Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Branson ztratí kontrolu nad Virgin Atlantic. Aerolinky chtějí na burzu

Virgin Atlantic, letadlo, ilustrační foto
Riik@mctr / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
 ČTK

Britská letecká společnost Virgin Atlantic miliardáře Richarda Bransona hodlá uvést své akcie na londýnskou burzu. Uvedla to televize Sky News s odvoláním na zdroje z finančních kruhů.

Virgin Atlantic byla tvrdě zasažena koronavirovou pandemií, nyní však doufá v rychlé oživení poptávky.

Bransonova firma Virgin Group nyní vlastní 51 procent Virgin Atlantic, zbývajících 49 procent patří americké letecké společnosti Delta Air Lines. Podle televize Sky News je pravděpodobné, že v případě vstupu na burzu by Branson nad aerolinkami ztratil většinovou kontrolu.

Zdroje televize Sky News považují za pravděpodobné, že firma Virgin Atlantic plán na uvedení akcií na burzu oficiálně představí na podzim. Mluvčí aerolinek nicméně označil informace o vstupu na burzu za spekulace a odmítl je komentovat.

Suborbitální letadlo Virgin Galactic

Dobývání vesmíru může udělat miliardáře z každého. Jak na to?

Jeff Bezos již za pár hodin odstartuje do vesmíru, rozšíří tak řady miliardářů, jejichž byznys překonal zemskou tíži. Díky různým nástrojům může na vesmíru profitovat doslova každý.

Přečíst článek

Richard Branson a první posádka jeho vesmírného letu
video

3, 2, 1… zážeh. Richard Branson je ve vesmíru

O devět dní vyfoukl prvenství v miliardářských vesmírný výletech zakladateli Amazonu Jeffu Bezosovi. Všechno je ale trochu komplikovanější.

Přečíst článek

Letka Virgin Galactic

Stanislav Šulc: Éra selfie z vesmíru je tu

Richard Branson vzal do vesmíru turisty. Odstartovala nová éra lidstva, o níž zatím nic nevíme.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Britský miliardář a zakladatel Virgin Galactic ve vesmíru

Bransonova Virgin Galactic zahájila prodej letenek do vesmíru. Připravte si deset milionů korun

Přečíst článek

Kdo ví, ví. Mark Zuckerberg a další Trumpovi lidé prodali akcie před pádem burz. Vydělali miliardy dolarů

Přečíst článek
Doporučujeme