Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Silný dolar a oživení trhu vytáhly zisk Airbusu o čtvrtinu

Airbus A380
Pixabay
 ČTK

Evropskému výrobci letadel Airbus vzrostl ve třetím čtvrtletí provozní zisk bez mimořádných položek o 26 procent na 836 milionů eur (20,5 miliardy korun). Hlavními pohony růstu byly silný dolar a oživení výroby letadel. Vyplývá to z prohlášení společnosti.

Reklama

Tržby se meziročně zvýšily o 27 procent na 13,3 miliardy eur. Analytici očekávali provozní zisk 887 milionů eur při tržbách 12,85 miliardy eur, uvedla agentura Reuters. Čistý zisk stoupl o 65 procent na 667 milionů eur.

Premiéra nového letounu se odkládá 

Firma však současně odložila plánované uvedení svého nejnovějšího letounu A321XLR do provozu na druhé čtvrtletí roku 2024. Naposledy vedení uvádělo, že provoz zahájí na počátku roku 2024. Původní cíl, který se ukázal být jako nereálný, počítal se zahájením provozu koncem roku 2023.

Airbus A380 (ilustrační foto)

Milujete letadla? Kupte si část kultovního obřího Airbusu

Milovníci letadel dostanou šanci vlastnit kus jednoho z nejikoničtějších letadel světa – plně dvoupatrového Airbusu SE A380, největšího a nejprostornější dopravního letadla, které brázdilo oblohu do svého loňského konce. Jeho výrobce, společnost Airbus, pořádá od 13. října třídenní aukci asi 500 součástí „superjumba”, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Airbus potvrdil, že v letošním roce plánuje dodat svým zákazníkům 700 letadel. Upravený provozní zisk pak má činit zhruba 5,5 miliardy eur. Firma však zvýšila cíl pro volné peněžní toky o jednu miliardu eur na 4,5 miliardy.

Reklama

Airbus ve třetím čtvrtletí předal zákazníkům 140 letadel. Aby splnil svůj celoroční cíl, musí v posledních třech měsících roku dodat zákazníkům ještě 263 letadel. Dodávky jsou v leteckém průmyslu spolehlivým ukazatelem ziskovosti, protože zákazníci platí většinu ceny až při převzetí letadla.

Airbus A380

Uzemnění A380 se prodražuje. Návrat do vzduchu vyžaduje spoustu práce

4500 člověkohodin nebo také deset vysoce kvalifikovaných inženýrů plně vytížených dva měsíce. Tak dlouho trvá příprava největšího letounu světa, aby se po dvou letech odstávky mohl vrátit do provozu, prozradil šéf aerolinky Qantas Airways.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme