Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Jak Steve Jobs obdaroval zubaře. Unikátní a podepsaný iPad první generace míří do aukce

Apple iPad první generace podepsaný Stevem Jobsem míří do aukce
RR Auction
Jiří Frydlewicz
fry

Ortodoxní fanoušci americké společnosti Apple by měli zpozornět. Do aukce, kterou pořádá společnost RR Auction, míří vzácný kus první generace iPadu. Exemplář totiž věnoval Steve Jobs osobně, a to havajskému zubaři Frankovi H. Sayrehoovi, který zesnulého vizionáře na jaře 2010 při jeho dovolené ošetřoval. Podle aukční síně jde o jediný iPad, který kdy Jobs podepsal.

Reklama

Cena nabízené položky začala na 10 tisících dolarech, tedy zhruba nějakých 230 tisíc korun. Zde se však rozhodně nezastaví a v současných příhozech již překonala hranici 14 tisíc dolarů. Veřejná aukce vzácného předmětu začníná dnes.

Vynikající zubař, ale mizerný obchodník

Příběh iPadu, který se i díky Jobsovu podpisu stal exkluzivním předmětem, je poměrně netradiční. Jeho historie je totiž spojená s místem, které většina z nás jistě nevyhledává s láskou - a totiž se zubní ordinací. Hlavní roli v situaci sehrál kromě Jobse také zubař Frank H. Sayre z Havaje. „Někdy na jaře 2010 mi zavolal do kanceláře kolega a zeptal se mě, jestli bych mohl vidět jednoho z jeho pacientů, který byl zrovna v tu dobu na dovolené na Havaji a měl bolesti. Ukázalo se, že tím pacientem byl Steve Jobs,“ uvádí zubař, jehož dopis s příběhem tabletu je k němu přiložen

Sayre Jobse ošetřil a když mu chtěl zakladatel společnosti Apple zaplatit, zubař to odmítl. „Vysvětlil jsem mu, že v našem městě pacientům, kteří potřebují nouzově ošetřit, nic neúčtuji,“ uvádí Sayre. Steve Jobs se podle jeho slov tomuto tvrzení zasmál. „Řekl, že jsem vynikající zubař, ale mizerný obchodník,“ vzpomíná zubař. S Jobsem se nakonec domluvili na tom, že tehdejší šéf Apple dodá zubaři podepsaný iPad, který bude použit v dobročinné sbírce. 

Nový iPhone 15

Apple představil iPhone 15 a přechod k nabíječce USB-C

Americká technologická společnost Apple představila novou řadu chytrých telefonů iPhone 15. Firma u této řady přešla z vlastního nabíjecího konektoru na rozšířenější systém USB-C, jehož jednotné používání se rozhodla prosadit Evropská unie.

Přečíst článek

Uplynulo několik měsíců a stále se nic nedělo. Zubař Sayre nakonec poslal do Applu dopis se šekem na 729 dolarů za nový iPad. „Ozvala se mi jeho sekretářka LaNita Burkheadová, která mi šek vrátila a řekla, že Steve chce, aby iPad byl dárek, a poslal iPad,“ uvádí Sayre. 

Nerozbalené iPhony

Kromě vzácného iPadu s neobyčejným příběhem jsou v rámci aukce draženy také další zajímavé položky, které jistě zaujmou fanoušky společnosti Apple. Jde o dva nerozbalené iPhony první generace. Jedním z nich je vzácný 4GB model, jehož cena by v rámci aukce mohla atakovat až 30 tisíc dolarů. 

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Apple, ilustrační foto

Aukce překonala očekávání. Jeden z prvních počítačů Apple se v USA vydražil za pět milionů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme