Reklama

Po Balkánu míří developer UDI Group také do Latinské Ameriky. Chystá tam miliardové investice

San Jose
Se svolením UDI Group
Petra Jansová
pej

Český developer míří do Latinské Ameriky. UDI Group plánuje v Panamě, Kostarice nebo Kolumbii investovat v následujících čtyřech letech řádově tři miliardy korun. Jen investice do prvního projektu v Kostarice přestavuje více než 350 milionů korun.

Reklama

„Latinská Amerika – to je velmi otevřený trh, který se rychle rozvíjí. Je bezpečný, o čemž svědčí fakt, že zde v našem oboru působí řada nadnárodních firem, přesto je na něm stále dost příležitostí,“ vysvětlila důvody další teritoriální diverzifikace podnikání skupiny UDI Group ředitelka její strategie Marcela Fialková.

V Latinské Americe podle ní panuje sice velmi odlišné právní prostředí, silná mezinárodní konkurence, jiné normy i nároky klientů, ale snazší, čistší a lépe fungující podnikatelské prostředí než v Česku.

Projekt Duga v Bělehradu.

Levnější pozemky a rychlejší „stavebko” žene české developery na Balkán

Výhodnější odkup pozemků a především rychlejší stavební řízení vhání tuzemské developery do Bělehradu. V srbské metropoli staví byty, kanceláře i logistická centra.

Přečíst článek

„Mít portfolio diverzifikované i teritoriálně je výhodou i v případě nějakého neočekávaného konfliktu nebo poklesu trhu v jednom z regionů. Válka na Ukrajině nás v tom jen utvrdila,“ dodala Fialková.

Trh v Jižní Americe hodnotí Fialková velmi pozitivně, panuje na něm velmi rychlá návratnost ekvity, a to zhruba do tří let od vstupní investice.

Reklama

Cílovou skupinou jsou jak místní, tak i potenciální rentiéři z USA. Tomu odpovídá i podoba projektů.

Skupina UDI Group aktuálně podniká ve čtyřech zemích střední Evropy. Staví kanceláře, byty i logistické parky v ČR, Polsku, Maďarsku, Srbsku a nejnověji tedy i v Latinské Americe. Nové akvizice skupina chystá v zemích západní Evropy a v karibské oblasti.

hypotéky, domeček, dětská kresba

Válka na Ukrajině prodraží Čechům hypotéky. Úroky z nich půjdou až k šesti procentům

Válka na Ukrajině prodraží Čechům úvěry na bydlení. Průměrná úroková sazba by se podle Fincentrum Hypoindexu mohla letos dostat až na šest procent.

Přečíst článek

Jozef Síkela (STAN), ministr průmyslu a obchodu

Dalibor Martínek: Co dělá ministr průmyslu kolem energií? Máme tady tak trochu záhadu

Ministrem průmyslu se na konci loňského roku stal muž, který do té doby vůbec nebyl účasten politického dění v Česku. Vůbec nikdo ho neznal. To by se snad ještě dalo pochopit. Občas se vynoří nová tvář, průbojný člověk, který svěžími myšlenkami oslní. To ovšem není případ Jozefa Síkely. O jeho myšlenkách nevíme nic.

Přečíst článek

Reklama

Související

Klára Dostálová, exministryně pro místní rozvoj

Exministryně Klára Dostálová: V boji o stavební zákon vítězí starostovská lobby

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme