Reklama

Nová Škoda Fabia jde do prodeje 16. září. Škodovka už má 2000 předobjednávek

Škoda Fabia - nový model
Škoda Storyboard

Nová generace modelu Škoda Fabia se začne oficiálně prodávat 16. září. Již nyní automobilka eviduje přes 2000 předobjednávek.

Světovou výstavní premiéru bude mít nová Škoda Fabia v Praze na výstavě Auta na Náplavce ve čtvrtek 26. srpna v 17:00 h. Do oficiálního prodeje na českém trhu vstoupí nová Fabia 16. září za doporučené prodejní ceny od 329 900 korun. Čtvrtá generace modelu Fabia využívá platformu MQB-A0, díky které oproti předchůdci výrazně vyrostla. Pohánět ji budou motory nové generace Evo.

Například konkurenční Hyundai i20 startuje v Česku na ceně 279 990 korun, Dacia Sandero na 239 000 korun, Ford Fiesta se dá pořídit od 324 900 korun a Toyota Yaris od 350 tisíc korun.

Výroba Škoda Fabia v mladoboleslavském závodu

Cesta k elektromobilitě. Škoda auto přestane vyrábět model Fabia combi

Automobilka Škoda Auto přestane vyrábět model Fabia ve variantě kombi. Důvodem jsou přísné emisní limity, kvůli kterým musí vyrábět více elektromobilů. Kdy se přestane Fabia combi vyrábět, není zřejmé.

Přečíst článek

Je potřeba více elektromobilů

Čtvrtá generace modelu Fabia se bude nabízet pouze ve variantě hatchback. Fabia Combi se ve čtvrté generaci již vyrábět nebude, důvodem mají být přísné emisní limity, kvůli kterým je potřeba vyrábět více elektromobilů. Těm ustoupí právě dlouhá verze fabie.

Škoda Auto loni dodala celosvětově přes jeden milion aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích.

Reklama

Baterie do elektromobilů v závodu Škoda Auto.

ČEZ řeší, jak naloží s lithiem. Jasno bude mít do dvou let

Rozhodnutí o komerčním využití lithia chce ČEZ učinit v roce 2023. Finální studie proveditelnosti by měla být hotová v květnu příštího roku, uvedl ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš.

Přečíst článek

Elektromobil, ilustrační foto

Evropa na cestě k zelenému „nerůstu“. Co přinesou návrhy z Bruselu

Zpřísnění ekologických cílů navrhované Evropskou komisí ohrozí evropskou konkurenceschopnost. Na důsledky v podobě zdražení nejvíce doplatí méně majetní.

Přečíst článek

>>>>>> Zajímají vás zprávy z firem? Čtěte naši rubriku. <<<<<<

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme