Reklama

Věřitelé povozce kin Cineworldu zvažují prodej divize Cinema City. Kvůli bankrotu

Cinema City, v pražském OC Flora
Cinema City
 ČTK

Věřitelé britského provozovatele kin Cineworld Group zvažují prodej jeho východoevropské divize Cinema City, která působí rovněž v České republice. Informovala o tom agentura Bloomberg. Cineworld v září požádal ve Spojených státech o bankrotovou ochranu před věřiteli.

Reklama

Zdroje uvedly, že případný prodej by kromě Cinema City zahrnoval rovněž řetězce Yes Planet a Rav-Chen působící v Izraeli. Upozornily nicméně, že zatím není jisté, zda se opravdu uskuteční. Věřitelé by za tato aktiva mohli požadovat až miliardu dolarů (zhruba 23 miliard korun), napsala agentura Bloomberg.

Cinema City v České republice podle svých internetových stránek provozuje 12 multiplexů a jeden megaplex v sedmi městech, a to v Praze, Brně, Liberci, Pardubicích, Plzní, Ústí nad Labem a v Ostravě.

Zapomeňte na Stranger Things, nejsledovanějším hitem Netflixu je temná Wednesday

Seriál, který vychází ze světa Addamsovy rodiny, přilákal k obrazovkám Netflixu tolik lidí, že během pouhého týdne prosledovali rekordní počet hodin. Kolik? Neuvěřitelných 341 milionů. To se nepovedlo ani očekávané čtvrté sérii Stranger Things. 

Přečíst článek

Avatar 2
video

Lístky na premiéru Avatara mizí. Ceny v pražských kinech začínají na rekordních třech stovkách

Očekávané pokračování megahitu z roku 2009 se do kin dostane již za necelé dva týdny. Vstupenky do kin se prodávají již od pondělí. Zájemci však sáhnou do kapsy pořádně hluboko. V závislosti na typu kina totiž za druhého Avatara zaplatí od tří set korun výš.

Přečíst článek

Návštěvníci v kině, ilustrační foto

Řetězec kin Cineworld postihl long covid. Řítí se do bankrotu

Věřitelé britské společnosti Cineworld, která v Česku provozuje multiplexy pod značkou Cinema City, už jednou, před dvěma lety, od bankrotu firmy pomohli. Postcovidový syndrom, který zasáhl celý kinoprůmysl, ale trvá příliš dlouho. Cineworld se tak chystá v příštích týdnech vyhlásit bankrot, píše list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Přečíst článek

Reklama

Související

Premiéra Jan Žižka

Nejdražší český film Jan Žižka míří do kin. Točil jsem ho pro Čechy, říká režisér Jákl

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme