Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Melinda Gatesová je oficiálně miliardářkou. Zatím má 6 miliard dolarů

Melinda Frenchová Gatesová
ČTK
Stanislav Šulc

V rámci rozvodového vyrovnání zatím dostala akcie AutoNation, Deere & Co. či Canadian National Railway.

Reklama

První informace o očekávaném miliardovém vyrovnání mezi nyní již exmanželi Gatesovými jsou tu. Americká Komise pro cenné papíry dostala od právníků Gatesových informace, že Melinda Frenchová Gatesová získala 3,3 milionu akcií společnosti AutoNation v aktuální hodnotě 387 milionů dolarů, dále 2,8 milionu akcií firmy Deer & Co. v hodnotě kolem miliardy dolarů a zhruba stejně naceněný podíl ve společnosti Canadian National Railway.

„Již dříve přitom Bill Gates Melindě poslal podíly v těchto firmách v hodnotě zhruba tří miliard dolarů. Majetek Melindy Frenchové Gatesové tak je nyní nejméně 5,7 miliard dolarů,“ uvedla agentura Bloomberg.

Přesné podmínky rozdělení zhruba 150miliardového majetku na počátku tohoto týdne potvrdil soud, na veřejnost ale unikly jen informace o podílech ve veřejně obchodovaných firmách. Žádná ze stran se k podmínkám rozvodu nevyjádřila.

Melinda Frenchová však získala také podíly v soukromých společnostech, které spoluvlastnil její manžel a nadále se budou oba podílet na řízení společné nadace, která spravuje kolem 65 miliard dolarů.

Reklama

Zlatá ryba, ilustrační foto

Klub těch opravdu nejbohatších se za poslední rok rozrostl

Majetek v hodnotě 100 a více miliard dolarů má v současnosti celkem deset lidí. Nejčastěji zakladatelé big tech firem.

Přečíst článek

Manželství Billa a Melindy Gatesových bylo oficiálně ukončeno

Gatesovi jsou oficiálně rozvedení. Jak si rozdělí majetek, se neví

Manželství Billa a Melindy Gatesových je oficiálně ukončeno. Rozvodový dokument v pondělí podepsal soudce v Seattlu. Gatesovým nařídil, aby si rozdělili majetek podle podmínek separační dohody, která ale zůstává důvěrná.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Bill Gates

Gates vypadne z klubu dolarových stamiliardářů. Vzdá se části bohatství pro dobrou věc

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme