Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zanedbaní Češi. O své zdraví pečují nejméně z Evropanů. Nejvíce se o fyzičku starají Španělé

Peter Goldschmidt, generální ředitel firmy Stada (vlevo)
Michal Nosek, Newstream
Michal Nosek
nos

Jen 33 procent respondentů z České republiky v letošní zprávě farmaceutické společnosti Stada uvedlo, že aktivně podporuje zdravý životní styl. Česko tak skončilo na posledním místě žebříčku. Naopak na první pozici se dostalo Španělsko, kde o své zdraví dle odpovědí v průzkumu důsledně pečuje 68 procent lidí.

I do zdravotnictví stále rychleji pronikají nové trendy a technologie. Praktičtí lékaři a lékárníci sice stále zůstávají pro Evropany nejrelevantnější institucí pro zdravotní péči, ale důvěru si získává i Google, umělá inteligence a infuenceři

Z celoevropského průzkumu vyplynulo, že zdravotnickou radu u Googlu vyhledalo 20 procent respondentů, konzultacím zdravotního stavu s umělou inteligencí důvěřuje 15 procent a jedenáct procent respondentů sleduje zdravotnické influencery na sociálních sítích. 

Jak jednotlivé národy pečují o své zdraví

Jak lidé pečují o své zdraví Stada

„Umělá inteligence ve zdravotnictví pomáhá. Dokáže analyzovat obrovské množství dat a z nich přesně určit a personalizovat medikaci pro konkrétní pacienty. Problém je zatím v tom, že zdravotnická data nejsou v rámci různých zemí a zdravotnických pracovišť unifikovaná. Proto je jejich vyhodnocování komplikované,” uvedl na konferenci šéf firmy Stada Peter Goldschmidt 

Otevřenost vůči umělé inteligenci u respondentů průzkumu roste. Dnes si již 39 procent lidí dokáže představit, že by se místo návštěvy lékaře obrátili na umělou inteligenci s žádostí o lékařskou pomoc.  

Karel Videcký. Business development & vztahy s investory ve společnosti Property Fund for Living

V Česku přibývá osob s Alzheimerem. A lůžka pro ně chybí

V České republice rychle přibývá lidí s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy stařecké demence. Ačkoliv jde o jednu z nejzávažnějších výzev stárnoucí populace, stávající systém zdravotní a sociální péče na tuto situaci zatím není připraven. Chybějí specializovaná lůžka, včasná diagnostika i podpora pro rodinné pečovatele. Pokud stát nezareaguje, hrozí přetížení zdravotního systému, kolaps domácí péče a výrazný nárůst veřejných výdajů.

Přečíst článek

Obzvláště otevření této myšlence jsou lidé v Dánsku (48 procent) a Švédsku (47 procent). Dalších 25 procent uvádí, že by si v budoucnu, jakmile technologie dále dozraje, dokázali představit konzultaci s umělou inteligencí. V celé Evropě lidé jako klíčové důvody své otevřenosti vůči umělé inteligenci uvádějí především lepší dostupnost – 49 procent uvádí, že jde o hlavní výhody. Kromě toho 45 procent věří, že umělá inteligence usnadňuje a zefektivňuje zdravotní péči, protože by mohla snížit potřebu návštěvy lékaře s každým menším onemocněním. 

Osobní komunikace s lékařem či lékárníkem však zůstává rozhodujícím faktorem důvěry v oblasti zdraví. Například 40 procent Evropanů uvádí rady, které dostávají od lékárenských týmů, jako hlavní důvod pro návštěvu kamenných lékáren. Lékárny také považují za pohodlné kontaktní místo pro všechny své zdravotní potřeby (30 procent) a cení si osobních vztahů, které mají s lidmi, kteří tam pracují (28 procent)

Zdravá strava

Biohacking: Chcete si udržet pevné zdraví až do stáří? Zabývejte se nutriční hustotou stravy

Nejjednodušší způsob, jak udržet své zdraví do co nejvyššího věku, či ho razantně zlepšit, zhubnout, získat dobrou náladu, je zabývat se nutriční hustotou stravy.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Ředkvičky

Biohacking: Jak připravit tělo teplé počasí? Při jarním detoxu pomohou nejen ředkvičky

Přečíst článek
lesní ovoce

Biohacking: Červené a tmavé potraviny pomáhají v boji s efekty konzumace mikroplastů

Přečíst článek
Jaké prášky prodává „nesmrtelný“ miliardář Bryan Johnson

RECENZE: Jaké prášky prodává „nesmrtelný“ miliardář Bryan Johnson

Přečíst článek
Doporučujeme