Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Boháči z NBA. Za rok si přijdou na desítky milionů dolarů, předčí i Messiho

Rozehrávač Bostonu Celtics Jaylen Brown podepsal s týmem rekordní smlouvu
ČTK/AP
Jiří Frydlewicz
fry

Desítky hráčů z nejslavnější basketbalové ligy světa severoamerické NBA si v následující sezóně přijdou na slušné jmění. Za sebou dle množství vydělaných peněz zanechají hvězdy z amerického fotbalu (NFL) i hráče z fotbalové MSL. Server Sportico doplňuje, že se v největší basketbalové lize světa uzavřela většina z nejlukrativnějších smluv pro sportovce v Severní Americe.

Reklama

Že se v NBA točí velké peníze dokláda i jeden z posledních podpisů smlouvy pro rozehrávače Bostonu Celtics Jaylena Browna. Šestadvacetiletý hráč si má v následujících pěti letech přijít na rekordních 304 milionů dolarů, tedy zhruba 6,7 miliardy korun. Podle serveru Sportico je nyní v USA celkem 32 z 50 nejlukrativnějších smluv podepsáno právě v NBA, přičemž dalších 76 hráčů v si má v následující sezóně vydělat alespoň 20 milionů dolarů

FOTOGALERIE: Na kolik si za rok přijde deset nejlépe vydělávajících sportovců USA?

Brown je teprve druhým sportovcem v historii týmových sportů v USA, který podepsal smlouvu v hodnotě nejméně 60 milionů dolarů ročně (zhruba 1,3 miliardy korun) po rozehrávači Damianu Lillardovi z Portlandu, který podepsal dvouleté prodloužení smlouvy loni a za rok si přijde na 60,9 milionů dolarů.

Messi pod vrcholem

V ročních kontraktech na prvních místech vévodí hráči NBA. Žebříček nejlépe placených sportovců se jiného sportu dotkne až v případě Lionela Messiho. Slavný fotbalista, který letos přestoupil do fotbalového týmu Inter Miami, si přijde na 55 milionů dolarů ročně, tedy asi 1,2 miliardy korun. Mohl si však vydělat i daleko více.

Saúdskoarabský klub Al-Hilal totiž nabízel slavnému Argentinci 400 milionů dolarů ročně. Podle portálu Sportico se díky aktuální smlouvě s Inter Miami celkové Messiho kariérní příjmy vyšplhají k částce 1,6 miliardy dolarů.

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Čech vede snahu vlivných investorů vybudovat v Kalifornii "město snů"

V Silicon Valley vznikají plány na „město snů“, skupinu vlivných investorů vede Čech

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme