Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

OBRAZEM: Berlínské Futurium je muzeem, které v Praze chybí

Budova berlínského Futuria vyšla na 58 milionů eur
Newstream, Michal Nosek
Michal Nosek

Berlínské Futurium rozšířilo své zaměření na agronomii, když zahájilo expozici Pole budoucnosti – Superland. Návštěvníky zve k aktivnímu zamyšlení nad zemědělstvím a budoucím využíváním půdy.

Budova Futurium, která se nachází ve vládní čtvrti v samém centru Berlína, prezentuje přínos vědy, výzkumu a technologií k utváření budoucnosti. Projekt muzea iniciovalo německé ministerstvo školství a výzkumu. Mezi zúčastněné partnery patří Společnost Maxe Plancka, Helmholtzova asociace a Fraunhoferova společnost. Budova, která je impozantní i zvenčí, vyšla na 58 milionů eur

FOTOGALERIE: Podívejte se do berlínského muzea budoucnosti

Berlínští architekti Richter a Musikowski se ve svém návrhu zaměřili na otevřenost a jasnou formu. Celá stavba splňuje standardy nízkoenergetické budovy. „Futurium – Dům budoucnosti“ nabízí přibližně 3 200 metrů čtverečních výstavní plochy ve třech patrech. Střecha budovy umožňuje výhled na pole fotovoltaických panelů, ale také na Sprévský záliv a kancléřství. 

Stálá expozice je rozdělena do tří oblastí: Lidstvo, Příroda a Technologie. Kromě výstav s interaktivními scénáři mohou diváci navštívit i laboratoře a fóra pro společný dialog. K dispozici je široká škála digitálních formátů a mobilní aplikace Futurium pro školáky. 

„Naše nové zaměření reflektuje důležité sociální napětí: Jak můžeme udržitelně hospodařit s půdou a zároveň zajistit potravinovou bezpečnost? Futurium ukazuje, že již existují rozmanitá a inovativní řešení, která nabízejí naději. Skutečnost, že jsme od otevření Futuria již přivítali přes tři miliony návštěvníků, předčí veškerá očekávání. Vnímáme to jako znamení, že náš koncept otevřeného prostoru pro dialog o budoucích otázkách funguje. Zároveň jde o motivaci k tomu, abychom o budoucích otázkách nadále diskutovali realistickým a nuancemi.“ uvedl Stefan Brandt, ředitel Futuria. 

Biohacking: Sezóna chutí a zdraví. Co jíst v létě, abyste se cítili skvěle

Příroda je nyní v plném rozpuku, do sezóny se postupně dostává spousta druhů plodin. V tomto období se do popředí přirozené výživy dostávají potraviny s vysokým obsahem vody, enzymaticky aktivní, bohaté na fytochemikálie, a současně lehce stravitelné. Nejenom rajčata a okurky ze skleníku, ale venku se nás smějí aleje třešní a na záhonech dozrávají jahody. Vše se ladí z jarního na letní režim a konzumace letních plodů nám přináší nejen radost chuťovým buňkám, ale i významný vliv na zdraví, náladu a celkovou rovnováhu organismu.

Přečíst článek

Někdejší město Fürstenberg, dnes historická část města.

Ocel a duch socialismu. Německý Eisenhüttenstadt láká na bezplatný pobyt nové obyvatele

Německé město nedaleko českých hranic láká nové obyvatele. V září dokonce zájemcům nabídne bezplatný pobyt. Jedná se ale o specifické město – postavené ve stalinistických padesátých letech kolem obrovské ocelárny.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Malířka Klára Sedlo vystavuje v Bruselu. V Pražském domě představí magické rostliny

Malířka Klára Sedlo vystavuje v Bruselu. Představí malby inspirované Voynichovým rukopisem

Přečíst článek
Výstava Tima Burtona nabídne v Praze skoro 600 jeho skic, loutek nebo fotografií

OBRAZEM: Tim Burton po dekádě opět v Praze. Jeho výstava nabízí stovky děl, fotografií a skic

Přečíst článek
Doporučujeme