Reklama

Sbohem, Spotify. Manželka prince Harryho Meghan končí s půlmiliardovým podcastem

Sbohem, Spotify. Manželka prince Harryho Meghan končí s půlmiliardovým podcastem
ČTK
Dušan Kütner

Nejrozšířenější hudební streamovací služba Spotify a mediální společnost britského prince Harryho a jeho manželky Meghan se dohodly na ukončení smlouvy na vysílání Meghanina podcastu Archetypy. Pořad se dočkal pouze jediné série, ale i ta stála Spotify 20 milionů dolarů (asi 440 milionů korun), uvedl deník The Guardian.

Mnohamilionová dohoda, kterou se streamovacím gigantem Spotify uzavřela mediální skupina Archewell Audio prince Harryho a jeho manželky Meghan, vévodkyně ze Sussexu, po vzájemné dohodě končí, uvedly ve čtvrtek obě strany.

Pořad o stereotypech vůči ženám 

Od podpisu smlouvy v roce 2020 vytvořili manželé pouze jednu sérii pořadu Archetypes, v níž Meghan mluvila s celebritami, historiky a odborníky o historii stereotypů, které jsou namířeny proti ženám. Premiéru měl v srpnu 2022.

Autobiografie britského prince Harryho se okamžitě zařadila mezi bestsellery.

Náhradník je bestsellerem. Paměti prince Harryho trhají rekordy

Autobiografie britského prince Harryho nazvaná Spare (Náhradník) je pro čtenáře obrovským lákadlem a prodeje trhají rekordy. Nakladatelství Penguin Random House oznámilo, že jen během prvního dne se prodalo přes 1,4 milionu výtisků.

Přečíst článek

Show Markle's Archetypes obsadila první místa v žebříčcích podcastů na mnoha trzích. Obě strany ale ve společném prohlášení uvedly, že dohoda se chýlí ke konci, uvedl The Guardian.

„Spotify a Archewell Audio se vzájemně dohodly na rozchodu a jsme hrdí na sérii, kterou jsme společně natočili,“ stojí v prohlášení.

Portrét zesnulé královny Alžběty II. na bankovce

Éru královny Alžběty vystřídala doba Harryho a Meghan. Snad ne napořád

Velká Británie prožívá turbulentní období. Sérii přehmatů, špatných rozhodnutí i stín populismu. Během nastalého chaosu zemřela královna Alžběta, což mnozí interpretovali jako ústup staré éry. Někdejší slávy. Zesnulá královna tak je další z osobností roku 2022 byznysového portálu newstream.cz.

Přečíst článek

Server Variety citoval nejmenovaný zdroj, který uvedl, že Spotify očekávalo více obsahu od Archewell Audio, zatímco jiný nejmenovaný zdroj uvedl, že Harry a Meghan se chtějí odklonit od exkluzivní distribuce přes Spotify.

Není to poprvé, co Spotify přišel o exkluzivní podcast osobností z vyšších vrstev. Minulý rok skončila smlouva se Spotify také Barackovi a Michelle Obamovými, aby sami mohli exkluzivně distribuovat svůj podcast Higher Ground. Spotify uvedlo, že odmítlo obnovit dohodu; v té době bylo oznámeno, že bývalý prezidentský pár se neshodl se Spotify ohledně počtu jejích pořadů. Obamovi později místo toho uzavřeli první smlouvu s Amazonem a jeho platformou Audible, poznamenal deník.

Netflix uvede šestidílný dokument o vztahu Harryho a Maghan

Netflix pustil první tři díly intimního portrétu Harryho a Meghan

Britská královská rodina se připravuje na další bouřlivá odhalení, která slibuje šestidílná dokumentární série o princi Harrym a jeho manželce Meghan. První tři díly, které ve čtvrtek Netflix zpřístupnil, mohou být v tomto směru trochu zklamáním. Vyprávění královského páru se zatím soustředilo na médii ostře sledované začátky jejich romantického vztahu.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme