Reklama

Jeff Bezos pošle partnerku do vesmíru. Poletí s ženskou posádkou

Miliardář Jeff Bezos s partnerkou Lauren Sánchezovou.
ČTK
 ČTK

Partnerka amerického miliardáře Jeffa Bezose se chystá na let do vesmíru, a to s posádkou tvořenou výhradně ženami. Pilotka vrtulníku Lauren Sánchezová o svých plánech mluvila v rozhovoru s deníkem The Wall Street Journal. Raketou Bezosovy společnosti Blue Origin se má začátkem příštího roku do vesmíru vydat šest žen, jejich jména chce Sánchezová zveřejňovat postupně.

Reklama

Bezos zůstane na Zemi

„Budou to ženy, které na světě něčeho dosáhly, mají vliv a mají co říct,“ řekla 53letá Sánchezová, která dříve pracovala i jako novinářka. Bezos, s nímž žije od roku 2019, se sám k hranici vesmíru podíval v roce 2021, tentokrát ale zůstane na Zemi. „Samozřejmě by letěl velmi rád, ale musím ho trochu krotit. Bude nám fandit zpovzdálí,“ dodala Sánchezová.

Soukromá společnost Blue Origin a její raketa New Shepard s modulem po zkušebních letech odstartovala s posádkou poprvé v roce 2021. Létá do výšky zhruba 100 kilometrů, tedy k hranicím vesmíru a nabízí místa i platícím zákazníkům. Vesmírné turisty vozí i firma Virgin Galactic miliardáře Richarda Bransona, nejúspěšnějším soukromým vesmírným dopravcem ale zůstává SpaceX podnikatele Elona Muska. Na její lodě Dragon a Crew Dragon, které dopravují na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) náklad i posádky, spoléhá i americký Úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Bill Gates, miliardář, filantrop, zakladatel Microsoftu

Gates investuje do klimatického start-upu, který zastaví kravské pšouky

Americký miliardář a spoluzakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates investuje do australského technologicko-klimatického start-upu. Jde o firmu, která pracuje na zmírnění emisí metanu pocházejícího ze zažívacího traktu krav, informovala dnes BBC. Gates už se delší dobu otevřeně vyjadřuje k dopadům výroby masa na životní prostředí.

Přečíst článek

Spotify propustí šest procent lidí

Twitter, Amazon, Google...a teď i Spotify. Propustí šest procent lidí

Švédská společnost Spotify, která je provozovatelem největší světové služby pro streamovaní hudby, má v úmyslu propustit zhruba šest procent zaměstnanců, což představuje kolem 600 pracovních míst. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Připojila se tím k řadě dalších technologických podniků, které snižováním počtu zaměstnanců reagují na zhoršené hospodářské vyhlídky.

Přečíst článek

Nejbohatší Američané kvůli pádu akcií přišli o miliardy. Na charitu ale poslali více než dřív.

Nejbohatší Američané kvůli pádu akcií přišli o miliardy. Na charitu ale poslali více než dřív

Pětadvacet nejbohatších filantropů Spojených států loni přišlo zejména kvůli propadu akciových trhů o desítky miliard dolarů. To jim však nevadilo, aby na charitu poslali 27 miliard dolarů, nejvíce za několik posledních let, napsal deník The Wall Street Journal.

Přečíst článek

Reklama

Související

Jeff Bezos, zakladatel internetového gigantu Amazon

Amazon snížil výhled na Vánoce, Bezosovi hrozí pátý největší propad majetku mezi miliardáři

Přečíst článek
Mark Zuckerberg

Zuckerbergova ochranka stála desítky milionů dolarů, patnáctkrát více než Bezosova

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme