Reklama

Pražský Palác Broadway v aukci majitele nenašel

Palác Broadway
ČTK

O pražský Palác Broadway neměl v elektronické aukci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nikdo zájem. Vyvolávací cena byla přes miliardu, neuskutečnil se však jediný příhoz.

Reklama

ÚZSVM se tak nyní obrátí na stávajícího nájemce, který bude mít tři měsíce na koupi paláce za vyvolávací cenu. Pokud o palác neprojeví zájem, je úřad připraven vyhlásit další kolo elektronické aukce se stejnou minimální cenou jako v prvním kole aukce. Dům ze 30. let 20. století patří k největším funkcionalistickým stavbám v historickém jádru Prahy.

Dražba začala v úterý ráno, protože kauci 20 milionů korun složil nejméně jeden zájemce. Ten ale nakonce neučinil žádný příhoz. Minimální navýšení ceny bylo 200 tisíc korun.

Palác Broadway jde do dražby. Stát za něj chce přes miliardu korun.

Dražba Paláce Broadway. Stát chce za funkcionalistickou stavbu přes miliardu

Stát chystá elektronickou aukci Paláce Broadway v Praze s nejnižším podáním 1,05 miliardy korun. Uvedl to Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podle generální ředitelky ÚZSVM Kateřiny Arajmu se jedná o prodej s nejvyšší minimální cenou za dobu existence úřadu.

Přečíst článek

ÚZSVM převzal komplex Paláce Broadway do svého majetku v roce 2016 od tehdejší státní Správy železniční a dopravní cesty (nyní Správa železnic). Objekt s obchody, divadlem, restauracemi a kancelářemi draží, protože o něj neprojevila zájem žádná státní instituce.

Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát podle ÚZSVM z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze. Další z nejvyšších částek přinesla dražba pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu korun.

>>>>>>Zajímáte se o architekturu? Pak by vám neměal uniknout naše rubrika Enjoy<<<<<<

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme