Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Gates investuje do klimatického start-upu, který zastaví kravské pšouky

Bill Gates, miliardář, filantrop, zakladatel Microsoftu
ČTK
 ČTK

Americký miliardář a spoluzakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates investuje do australského technologicko-klimatického start-upu. Jde o firmu, která pracuje na zmírnění emisí metanu pocházejícího ze zažívacího traktu krav, informovala dnes BBC. Gates už se delší dobu otevřeně vyjadřuje k dopadům výroby masa na životní prostředí.

Reklama

Krávy, kozy a vysoká produkují metan, když jejich žaludky tráví tvrdá vlákna, třeba trávu. Metan, který je po oxidu uhličitém nejčastějším skleníkovým plynem, vzniká při fermentačním procesu a většinou se znovu vyloučí.

Univerzitní studie ale ukázaly, že krmení krav mořskými řasami by mohlo jejich emise metanu výrazně snížit. Start-up Rumin8 z Perthu nyní pracuje na doplňku stravy – synteticky replikovaném z červených mořských řas – který zastavuje tvorbu tohoto plynu.

Podnik oznámil, že získal 12 milionů dolarů (bezmála 264 milionů korun) v investičním kole vedeném společností Breakthrough Energy Ventures. Gates tuto investiční firmu založil v roce 2015 a k jejím podporovatelům patří i výkonný ředitel společnosti Amazon Jeff Bezos a čínský podnikatel a spoluzakladatel firmy Alibaba Jack Ma.

Skot - ilustrační foto

Říhající krávy nutí Nový Zéland zavést radikální novinku: emisní povolenky na dobytek

Většinu skleníkových plynů na Novém Zélandu má na svědomí zemědělství, zejména ovce a skot. Země tak představila návrh zákona, podle něhož by zemědělci kupovali emisní povolenky. Výnosy z jejich prodejů by pak šly na výzkum v této oblasti, upozornila agentura Reuters.

Přečíst článek

Americký miliardář a filantrop Warren Buffett odchází z rady Nadace Gatesových.

Špatné investice se nevyhýbají ani miliardářům

Multimilionáři a miliardáři musejí mít čich na dobré investice. Ani jim se ale nevyhýbají přehmaty, občas dokonce naletí podvodníkům.

Přečíst článek

Pražská zoologická zahrada připravila v červenci 2022 v rámci každoroční akce Dny hmyzožravců pro návštěvníky netradiční hmyzí pokrmy. Zájemci mohli ochutnat cvrčky smažené na másle, pikantní larvy potemníka na kari nebo sarančata v banánovém těstíčku a další delikatesy.

Dáte si cvrčka či potemníka? EU schválila brouky jako potravinu

Evropská unie přidala na seznam schválených potravin dva další druhy hmyzu. Podle unijního nařízení, které dnes vstupuje v platnost, se smí požívat mražení, sušení nebo na prášek semletí cvrčkové domácí (Acheta domesticus). O dva dny později se to samé bude týkat i larev potemníka stájového (Alphitobius diaperinus).

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Až šest miliard lidí se do roku 2100 dá do pohybu kvůli změně klimatu

Problém století? Klimatická migrace. Až šest miliard lidí se do roku 2100 dá do pohybu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme