Reklama

Gates ovládne řetězec hotelů Four Seasons. Koupí část podílu saúdského prince

Hotel Four Seasons v Praze
iStock

Investiční firma zakladatele Microsoftu Billa Gatese převezme kontrolní většinu v kanadském řetězci luxusních hotelů Four Seasons.

Společnost Cascade Investment zvedne podíl v řetězci luxusních hotelů Four Seasons na 71,25 ze 47,5 procenta. Four Seasons provozuje hotel i na exponovaném místě v Praze.

Cascade se dohodla se společností Kingdom Holding Company, která patří saúdskému princi Valínu bin Találovi, že odkoupí polovinu jejího podílu ve Four Seasons za 2,21 miliardy dolarů (47,5 miliardy korun). Hodnota řetězce se odhaduje na deset miliard dolarů. Gatesova Cascade investovala do Four Seasons poprvé už v roce 1997.

Four Seasons provozuje po celém světě více než 100 hotelů. Počátkem roku 2001 otevřela firma na pražském vltavském nábřeží luxusní hotel, který byl ve své době jejím padesátým.

>>>>>>Další zprávy ze světa peněz čtěte v naší rubrice Money<<<<<<

Melinda Frenchová Gatesová

Melinda Gatesová je oficiálně miliardářkou. Zatím má 6 miliard dolarů

V rámci rozvodového vyrovnání zatím dostala akcie AutoNation, Deere & Co. či Canadian National Railway.

Přečíst článek

Nikl

Bezos, Gates i Bloomberg se upnuli na nikl. Hledají ho v Grónsku

Společnost KoBolt Metals, kterou podporují miliardáři Jeff Bezos a Bill Gates a která se věnuje těžařskému průzkumu, podepsala s firmou Bluejay Mining smlouvu o průzkumu v Grónsku. Bude tam hledat klíčové suroviny, které se používají při výrobě elektromobilů, píše agentura Reuters.

Přečíst článek

Manželství Billa a Melindy Gatesových bylo oficiálně ukončeno

Gatesovi jsou oficiálně rozvedení. Jak si rozdělí majetek, se neví

Manželství Billa a Melindy Gatesových je oficiálně ukončeno. Rozvodový dokument v pondělí podepsal soudce v Seattlu. Gatesovým nařídil, aby si rozdělili majetek podle podmínek separační dohody, která ale zůstává důvěrná.

Přečíst článek

Reklama

Související

Pac-man

Nezadržitelný akviziční apetit technologických gigantů je nežádoucí, shodují se experti

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme