Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Legendární Fiat 500 se téměř neprodává. V Srbsku místo něj budou vyrábět elektromobily

Továrna v srbském městě Kragujevac
ČTK/AP
 ČTK

Automobilka Stellantis v Srbsku ukončí léta klesající výrobu modelu Fiat 500 L. Majitel továrny ve městě Kragujevac se ji chystá přestavět a od roku 2024 v ní vyrábět elektromobily.

Reklama

V srbské dceřiné firmě italského koncernu Fiat Chrysler (FCA), který je od roku 2021 součástí skupiny Stellantis, pracuje zhruba čtyři tisíce lidí. Vedení společnosti je ve čtvrtek vyzvalo, aby se v příštích sedmi dnech přihlásili na práci do podniků Stellantisu na Slovensku, v Polsku, v Itálii a v Německu. Bělehradská média ale s odvoláním na odbory informovala, že možnost jít pracovat do firemní továrny v zahraničí dostane jen kolem 200 zaměstnanců.

Fiat Chrysler měl v Kragujevaci podle dřívějších zpráv médií na letošek naplánovanou výrobu jen 20 tisíc vozů. Výrobní kapacita by tak byla využita zhruba z deseti procent.

Fiat převzal v roce 2008 srbskou automobilku Zastava, která vyrábí vozy na základě jeho staré licence. Italská automobilová skupina ve firmě vlastní 67 procent, 33 procent akcií společnosti je stále v majetku srbského státu.

Letiště Bělehrad

Cesta Rusů na Západ vede nyní přes Srbsko. Ceny letenek neřeší

Neutrální postoj srbské vlády k ruské invazi na Ukrajinu vytvořil z Bělehradu vstupní bránu Rusů na západ. Jen během posledních dvou týdnů došlo kvůli nárůstu poptávky na navýšení přepravní kapacity mezi Ruskem a Srbskem o 50 procent, upozorňuje agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Reklama

San Jose

Po Balkánu míří developer UDI Group také do Latinské Ameriky. Chystá tam miliardové investice

Český developer míří do Latinské Ameriky. UDI Group plánuje v Panamě, Kostarice nebo Kolumbii investovat v následujících čtyřech letech řádově tři miliardy korun. Jen investice do prvního projektu v Kostarice přestavuje více než 350 milionů korun.

Přečíst článek

 

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Lexus ES 300h

AUTOTEST: Pohodlný hybrid s ekonomickým provozem. Lexus předvedl za málo peněz hodně muziky

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme