Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Toyota - informace o tématu

Dimitris Tripospitis, šéf Lexusu pro Evropu

Šéf Lexusu: Rychlost elektrifikace vozového parku bude záviset na zákaznících

„Plány Evropské unie a automobilek mohou být sebeambicióznější, nakonec ale rozhodne zákazník,“ říká Dimitris Tripospitis, šéf Lexusu pro Evropu v rozhovoru pro Newstream.cz. „Pokud bude chybět po elektromobilech poptávka, tak budeme prodávat jiné modely,“ konstatuje.

Přečíst článek
Hybrid

Prodej hybridů vzrostl za osm měsíců o necelou polovinu. Největší zájem je o Toyotu

Přečíst článek
Neplánovaná odstávka kolínské automobilky Toyota potrvá nejméně do poloviny září

Kolínská Toyota stále nevyrábí. Výrobu omezí i Škoda Auto

Neplánovaná odstávka v kolínské automobilce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic potrvá i příští týden, minimálně do pátku 15. září. Potíže potkaly i největší českou automobilku Škoda Auto, která přechodně omezí výrobu ve svých továrnách v Mladé Boleslavi a Kvasinách na Rychnovsku.

Přečíst článek
Kolínská Toyota od úterý letos podruhé zastaví kvůli nedostatku dílů výrobu

Kolínská Toyota letos podruhé kvůli nedostatku dílů zastaví výrobu

Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně od úterý zastaví letos podruhé výrobu kvůli nedostatku komponentů. Chybí jí díly, které automobilce dodává společnost Novares CZ Zebrak. Její výrobní a skladovací prostory v Žebráku na Berounsku zničil minulý týden rozsáhlý požár. Většina zaměstnanců Toyoty v úterý do práce přijde, budou ale vykonávat jiné činnosti. Zatím není jasné, kdy se výroba obnoví, řekl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.

Přečíst článek
možný vzhled japonského lunárního vozidla Lunar Cruiser

Toyota a Mitsubishi spolu dokončí vývoj Lunar Cruiseru

Japonská automobilka Toyota Motor bude spolupracovat s průmyslovou korporací Mitsubishi Heavy Industries na měsíčním vozidle pro lidskou posádku. Toyota vozítko vyvíjí společně s japonskou vesmírnou agenturou JAXA. Japonsko se snaží urychlit svůj program výzkumu vesmíru.

Přečíst článek
Tržby automobilek loni stouply o 12,7 procenta na 1,26 bilionu korun

Tržby automobilek stouply na 1,26 bilionu, průměrná mzda v oboru je o čtvrtinu vyšší než v Česku

Tržby tuzemských automobilek a dodavatelů dílů loni stouply o 12,7 procenta na 1,257 bilionu korun. Export vzrostl stejným tempem na 1,028 bilionu korun. Celkově se vývoz podílel na výkonu odvětví 82 procenty. Oznámili to zástupci Sdružení automobilového průmyslu (SAP) na výroční tiskové konferenci.

Přečíst článek
Odbyt nových osobních aut v Česku roste. Letos už se jich prodalo téměř sto tisíc

Odbyt nových osobních aut v Česku roste. Letos už se jich prodalo bezmála sto tisíc

Prodej nových osobních aut se za pět měsíců letošního roku meziročně zvýšil o 18,6 procenta na 95 068 vozů. V květnu byl počet jejich registrací oproti stejnému měsíci loňského roku o 12,3 procenta vyšší, uvedl Svaz dovozců automobilů (SDA). Podle něj letos stoupl odbyt ve všech kategoriích vozidel s výjimkou autobusů.

Přečíst článek
Japonská automobilka Toyota Motor a německý Daimler Truck Holding uzavřely předběžnou dohodu o spojení svých aktivit pro výrobu nákladních automobilů v Japonsku.

Toyota a Daimler spojí síly. V Japonsku budou vyrábět nákladní auta

Japonská automobilka Toyota Motor a německý Daimler Truck Holding uzavřely předběžnou dohodu o spojení svých aktivit pro výrobu nákladních automobilů v Japonsku. Finanční podmínky transakce firmy zatím nezveřejnily.

Přečíst článek
Toyota vyrobila rekordní počet aut. Pomohla lepší dostupnost čipů

Čipový hladomor skončil. Toyota v dubnu vyrobila rekordní počet aut

Největší japonská automobilka Toyota Motor v dubnu zvýšila celosvětovou výrobu meziročně o 13,8 procenta na 787 tisíc vozů, což je dubnový rekord. Za rekordním výsledkem je zlepšení dostupnosti mikročipů a také zotavení po pandemii covidu-19. Vyšší byl v dubnu také prodej vozidel, oznámila firma.

Přečíst článek
Výroba aut v Česku nabrala na tempu, stejně jako elektromobilů

Výroba aut v Česku nabrala na tempu, stejně jako elektromobilů

Výroba automobilů v Česku nabrala tempo. Za první čtyři měsíce stoupla o více než čtvrtinu, jen za duben pak o pětinu. Nejvyšší nárůst hlásí Škoda Auto. Každé osmé auto pak mělo elektrický pohon, uvedlo Sdružení automobilového průmyslu.

Přečíst článek
Toyota Prius

Toyota hlásí rekordní tržby za uplynulý rok. Ale zisk kvůli vyšším nákladům klesl

Největší japonská automobilka Toyota Motor má za uplynulý finanční rok rekordní tržby 37,15 bilionu jenů (5,9 bilionu korun),. Zejména díky vyššímu prodeji aut a slabšímu kurzu japonského jenu, ale čistý zisk za finanční rok 2023, který skončil v březnu, klesl o 14 procent a činil 2,45 bilionu jenů.

Přečíst článek
Toyota Yaris a Aygo se vyrábí v Kolíně.

Čtyři miliardy minus. Kolínská Toyota ale v dubnu rozjede výrobu naplno

Kolínská automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic se má od dubna vrátit k plné výrobě přes tisíc aut denně. V březnu se kvůli nedostatku komponentů auta vyráběla pouze tři dny v týdnu, po celý únor z linek nesjížděla vůbec. Podle odhadů nevyrobila společnost kvůli omezením z února a března zhruba 25 tisíc aut. Dodávky dílů jsou nyní jisté na duben a květen, řekl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.

Přečíst článek
Reklama

News box

Na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO jsou nově latinskoamerický hudební žánr bolero, polský tanec polonéza, turecký tradiční způsob pěstování oliv, litevská tvorba slaměných ozdob nebo arménské kovářství. 
Policie obvinila desítky lidí z ČR a Ukrajiny za podvody vůči prodávajícím na internetových bazarech. Podle vyšetřovatelů získaly dva gangy trestnou činností zhruba 123 milionů korun tak, že svým obětem ukradly bankovní identitu. Na tiskové konferenci touvedl šéf Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě (NCTEKK) Břetislav Brejcha.
Pokud Česká národní banka sníží do konce roku úrokové sazby, učiní tak pomalu a rozvážně a bude dál chránit ekonomiku před inflací. Poslancům z rozpočtového výboru to řekl guvernér ČNB Aleš Michl. Nejbližší měnové zasedání Bankovní rady ČNB, kde se bude jednat o sazbách, se očekává 21. prosince. Číst více

Vyplatit třináctý plat, vánoční prémie nebo odměnu v podobné výši jako loni se chystá dvě pětiny podniků, zejména těch velkých a středních. Vyplývá to z průzkumu Hospodářské komory, jehož výsledky dnes představil její prezidet Zdeněk Zajíček. 

Číst více

Meziroční pokles tržeb v maloobchodě 🛒 v říjnu zmírnil, reálně tržby poklesly o 1,4 procenta, meziměsíčně vzrostly o 0,6 procenta. Vyplývá to ze statistik ČSÚ. 

Číst více
Minimální mzda by měla od ledna vzrůst 📈 o 1600 korun na 18 900 korun. Do pár let by se měla ustálit na 45 procentech průměrné mzdy. Od roku 2025 by se měla začít zvedat podle vzorce, který upraví zákoník práce. Zvýšit by se měly celkem čtyři z osmi stupňů zaručených mezd, uvedl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Návrh projedná příští týden vláda. Číst více
Členové amerických hereckých odborů schválili dohodu s filmovými 🎞 studii, která ukončila čtyřměsíční stávku v Hollywoodu. S tříletou smlouvou souhlasilo 78 procent odborářů, uvedla agentura AP. Herecký protest spolu se stávkou scénáristů letos ochromily americký zábavní průmysl. Číst více
V pařížské pobočce aukční síně Sotheby's se dnes večer bude dražit rozměrný surrealistický obraz 🖼 českého malíře 🖌🎨 Jindřicha Štyrského Trauma zrození. Jeho cena se odhaduje až na pět milionů eur (více než 120 milionů korun).  Číst více
Od dnešního poledne bude v pražském kostele Maltézských rytířů Panny Marie pod řetězem na Malé Straně vystavena rakev bývalého šéfa diplomacie, poslance a senátora Karla Schwarzenberga. Veřejnosti bude místo přístupné do 22:00 a následně ve stejný čas ve čtvrtek a v pátek. 
USA přidaly na sankční seznam 7️⃣ Bělorusů a 1️⃣1️⃣ běloruských společností včetně státních firem, které podporují režim Alexandra Lukašenka a ruskou válečnou kampaň. Na svém webu to oznámilo americké ministerstvo financí. Postihy se týkají společností z oblasti elektroniky, zpracovatelského průmyslu nebo obrany. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme