Reklama

X, tweetnul Musk a společnost Twitter přestala samostatně existovat

Elon Musk
ČTK
 ČTK

Elon Musk píše novou kapitolu společnosti Twitter, která se sloučila s nově vytvořenou firmou X Corp..

Reklama

Společnost Twitter přestala samostatně existovat, sloučila se s nově vytvořenou firmou X Corp.. Podle agentury Bloomberg to vyplývá z dokumentu ze 4. dubna předloženého kalifornskému soudu kvůli žalobě, kterou proti Twitteru a jeho bývalému generálnímu řediteli Jacku Dorseymu loni podala konzervativní aktivistka Laura Loomerová. Množí se spekulace, co se sociální sítí dál zamýšlí její majitel Elon Musk.

Není jasné, co tato změna znamená pro Twitter, který od té doby, co ho Musk loni koupil za 44 miliard dolarů (947 miliard korun), prošel rozsáhlými změnami. Miliardářský majitel v minulosti naznačoval, že koupě Twitteru má být „akcelerátorem“ pro vytvoření aplikace X – kterou nazval „aplikací všeho“. Musk dnes také písmeno X zveřejnil na svém twitterovém účtu bez dalších podrobností.

Elon Musk

Muskovo působení v Twitteru seřízlo hodnotu firmy o polovic

Elon Musk převzal Twitter loni na podzim, když za sociální síť po soudních tahanicích nakonec zaplatil 44 miliard dolarů a stáhl veškeré akcie z burzy. Od té chvíle se však hodnota Twitteru prudce propadá.

Přečíst článek

Druhý nejbohatší muž světa dříve prohlásil, že X má být podobná čínskému WeChat, což je aplikace vlastněná společností Tencent Holdings. Používat se dá ke všemu od plateb a rezervací vstupenek na akce až po zasílání zpráv. Podle Bloombergu ale není jasné, jak bude taková firma zapadat do Muskova rozrůstajícího se obchodního impéria, které tvoří řada společností od výrobce elektromobilů Tesla až po firmu SpaceX, která vyvíjí rakety pro lety na Měsíc a na Mars. Musk také vlastní doménu „X.com“, což je název společnosti pro online platby, kterou dříve založil a která se nakonec spojila s firmou PayPal.

Za dogecoiny prý bude možné kupovat doplňky k Tesle, prohlásil její šéf Elon Musk.

Musk si už zase hraje z dogecoinem. Kryptoměna výrazně posiluje

Cena digitální měny dogecoin podle serveru CoinDesk za posledních 24 hodin vzrostla zhruba o čtvrtinu. Děje se tak v reakci na to, že internetová síť Twitter začala v pondělí logo této měny zobrazovat namísto svého vlastního loga. Majitelem společnosti Twitter se na podzim stal miliardář Elon Musk, který už v minulosti měnu dogecoin propagoval.

Přečíst článek

Zuckerbergova Meta chystá vlastní obdobu Twitteru.

Chaos ve Twitteru přiměl Zuckerbergovu Metu vytvořit mu konkurenci

Provozovatel sociálních sítí Facebook a Instagram uvažuje o spuštění vlastní obdoby Twitteru, který se ocitá v problémech pod novým šéfem Elonem Muskem. Společnost Meta sdělila médiím, že interní diskuse se týkají "decentralizované" platformy "pro sdílení textových zpráv". Kdy by firma mohla novou službu představit, nebylo jasné.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme