Reklama

Musk si už zase hraje z dogecoinem. Kryptoměna výrazně posiluje

Za dogecoiny prý bude možné kupovat doplňky k Tesle, prohlásil její šéf Elon Musk.
Pixabay
 ČTK

Cena digitální měny dogecoin podle serveru CoinDesk za posledních 24 hodin vzrostla zhruba o čtvrtinu. Děje se tak v reakci na to, že internetová síť Twitter začala v pondělí logo této měny zobrazovat namísto svého vlastního loga. Majitelem společnosti Twitter se na podzim stal miliardář Elon Musk, který už v minulosti měnu dogecoin propagoval.

Reklama

Dogecoin, jehož logo tvoří hlava psa japonského plemene šiba-inu, vznikl v roce 2013 jako vtip. Nyní je podle agentury Reuters sedmou největší kryptoměnou z hlediska tržní hodnoty.

Musk, který je šéfem výrobce elektromobilů Tesla, začal dogecoin podporovat již před lety. Tesla začátkem roku 2021 oznámila, že začne dogecoin přijímat za některé své doprovodné produkty, nikoli však za vozy.

Zuckerbergova Meta chystá vlastní obdobu Twitteru.

Chaos ve Twitteru přiměl Zuckerbergovu Metu vytvořit mu konkurenci

Provozovatel sociálních sítí Facebook a Instagram uvažuje o spuštění vlastní obdoby Twitteru, který se ocitá v problémech pod novým šéfem Elonem Muskem. Společnost Meta sdělila médiím, že interní diskuse se týkají "decentralizované" platformy "pro sdílení textových zpráv". Kdy by firma mohla novou službu představit, nebylo jasné.

Přečíst článek

Musk minulý týden požádal amerického soudce, aby zamítl žalobu požadující odškodné 258 miliard dolarů (zhruba 5,5 bilionu korun), která ho obviňuje z provozování pyramidového systému na podporu dogecoinu. Právníci Muska a společnosti Tesla označili žalobu investorů do dogecoinu kvůli Muskovým „neškodným a často hloupým tweetům“ o dogecoinu za smyšlenou historku. Podle právníků investoři nikdy nevysvětlili, jakým způsobem chtěl Musk někoho podvést nebo jaká rizika skrýval. Jeho výroky o dogecoinu byly podle nich příliš vágní na to, aby podpořily tvrzení o podvodu.

Investoři obvinili Muska, že za dva roky záměrně zvýšil cenu dogecoinu o více než 36 tisíc procent a pak jej nechal padnout. Tím si podle nich přišel na miliardy dolarů na úkor ostatních investorů dogecoinu.

Elon Musk

Muskovo působení v Twitteru seřízlo hodnotu firmy o polovic

Elon Musk převzal Twitter loni na podzim, když za sociální síť po soudních tahanicích nakonec zaplatil 44 miliard dolarů a stáhl veškeré akcie z burzy. Od té chvíle se však hodnota Twitteru prudce propadá.

Přečíst článek

Bitcoin, ilustrační foto

Kolik aktuálně stojí bitcoin, ethereum, stablecoin, litecoin, „psí“ krypotoměny?

Cena kryptoměn se na rozdíl od akcií mění nejen ve dne, ale i v noci. Burza digitálních měn funguje stále. Jaká je aktuální cena vybraných kryptoměn? Najdete níže.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme