Reklama

JRD postaví na Smíchově kanceláře. Doteď stavěla jen rezidenční bydlení

JRD
vizualizace JRD / užito se svolením
Veronika Kudrnová
vku

Developerská společnost JRD může začít stavět svoji první administrativní budovu. Projekt na pražském Smíchově dostal stavební povolení.

Reklama

K rezidenčním projektům přidává společnost JRD Development poprvé administrativní budovu. Společně s Property N74 získala stavební povolení na udržitelný projekt Viadukt Anděl na pražském Smíchově. Developer se dosud soustředil na výstavbu nízkoenergetických a pasivních rezidenčních nemovitostí.

„Myšlenka na administrativní budovu existovala dlouho. Tohle je naše první vlaštovka a další budou následovat,“ uvedla Alexandra Tomášková, CEO divize JRD Land. Výši investice společnosti neuvedly, ale podle jejich sdělení nepřesáhne miliardu korun.

Podívejte se, jak bude projekt vypadat:

JRD se specializuje na stavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a stejná má být i administrativní budova. Výstavba objektu, v kterém bude 7800 metrů čtverečních pronajímatelné plochy, má začít letos v říjnu a skončit o dva roky později. Bude mít mimo jiné systém potrubní pošty, jejíž trubky tvoří i design vstupu, či komunitní aplikaci Sharry, sloužící k řízení vstupu osob do budovy i rezervaci zasedacích místností. Nechybí zelená terasa na střeše.

Reklama

ruleta, investiční sázky

Investujte do firem a nemovitostí, vyhněte se zlatu, radí čeští superbohatí

Stavební pozemky, start-upy, rezidenční nemovitosti a akcie. To jsou horké investiční sázky českých a slovenských dolarových milionářů, tedy lidí s disponibilním majetkem převyšujícím 22 milionů korun. Superbohatí s ohledem na narůstající inflaci radí zařadit do portfolia pružnější aktiva, která dokážou znehodnocení lépe odolávat, uvádí zpráva Wealth Report 2021, za níž stojí J&T Banka. Naopak dříve tradiční zlato je v současné době pro majetné investičním propadákem.

Přečíst článek

Základem portfolia JRD Development je pět rezidenčních projektů. Jde o Green Port Strašnice, Rezidenci Michelangelova, Bohdalecké kvarteto, Císařskou vinici a Vital Kamýk, s celkem 532 byty a sedmi vilami. Ty doplňuje Rezidence Silver Port se 70 byty, které developer prodává pro investora Rezidence Na Palouku.

Společnosti JRD byla založena v roce 2003 a dnes pod svou značkou zastřešuje skupinu firem JRD Development, JRD Land, JRD Energo, JRD Invest a JRD Plazma, pod kterou spadá společnost Millenium Technologies.

Jak přežije ESG v krizové době?
video

Ekologické chování může nyní výrazně odlehčit účtu za energie

Fenomén ESG rozhodně neskončí v důsledku současné geopolitické situace ani případné ekonomické krize. Kritéria udržitelného byznysu a nefinanční reporting se postupně stanou běžnou součástí výročních zpráv téměř všech firem, shodli se na odborné konferenci Jak přežije ESG v krizové době zástupci firem i státu. Akci pořádal byznysový server newstream.cz.

Přečíst článek

Radim Jančura, šéf RegioJet

Radim Jančura: Kdo nemá na benzín, ať chodí pěšky. Auto je luxus

Drahá nafta není takový problém, jak někteří dopravci tvrdí. Jejich demonstrace nechápu, říká Radim Jančura, majitel vlakového dopravce RegioJet a autobusů Student Agency. Podnikatel se podle něj musí se zdražením paliv umět vyrovnat. Drahá paliva podle něj naopak nahrávají veřejné dopravě.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme