Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

západní sankce - informace o tématu

Kryptoměna bitcoin

Jak se vyhnout sankcím Západu? Plaťte kryptoměnami, radí ruská centrální banka

Ruská centrální banka doporučila podnikům, aby prováděly zahraniční platby prostřednictvím kryptoměn či jiných digitálních aktiv, a vyhnuly se tak sankcím, které Západ uvalil na Rusko kvůli jeho vpádu na Ukrajinu, uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek
Rusové spolu s Číňany vyrábějí Citroëny v odstavené továrně Stellantisu

Západní sankce? Nezájem. Rusové za pomoci Číny vyrábějí nové Citroëny

Rusové se spojili s Číňany a vyrábějí v Rusku nové modely Citroënů v odstavené továrně Stellantisu. S odkazem na své zdroje a údaje celních úřadů o tom píše agentura Reuters. Nadnárodní automobilka zastavila výrobu v Rusku v dubnu 2022 poté, co Moskva podnikla vojenskou invazi na Ukrajinu.

Přečíst článek

Čína rýžuje na levné ropě z Ruska. Putin ale nepřichází zkrátka

Obchod mezi Čínou a Ruskem jen kvete. Rusko je stále více závislé na dodávkách z Číny, odkud již proudí až polovina dovozu do země. Opačným směrem naopak proudí za výprodejové ceny ropa a plyn.

Přečíst článek
Reklama

News box

Je nezbytné, aby se v Evropě udržel demokratický střed, uvedla v programu Evropské komise na dalších pět let dosavadní šéfka Komise 👩 Ursula von der Leyenová. O jejím setrvání ve funkci na další pětileté období dnes bude hlasovat Evropský parlament.
Okresní soud v Bruntále na konci června zahladil trest bývalému moravskoslezskému hejtmanovi 👨 Janu Krkoškovi (dříve ANO), kterého letos v březnu pražský soud odsoudil k peněžitému trestu za účast na podplácení lékařů. Napsal to dnes server Seznam Zprávy.
Bývalá šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová americkému prezidentovi Joeu Bidenovi soukromě řekla, že podle průzkumů  nemůže v listopadových prezidentských volbách porazit svého republikánského předchůdce Donalda Trumpa. Bidenovo pokračování v kampani by podle Pelosiové mohlo také zmařit šance demokratů na získání většiny ve Sněmovně reprezentantů. 
Počet nově zahájených staveb v Německu v prvním pololetí meziročně 📉 klesl o 26 procent. Podle agentury Reuters to vyplývá z dat poradenské společnosti Bulwiengesa. Trh s nemovitostmi v největší evropské ekonomice je již třetí rok v útlumu.
Americký prezident 👴 Joe Biden měl pozitivní test na covid-19. Projevují se u něj mírné příznaky nemoci, má kašel a rýmu a je celkově malátný. Biden mě vystoupit na akci v Las Vegas, odjel ale domů a bude v izolaci, oznámil podle agentur Bílý dům.
Vláda dnes neformálně rozhodla, že na eurokomisaře navrhne ministra průmyslu a obchodu 👨 Jozefa Síkelu (STAN), píše Deník N. Síkela to v České televizi (ČT) nepotvrdil. Hnutí STAN nominovalo vládě na eurokomisaře kromě Síkely také nově zvolenou europoslankyni Danuši Nerudovou. 
Rusko je podle ministra zahraničí Sergeje Lavrova připraveno 🤝 spolupracovat s každým lídrem USA, který bude ochoten vést „vzájemně respektující dialog“. Šéf diplomacie země, která už téměř dva a půl roku vede válku proti Ukrajině, to dnes podle agentury Reuters řekl na tiskové konferenci v OSN.
Reklama
Reklama
Doporučujeme