Reklama

Miliardář Komárek se chce vyvázat z byznysu s Gazpromem

Karel Komárek
Se svolením KKCG
Petra Jansová

Český miliardář a majitel investiční společnosti KKCG Karel Komárek usiluje o přerušení vazeb na ruský energetický gigant Gazprom. Pomoci by mu v tom mohla vláda.

Komárek měl s českou vládou řešit, jak eliminovat Gazprom Germania z kontraktu s MND. Společnosti se v roce 2013 zavázaly k 2,5miliardovému projektu na výstavbu zásobníků zemního plynu v Dambořicích na jižní Moravě.

„Můžeme potvrdit, že rozhovory probíhají,“ uvedla pro Newstream mluvčí společnosti KKCG Dana Dvořáková. 

Podle serveru bne IntelliNews je údajně ve hře i možná konfiskace nebo zmrazení podílu Gazpromu. Tuto informaci Dana Dvořáková odmítla komentovat. „Existuje jen velmi málo možností, jak se zbavit závislosti na ruském plynu. A chceme to udělat tak, aby se to co nejméně dotklo běžných občanů,“ citovala Karla Komárka agentura Bloomberg.

Komárek v otevřeném dopise rovněž odmítl ruskou invazi na Ukrajinu a vyjádřil podporou lidem utíkajícím před válkou. „Jde o nesmyslnou agresi, kterou je nutné co nejdůrazněji odsoudit,“ napsal. 

Většinu plynu vyrobeného v MND podle dohody z loňského jara odkupuje společnost Vemex, firmy patřící do Gazpromu, která dodává plyn 12 z 35 největších českých společností, včetně České rafinérské, Vítkovice Steel, pivovaru Plzeňský Prazdroj a Pilsen Steel, uvádí server bne Intellinews.

Karel Komárek

Komárek bude rozdávat štěstí Britům. Získal licenci na britskou Národní loterii

Komárkova společnost Allwyn Entertainment bude britskou Národní loterii provozovat od roku 2024 po dobu deseti let, oznámila firma.

Přečíst článek

MND

Komárkova MND otestuje ukládání oxidu uhličitého pod zem

Miliardář Karel Komárek zavětřil velkou příležitost. Jeho energetická společnost MND zkoumá možnosti ukládání zkapalněného oxidu uhličitého hluboko pod zem.

Přečíst článek

Reklama

Související

plynovod Nord Stream 1

Vypnutí Nord Streamu 1, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme