Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Gevorkyan chystá změnu. Slovenská společnost chce přejít na hlavní trh pražské burzy Prime

Gevorkyan chystá změnu. Slovenská společnost chce přejít na hlavní trh pražské burzy Prime
Gevorkyan / užito se svolením
 ČTK

Slovenská společnost Gevorkyan, která vyrábí kovové součástky procesem práškové metalurgie, chce do konce letošního roku přejít z trhu Start pražské burzy na její hlavní trh Prime. Součástí záměru aktuálně není nová emise akcií společnosti. Na regulované trhu Prime se nyní obchoduje osm společností.

Reklama

Zároveň Gevorkyan diskutuje možnosti duálního obchodování s Burzou cenných papírů v Bratislavě. Firma zdůraznila, že nejde o stahování akcií z pražské burzy, která pro společnost i nadále zůstane primární burzou.

„Mám takové tušení, že už jsme dospělá ryba a patříme do velkého akvária, tedy na hlavní trh. Také proto, že je tam vyšší likvidita a může to ještě více zvýšit kredibilitu u obchodních partnerů,“ komentoval záměr zakladatel společnosti a majoritní akcionář Artur Gevorkyan. Doplnil také, že s hlavním trhem se pojí možnost otevřít se větším zahraničním fondům.

První účet za stávku v Hollywoodu. Warner Bros. odepsal půl miliardy dolarů zisku.

První účet za stávku v Hollywoodu. Warner Bros. odepsal půl miliardy dolarů zisku

Nevídaná a stále neukončená stávka scenáristů a herců v Hollywoodu bude mít dopad i na celoroční hospodaření a zisk jednoho z největších filmových studií a celého zábavního konglomerátu Warner Bros. Discovery.

Přečíst článek

Pražská burza má podle mluvčího Jiřího Kovaříka radost z toho, že Gevorkyan dorostla přechodu na hlavní regulovaný trh, kde se otevře možnost získat akcie firmy zahraničním investorů.

„Pokud se Gervokyan začne do konce roku obchodovat na trhu Prime, půjde o první takový přechod z trhu Start, což lze jednoznačně považovat za úspěch,“ řekl analytik Wood & Company Lukáš Novotný. Je podle něj pravděpodobné, že se s přechodem na nový trh pražské burzy zvýší Gevorkyanu likvidita a zároveň stoupne šance na zařazení titulu do hlavního indexu pražské burzy PX.

Gevorkyan se stala největší emisí na trhu Start pražské burzy. Zároveň jde o první zahraniční firmu na tomto trhu. Investoři loni v červnu při veřejném úpisu investovali do akcií firmy přes 727 milionů korun.

ČEZ

Lukáš Kovanda: Proč vláda nyní couvá se svým plánem znárodnit ČEZ a klíčové elektrárny v ČR?

Nízké mzdové nároky Čechů a jistá jejich bojácnost při mzdovém vyjednávání se svými zaměstnavateli a šéfy představují klíčový důvod, proč se Fialově vládě daří „zalepovat“ dluh postupnou stabilizací veřejného zadlužení k HDP. Navíc vláda díky této stabilizaci nyní evidentně upouští od svého loňského plánu získat pod svoji kontrolu, znárodnit, klíčové tuzemské elektrárny a výrobu elektřiny jako takovou – a mít tak pod kontrolou cenotvorbu elektřiny.

Přečíst článek

Trh Start je určen pro rozvíjející se malé a střední české firmy, pro které je cestou, jak se dostat ke kapitálu. Těmto podnikům nabízí možnost získat kapitál přímo od investorů za zjednodušených podmínek.

Gevorkyan disponuje pokročilými technologiemi včetně 3D tisku kovových součástek. Firma působí na globálním trhu a má rostoucí portfolio zákazníků působících v mnoha odvětvích. Podle webových stránek je Gevorkyan rodinná firma, založená v roce 1996 na „zelené louce“. Během pandemie covid-19 začala vyrábět mimo jiné certifikované masky na vícenásobné použití.

Reklama

Související

Gevorkyan nabídne ve středu akcie prostřednictvím trhu Start pražské burzy

Trh Start pražské burzy se chystá na zatím největší úpis. Slovenská Gevorkyan si jde pro 860 milionů

Přečíst článek
Obchod Footshopu v areálu Vnitroblocku v Praze-Holešovicích

Stanislav Šulc: Nový hráč na pražské burze. Má smysl investovat do tenisek?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme