EY odpískala plán na své rozdělení. Projekt Everest dává k ledu

Účetní firma EY, dříve známá jako Ernst & Young, odvolala plán na oddělení auditorské a poradenské divize. Proti byla její americká součást. S odkazem na interní zprávu firmy o tom informuje web stanice BBC. EY patří spolu s Deloitte, KPMG a PwC do takzvané velké čtyřky globálních firem zaměřených na účetní poradenství.
Pokud by dohoda – interně nazývaná „Projekt Everest“ – prošla, znamenalo by to největší otřes v odvětví účetních služeb za více než dvě desetiletí.
Oznámením EY končí rok trvající boj o vybudování interní podpory pro rozdělení divizí. Plán přišel v době, kdy regulační orgány vyzvaly v odvětví těchto služeb k zásadním reformám kvůli střetu zájmů a špatným pracovním postupům.
EY v interním sdělení podle BBC uvádí, že si je vědoma problémů při oddělování některých částí jejího podnikání. „Také si uvědomujeme, že potřebujeme více času na provedení nezbytných investic, abychom podniky připravili na oddělení,“ uvedla společnost.
Podle listu The Wall Street Journal (WSJ) stál projekt firmu více než 100 milionů dolarů (přes 2,1 miliardy korun). Začátkem tohoto měsíce vyměřil německý úřad pro kontrolu účetnictví APAS firmě EY pokutu půl milionu eur (11,7 milionu korun) za pochybení z doby, kdy podnik prováděl audit nyní již zkrachovalé německé firmě Wirecard.
Americká konzultační společnost McKinsey chystá jedno z největších propouštění ve své historii. Odejít by mělo 2000 ze současných 45 tisíc zaměstnanců, napsala v úterý s odkazem na své zdroje agentura Bloomberg.
Radili propouštět, teď okusí vlastní recept. Z McKinsey nedobrovolně odejdou tisíce lidí
Zprávy z firem
Britský soud potvrdil kvůli střetu zájmů rekordní pokutu 13 milionů liber (v přepočtu 389,3 milionu korun) účetní společnosti KPMG. Rozhodnutí se týká vleklého případu z roku 2011, kdy KPMG doporučila prodat britského prodejce postelí Silentnight, uvedl britský účetní regulátor FRC.
Téměř rekordní pokuta pro KPMG v Británii platí
Money
Speciál Realitní Club
Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části – webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu.
- Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
- Komerční reality: kanceláře, coworking;
- Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
- Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.
Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.
Témata související s realitami:
- inflace v Česku i ve světě
- vše kolem hypotečního trhu
- co se děje na investičním trhu?