Kam zajít, co ochutnat a co stojí za pozornost

Odebírat newsletter

Delta Air Lines - informace o tématu

Demonstrační nadzvukový letoun XB-1 společnosti Boom Supersonic patří k těm, na nichž se zkouší „obtisky“ z materiálu inspirovaného žraločí kůží.

Přelepená „žraločí kůže“ má snížit spotřebu letadla. Vydrží i na nadzvukovém stroji

Letadlo s povrchem, který připomíná žraločí kůži, překonává menší odpor vzduchu, takže ušetří palivo. A není ani nutné čekat s využitím až na nově vyráběné stroje. „Žraločí povrch“ se dá umístit už na současná letadla podobně jako obtisk.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

5G tower, ilustrační foto

5G sítě jsou nebezpečné, tvrdí šéfové amerických aerolinek. Hrozí dopravní chaos

Desítky tisíc Američanů mohou uváznout v zahraničí, varují šéfové největší amerických aerolinek. Extrémní chaos v letecké dopravě podle nich může vyvolat spuštění mobilní sítě páté generace (5G) v pásmu C, k čemuž se ve středu chystají telekomunikační společnosti AT&T a Verizon. Podle aerolinek může spuštění nové služby způsobit, že dopravci nebudou moci používat velkou část svých dálkových letadel, píše agentura Reuters.

Přečíst článek
Virgin Atlantic, letadlo, ilustrační foto

Branson ztratí kontrolu nad Virgin Atlantic. Aerolinky chtějí na burzu

Britská letecká společnost Virgin Atlantic miliardáře Richarda Bransona hodlá uvést své akcie na londýnskou burzu. Uvedla to televize Sky News s odvoláním na zdroje z finančních kruhů.

Přečíst článek

News box

Slovenská ekonomika v prvním čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 0,9 procenta z tempa jednoho procenta v posledním čtvrtletí loňska. Proti předchozím třem měsícům hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl o 0,2 procenta. Uvedl to slovenský statistický úřad, který tak potvrdil svůj odhad z května.
Po výbuchu 🔥 mezi kotvišti dnes ománský terminál Míná al-Fahal pozastavil nakládání ropy, píše agentura Reuters s odvoláním na dva zdroje obeznámené se situací. Výbuch připisovaný dronovému útoku byl zaznamenán mezi dvěma nakládacími bójemi, které slouží k propojení podmořských rozvodů se supertankery.
Rusko a Uzbekistán zahájily ve čtvrtek výstavbu jaderné ☢ elektrárny v uzbeckém Džizaku. Podle agentury Reuters to oznámil Kreml. Je to podle něj první atomová elektrárna ve Střední Asii. Elektrárna, kterou staví ruská státní společnost Rosatom, má pokrýt přibližně 15 procent spotřeby elektřiny v zemi.
Americký prezident Donald Trump tvrdí, že Vladimir Putin i Volodymyr Zelenskyj přistoupí na kompromisy, které navrhl. Podrobnosti k mírového řešení války na Ukrajině ale neupřesnil. Za ideální ale označil možnost osobního setkání Putina se Zelenským.  Číst více