Reklama

plyn - informace o tématu

Jiří Písařík z Bohemia Energy

Arsen Lazarevič: Chamtivost zakladatele zabila Bohemia Energy

Co stálo za krachem „Bohemky“? Maximalizace zisku za každou cenu bez jakékoliv snahy vytvářet udržitelný a dlouhodobý byznys model. 

Přečíst článek
svářeč, průmysl, plyn

Poptávka po plynu v průmyslu slábne. Je nižší než před pandemií

Rostoucí ceny plynu a dalších energií ohrožují ekonomický růst, uvádí odborníci. Navíc startuje topná sezona.

Přečíst článek
Nord Stream 2

Ceny plynu v Evropě se vymrštily na rekord. Po Putinově příslibu spadly zase dolů

Vývoj cen zemního plynu v Evropě dnes připomínal skok o tyči. Dopoledne se cena klíčového termínového kontraktu s dodáním v listopadu vymrštila až o 40 procent, poprvé zdolala laťku 160 eur (asi 4000 korun) za megawatthodinu, aby se tentýž den vrátila pod hranici 110 eur. Pád z vrcholu nastal v reakcí na Putinův příslib navýšení dodávek plynu.

Přečíst článek
Chryzantémy

Lukáš Kovanda: Dušičky se prodraží. Drahý plyn odstavil květinové skleníky

Češi si letos o Dušičkách pořádně připlatí. Svátek zesnulých prodraží stupňující se evropská plynová krize, která nutí pěstitele po celé Evropě, zejména v „květinové velmoci“ Nizozemsku, přerušovat provoz svých skleníků.

Přečíst článek
vysoké účty

Lukáš Kovanda:  Zelenající EU se Čechům už nyní notně prodražuje

Cena elektřiny v nejbližších měsících českým domácnostem vzroste až zhruba o dvacet procent, plyn zdraží o patnáct procent, teplo o deset.

Přečíst článek
Gazprom

Lukáš Kovanda: Z růstu cen energií těží hlavně Rusko, tamní burza je na rekordu

Lidé v Česku se musí připravit na citelné zdražování uhlí. Pokud nemají na zimu, která bude podle předpovědí nadprůměrně mrazivá, dostatečné zásoby, nechť se předzásobí co nejrychleji. Celosvětově totiž cena uhlí zvláště v posledních týdnech prudce stoupá. Za letošní rok se světové ceny uhlí více než dvojnásobily.

Přečíst článek
energie

Velkoobchodní ceny elektřiny se urvaly z řetězu. Padl rekord z roku 2008

Megawatthodina elektřiny se na pražské energetické burze obchoduje vůbec nejdráž v historii.

Přečíst článek
Nord Stream 2, výstavba plynovodu, ilustrační foto

Rébus Nord Stream 2. I kdyby Moskva vydírala Ukrajinu, Berlín kohouty nezavře

Pokud by se Rusko rozhodlo plynovod Nord Strem 2 využít jako geopolitickou zbraň, samo Německo nejspíše nic neudělá, píše agentura Bloomberg. Celou věc bude chtít řešit sankcemi na úrovni EU. Jenže sankce proti Moskvě EU uplatňuje už sedm let, od doby ruské anexe Krymu, a nijak zásadně nezabírají.  

Přečíst článek

News box

Na říjnový prodloužený víkend Češi  téměř vykoupili pobyty v hotelech, zajišťovali si je i s několikaměsíčním předstihem. Volná místa zbývají nejčastěji v Karlových Varech, Mariánských a Františkových Lázních, kde je velká lůžková kapacita. Velkou poptávku ale neznamenaly ubytovací zařízení v Praze. V některých lokalitách naopak zájem převyšuje návštěvnostně rekordní předcovidový rok 2019.  Státní svátek 28. října připomínající vznik samostatného Československa letos připadá na čtvrtek. 

Cena bitcoinu se během posledních hodin přiblížila hranici 63 tisíc dolarů. Hlavní kryptoměna se tak těsně dotýká dosavadního rekordu. Jedním z důvodu pozitivní nálady investorů je fakt, že vznikl nový ETF (burzovně obchodovaný) fond zaměřený na bitcoinové opce s názvem ProShares Bitcoin Strategy ETF, s tickerem BITO, což dále přiblíží svět kryptoměn tradičním burziánům. Zajímavé je, že americká komise pro cenné papíry SEC proti uvedení fondu na burzu neprotestovala, ačkoli formální souhlas také neudělila. 
Inlface je hlavním tématem, který řeší všichni investoři, šéfové a podnikatelé, řekl šéf Goldman Sachs David Salomon Bloombergu. Mzdová inflace se podle bankéře šíří napříč Spojenými státy. Salomon se přidal k dalším vlivným bankéřům, kteří problém s inflací artikulovali. Sílí hlasy, že nejde jen o jednorázový výkyv, jak tvrdí Fed. 
Reklama
Doporučujeme