Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Investice do technologií se vyplácí. MTX Group miliardáře Otavy loni dosáhla rekordního zisku

MTX Group miliardáře Otavy loni dosáhla rekordního zisku
MTX Group, užito se svolením
 ČTK

Průmyslová skupina MTX Group českého podnikatele a miliardáře Petra Otavy měla v loňském roce rekordní zisk před zdaněním, odpisy a amortizací EBITDA 5,1 miliardy korun. Oproti předloňsku je to navýšení na takřka dvojnásobek, v roce 2021 vykázala firma zisk 2,6 miliardy korun. Celkové tržby skupiny loni meziročně vzrostly asi o čtvrtinu na 71,1 miliard korun, uvedla MTX Group.

Reklama

"Díky dlouhodobým investicím do výrobních kapacit, nových technologií a inovativního přístupu jsme byli schopni dosáhnout růstové trajektorie i v minulém roce. Za posledních pět let jsme investovali šest miliard korun," řekl Otava.

MTX Group

Sázka na budoucnost. MTX Group Petra Otavy dá miliardy na udržitelnost

Průmyslová skupina MTX Group hodlá investovat do modernizace a udržitelných projektů. V příštích šesti letech plánuje dát na tyto účely více než 7,5 miliardy korun. Nejvíc peněz půjde do areálu společnosti Al Invest v Břidličné na Bruntálsku, kde mají za více než čtyři miliardy korun vzniknout dvě haly využívající nejmodernější technologii výroby hliníkových polotovarů, uvedli zástupci skupiny miliardáře Petra Otavy.

Přečíst článek

"Investice do robotizace a automatizace, nejlepších dostupných technologií a do dekarbonizace našich procesů jsou strategií i pro následující období. Jde totiž o jedinou cestu, jak v Čechách můžeme udržet průmysl s vysokou přidanou hodnotou," dodal.

Letos dá na investice sedm miliard

Společnost proto letos rozhodla o dalším investičním rozpočtu pro celou skupinu. "Máme připravené projekty v hodnotě přesahující sedm miliard korun a každý rok budeme významnou část našich zisků investovat zpět, abychom se k vytčenému cíli dostali," uvedl Otava.

Reklama

Karel Kotoun, poradce pro banky a pojišťovny z Accenture

ESG je sázka Evropy na to, že ji zbytek světa bude následovat. Nemusí jí to vyjít, říká expert

Evropská unie si pod taktovkou předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové určila, že bude lídrem v přechodu světa k udržitelné ekonomice. Jako každá sázka se ani tato nemusí vyplatit. „Pokud ostatní země nadále pojedou uhelnou hru, tak Evropa může být znevýhodněna,“ říká v rozhovoru pro Newstream Karel Kotoun, Banking & Insurance Consulting Lead ve společnosti Accenture. Na přechod k udržitelným investicím kromě EU tlačí také velcí institucionální investoři. Jak se banky chystají na novou, udržitelnou budoucnost? A přijmou Češi udržitelné investování za své? Nejen na tyto otázky odpovídá poradce pro banky a pojišťovny.

Přečíst článek

Investice by podle firmy měly cílit zejména na snižování uhlíkové stopy v čele s energetickými úsporami a obnovitelnými zdroji energie. Jedna z největších investic bude realizována ve společnosti Al Invest Břidličná, do níž skupina dá 4,2 miliardy korun.

Pětadvacet projektů za šest let

Průmyslový holding má v plánu v horizontu šesti let celkem 25 investic do udržitelných projektů a modernizací. Do dvou let chce investovat například miliardu a čtvrt do stavby fotovoltaických elektráren a další infrastruktury, další 1,5 miliardy korun půjde na modernizaci výroby podniku Povrly Copper Industries.

Země překročí úroveň kritického oteplení už v příštím desetiletí, varuje OSN

Planetě Zemi dochází čas. Úrovně kritického oteplení o 1,5 stupně Celsia oproti hodnotám před průmyslovou revolucí dosáhne už v příštím desetiletí, konstatuje Šestá hodnotící zpráva Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu (IPCC).

Přečíst článek

Společnost Strometal Aluminium Forging zainvestuje do dvou kovacích linek v Bruntále miliardu korun, což by mělo snížit spotřebu elektřiny o 40 procent. Přes 200 milionů korun dále skupina investuje do modernizace ostravských koksoven OKK a více než 400 milionů korun do veřejného prostoru v Ostravě a rekultivace bývalé koksovny Jan Šverma.

MTX Group je český průmyslově obchodní a výrobní holding se sídlem v České republice. Do skupiny patří 17 společností, například Metalimex, Al Invest Břidličná, Strojmetal Aluminium Forging, OKK Koksovny, Povrly Copper Industries, Tapa Tábor, ICE Industrial Services nebo Czech Mill. Zaměřuje se především na neželezné kovy, energetické komodity, flexibilní obaly, obchodování a služby. Holding zaměstnává přes 2500 zaměstnanců.

ESG, udržitelnost

Report Udržitelné Česko: Válka firmy o šanci dělat byznys lepší nepřipravila

Fenomén ESG přežívá i v krizové době, dokazuje report Udržitelné Česko 2022, který spolu s partnery vydává platforma Business Leaders Forum (BLF). Seznamte se s výběrem těch nejzajímavějších udržitelných projektů za loňský rok.

Přečíst článek


 

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme