Reklama

Kolínská Toyota letos podruhé kvůli nedostatku dílů zastaví výrobu

Kolínská Toyota od úterý letos podruhé zastaví kvůli nedostatku dílů výrobu
Toyota ČR
 ČTK

Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně od úterý zastaví letos podruhé výrobu kvůli nedostatku komponentů. Chybí jí díly, které automobilce dodává společnost Novares CZ Zebrak. Její výrobní a skladovací prostory v Žebráku na Berounsku zničil minulý týden rozsáhlý požár. Většina zaměstnanců Toyoty v úterý do práce přijde, budou ale vykonávat jiné činnosti. Zatím není jasné, kdy se výroba obnoví, řekl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.

Reklama

„Po hromadné dovolené jsme v neděli večer obnovili výrobu dle plánu, ale zítra už z linek auta nesjedou," řekl Paroubek. Jak dlouho odstávka potrvá, zatím není jasné. „Informace se mění velmi rychle, záleží na dodavateli," doplnil mluvčí. Většina zaměstnanců podle Paroubka do práce přijde, budou ale vykonávat jiné činnosti.

Letos zastavuje automobilka výrobu neplánovaně podruhé. Kvůli nedostatku dílů nesjížděla z linek auta v únoru a částečně v březnu. Podle odhadů nevyrobila společnost kvůli omezením zhruba 25 tisíc aut.

Kolínská automobilka produkuje denně zhruba 1000 aut. Loni zvýšila po dvou slabších letech výrobu zhruba o čtvrtinu, vyrobila přes 202 tisíc vozů. Automobilka zaměstnává v Kolíně přes 3500 lidí.

Paroplynová elektrárna, ilustrační snímek

Křetínský odpískal projekt záložní elektrárny v Irsku, náklady vzrostly o desítky procent

Projekt paroplynové elektrárny v hrabství Galway na západě Irska dostal stopku. Investor, společnost EP Energy Developments, uvedl, že je to kvůli neúměrně rostoucím nákladům. Výstavba záložního zdroje se již firmě z holdingu EPH Daniela Křetínského nevyplatí. Jako první s informací přišel server Seznam Zprávy. Projekt měl původně stát 100 milionů eur, asi 2,4 miliardy korun.

Přečíst článek

Výrazný zásah do výroby aut způsobil loni rozsáhlý požár také automobilce Škoda Auto. Oheň tehdy zničil skladovací a výrobní haly společnosti Grupo Antolin Turnov v Mladé Boleslavi, která vyrábí dveřní výplně pro auta. Výrobu v Mladé Boleslavi společnost obnovila asi po osmi týdnech. Společnost Novares nepatří podle dřívějšího vyjádření společnosti Škoda Auto k jejím dodavatelům.

Průmyslovou halu Novaresu v Žebráku na Berounsku zachvátil požár minulý týden v pondělí. Hasiči ho likvidovali 50 hodin. Podle policie způsobil škodu 1,8 miliardy korun, příčiny vyšetřovatelé zjišťují.

Čínská burza, ilustrační foto

Konec rozmachu čínské ekonomiky. Země se topí v dluzích a nemá co dál budovat

Desítky let zažívala čínská ekonomika nebývalý rozmach, zejména díky investicím do továren, mrakodrapů a silnic. Tento hospodářský model vyvolal obdivuhodné období růstu, které zemi vyvedlo z chudoby a proměnilo ji v globálního obra, jehož exportní schopnosti zaplavily celý svět. Ten model už ale nefunguje. Problémy jsou patrné po celé Číně.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme