezosovi hrozí pátý největší propad majetku mezi miliardáři

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme