Reklama

Máte dron? A víte jak se o něj starat?

Drony (ilustrační foto)
Pixabay
 nst
nst

Chcete, aby vám dron dělal společnost dlouhou dobu? Pak o něj musíte také dostatečně pečovat. Pravidelná kontrola vnějšího stavu dronu, aktualizace, kalibrace a správné skladování vám mohou ušetřit spoustu peněz. 

Reklama

Vizuální kontrola dronu 

Po delším zvažování jste se stali hrdým majitelem dronu Autel EVO II Pro V2 nebo jiného bezpilotního letounu, a nemůžete se na něj vynadívat? Když vám to vydrží, tak máte z části vyhráno. Vizuální kontrola dronu je totiž jedním ze základních kamenů kvalitní předletové přípravy a se stejnou samozřejmostí by se měla provádět i po finálním přistání. Bez zbytečných odkladů tak zjistíte, jestli je dron v pořádku, nebo bude lepší zavolat do specializovaného servisu a škody napravit. 

CIA zlikvidovala nejhledanějšího teroristu světa Ajmána Zavahrího

CIA na Bidenův rozkaz zabila nejhledanějšího teroristu světa

Americký prezident Joe Biden potvrdil, že USA pomocí dronu o víkendu v Afghánistánu zabily lídra teroristické skupiny Al-Káida Ajmána Zavahrího. „Bylo dosaženo spravedlnosti a tento teroristický vůdce již není mezi námi,“ uvedl Biden v projevu z Bílého domu.

Přečíst článek

Pozornost věnujte především prasklinám nebo jinému viditelnému poškození. Dobré je také zkontrolovat baterie a ujistit se, že nejsou nafouklé. Kontrola dronu zabere jen pár minut, ale může zásadním způsobem ovlivnit bezpečnost letu. 

Nezapomínejte na aktualizaci a kalibraci 

Aktualizovat dron je sice důležité, ale nic se nemá přehánět. Obecně se doporučuje počkat alespoň dva až tři týdny po vydání nové aktualizace. Za tu dobu už vývojáři stačí vyladit případné problémy, a vy se tak vyhnete tomu, že nová aktualizace dronu natropí více škody než užitku. Opačným extrémem jsou pak drony s firmwarem (software pro ovládání dronu) starým několik let. Kromě samotného dronu nezapomeňte aktualizovat také aplikaci pro ovládání dronu, mobilní telefon, baterie a dálkový ovladač. 

Ruku v ruce s pravidelnou aktualizací dronu jde také kalibrace dronu. A opět zde platí, že méně je nikdy více. Kompas nemusíte nutně kalibrovat před každým letem. Kalibrace hraje zásadní roli především v případě, že s dronem cestujete. Obecně se doporučuje kalibrovat po každých 30 kilometrech cesty nebo každý nový den, kdy s dronem létáte. 

UFO - ilustrační foto

Američané evidují 400 případů UFO. O mimozemšťany prý ale nejde

Americká armáda se víc než návštěvníků z vesmíru obává o národní bezpečnost. Neidentifikované létající objekty (UFO) častěji spojuje se špionážními aktivitami zejména Číny a Ruska, prozradili zástupci armády před zástupci amerického Kongresu.

Přečíst článek

Čerstvě kalibrovaný a aktualizovaný dron vypusťte nejdříve na zkušební let. Včas tak odhalíte případné problémy a zabráníte pádu z velké výšky. Nevíte si s aktualizací a kalibrací dronu rady? Na internetu najdete celou řadu videí, které vám poskytnou jasný návod, jak postupovat. Pokud si na aktualizaci a kalibraci dronu ani tak netroufáte, můžete využít služeb profesionálního servisu dronů, kde se postarají o pravidelnou údržbu bezpilotního letounu. 

Správné uskladnění je základ 

Asi se shodneme na tom, že si dron zaslouží své čestné místo. Může jít o polici v knihovně, zásuvku v komodě nebo třeba větší krabici ve skříni. Základem je najít místo, které je suché a zároveň chladné. Dronům ovšem nesvědčí ani přímé sluneční světlo. Se slunečními paprsky můžete bojovat s pomocí vhodných žaluzií, záclon nebo závěsů. 

DJI dron

Nikdo nebude používat naše drony k boji, vzkázal čínský výrobce a stáhl se z Ruska

Čínská společnost DJI, která je největším výrobcem bezpilotních letadel na světě, přerušuje aktivity v Rusku a na Ukrajině. Firma je jedním z mála čínských podniků, který se tak rozhodl kvůli válce na Ukrajině, informoval web televize Al-Džazíra. Společnost v úterý na svém webu uvedla, že přehodnocuje požadavky na dodržování předpisů po sporech o svou roli ve válce na Ukrajině.

Přečíst článek

Případně můžete zakoupit speciální obal na dron. Kromě jednoduchých obalů už v nabídce najdete také prostornější, a především pevnější kufry nebo batohy. Některé obaly jsou dokonce voděodolné. V ideálním případě byste měli koupit obal, který je určen přímo pro vaši značku a typ dronu. Pokud jde o starší model, vycházejte jednoduše z rozměrů dronu. 

Jak bezpečně přepravovat dron 

Obal využijete nejen při běžném skladování, ale také k pohodlné přepravě bezpilotního letounu v okamžiku, kdy se s dronem vydáte mimo domov. Výběr vhodného obalu tedy pečlivě zvažte. Plánujete s dronem jezdit pouze autem po ČR a po zbytek času bude doma? V tomto případě vám udělá dostatečnou službu i jednoduchý obal, který ochrání dron před slunečním zářením, prachem a menšími nárazy. 

Jestliže už předem víte, že vám dron bude dělat společnost i na dovolených u moře nebo v horách, raději zvolte bytelnější obal. Samostatnou kapitolou je pak cestování letadlem. Kromě váhových a rozměrových limitů zavazadel vás čekají i další omezení. Mějte na paměti, že zatímco s dronem vás zpravidla pustí i do kabiny letadla, baterii musíte umístit samostatně do odbaveného zavazadla. Některé letecké společnosti dokonce vyžadují, aby byla baterie vložena do speciálního ohnivzdorného obalu. 

 

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

NASA oznámila po téměř třech letech konec mise vrtulníčku Ingenuity na Marsu

FOTOGALERIE: NASA po téměř třech letech ukončila misi vrtulníčku Ingenuity na Marsu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme