UPS propustí dvacet tisíc lidí

Americká zasilatelská společnost United Parcel Service (UPS) hodlá v letošním roce zrušit kolem 20 tisíc pracovních míst, což odpovídá zhruba čtyřem procentům její celkové pracovní síly. Podle agentury Bloomberg je tento krok důsledkem plánu na výrazné omezení přepravy zásilek pro internetový obchod Amazon, o kterém UPS informovala již v lednu.
Amazon je největším zákazníkem společnosti UPS. Ta v lednu uvedla, že se díky omezení spolupráce s Amazonem bude moci zaměřit na lukrativnější zásilky a že zároveň sníží náklady na budovy, dopravní prostředky i pracovní sílu. Firma UPS po celém světě zaměstnává kolem 490 tisíc lidí. Již v loňském roce ohlásila zrušení 12 tisíc pracovních míst, připomněla agentura Bloomberg.
UPS i její zákazníci navíc v poslední době čelí nejistotě ohledně ekonomických a obchodních dopadů celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa. „Využijeme svou integrovanou síť a obchodní zkušenosti, abychom pomohli zákazníkům přizpůsobit se měnícímu obchodnímu prostředí,“ uvedla šéfka UPS Carol Toméová. „Kroky, které podnikáme k rekonfiguraci své sítě a ke snížení nákladů, nemohly být lépe načasovány,“ dodala.
Společnost UPS rovněž oznámila, že její tržby se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížily o 0,7 procenta na 21,5 miliardy dolarů (470 miliard korun). Provozní zisk však vzrostl o 3,3 procenta na 1,7 miliardy dolarů (37 miliard korun). Firma dále uvedla, že kvůli současné makroekonomické nejistotě do výsledkové zprávy nezařadila aktualizaci dříve zveřejněného celoročního výhledu.
V Rousínově na jižní Moravě získal před deseti lety Michal Navrátil pod kontrolu tradiční podnik Dřevodílo. Ten od roku 1945 vyráběl nábytek a další truhlářské produkty. Jenže po revoluci strádal, nemohl najít zákazníky, zaměstnanci odcházeli. Před deseti lety byla firma bez peněz, bez zákazníků a s pár zaměstnanci před krachem.
Zachránil umírající továrnu na výrobu nábytku, nyní Navrátil dobývá svět
Zprávy z firem
Kotrmelce v americké obchodní politice se již několik týdnů propisují do dění na finančních trzích, první zhoršení přinesla i dubnová šetření podnikatelských a spotřebitelských nálad. Za jak dlouho se Trumpův šok, především oslabení obchodu mezi USA a Čínou, promítne v reálné ekonomice?
Dominik Rusinko: Kdy začnou Ameriku (reálně) bolet celní tarify?
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.