Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Realitní Club: Co se staví a chystá?

Vinařství Kolby má nový facelift.

Morava je vinařskou velmocí. Každý rok tam přibyde jedno krásné vinařství

Nezbourali ani centimetr, přesto vinařství Kolby získalo po jejich zásahu zcela nový ráz. Původní stavby i ty nové, suchý sklad i vinný bar, zabalili architekti ze studia ORA do dřevěných latí.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Tomáš Martinovský

Majitel Century 21: Ceny nemovitostí nemají prostor pro pokles. Čechům se vrací chuť nakupovat

Ředitel finančně poradenské společnosti 4fin Holding po dvou letech jednání nedávno převzal českou master franšízu Century 21. A chce z ní vybudovat jedničku trhu. Hodlá propojit finanční a realitní segment do jednoho funkčního celku. „Trh se začíná probouzet. Obchodníkům se zase začíná dařit. Očekáváme tak, že letos porosteme meziročně třeba o třicet procent,“ říká v rozhovoru Tomáš Martinovský, generální ředitel 4fin holding.

Přečíst článek
Místo brownfieldu stojí na kopci v Brdech nový rezidenční komplex.

I vesnické brownfieldy mají potenciál. Jako ten v Brdech, místo truhlárny jsou luxusní byty

Stávala tu škola, truhlářská dílna a sklad. Nevyužívané budovy brownfieldu v Brdech se ale proměnily na atraktivní rezidenční komplex.

Přečíst článek
Berlín se chce vzdát venkovské vily Josepha Goebbelse

Vila po Goebbelsovi chátrá a Berlín se jí chce zbavit. Hrozí i demolice

Berlínská vláda nabízí, že se vzdá vily, kterou kdysi vlastnil nacistický ministr propagandy Joseph Goebbels. Informoval o tom list The Guardian, podle kterého metropole doufá, že tak ukončí desetiletí trvající debatu o tom, zda rozlehlý nevyužívaný pozemek na venkově severně od německého hlavního města znovu využít, nebo zbourat.

Přečíst článek
Z původní budovy, kterou zničily původně, zůstala jen kovová konstrukce.

OBRAZEM: Spirála ožívá. Na pražském Výstavišti vyrůstá evropský unikát

Rekonstrukce Spirály na Výstavišti Praha se chýlí ke svému konci. Už v září přivítá první návštěvníky. Město do rekonstrukce investovalo více než čtvrt miliardy korun a věří v návratnost této částky. S dotováním samotného provozu divadla se nepočítá. „Věřím, že si tento mimořádný prostor na sebe vydělá kombinací prodeje lístků a komerčního pronájmu,“ říká Adam Zábranský, pražský radní pro oblast majetku.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

V německém stavebnictví se kvůli sporu o mzdy schyluje ke stávkám

Temná nálada v německém stavebnictví. V zemi se schyluje ke stávkám

V německém stavebním sektoru se schyluje ke stávkám. Zaměstnavatelé totiž odmítli přistoupit na arbitrážní rozhodnutí ohledně pracovních podmínek a zvyšování mezd. Vyjednávání se týkají zhruba 930 tisíc pracovníků, uvedla agentura DPA. Odborový svaz IG BAU už dříve oznámil, že svolá stávku, pokud zaměstnavatelé odmítnou arbitrážní rozhodnutí, které svaz přijal koncem dubna.

Přečíst článek
SO-HO Rezidence

Holešovice mění svoji tvář, součástí proměny je i rezidence SO-HO

Postupnou proměnu pražských Holešovic v oblíbenou čtvrť s kosmopolitním charakterem lze sledovat doslova na každém kroku. S každým rokem se historické prostory továren či mlýnů mění v moderní byty, kancelářské prostory či kulturně-kreativní instituce. Dalším střípkem do skládačky je moderní rezidenční projekt SO-HO, navazující na industriální dědictví lokality.

Přečíst článek
Vítkova CPI Property prodala lyžařský resort Crans Montana ve Švýcarsku

Vítek pokračuje ve snižování dluhů. Prodal lyžařský resort ve Švýcarsku

Společnost CPI Property Group (CPIPG) miliardáře Radovana Vítka prodala lyžařský resort Crans Montana ve Švýcarsku. Hodnota transakce je přes 100 milionů švýcarských franků (2,5 miliardy korun). Společnost peníze použije na snížení dluhu. Novým majitelem skiareálu je americká firma Vail Resorts.

Přečíst článek
Tomáš Salomon, šéf ČS

Tomáš Salomon: Pokles sazeb se nemusí propsat jedna k jedné do ceny hypoték

Šéfuje největší české bance již osm let. Tomáš Salomon je také spolu s několika podnikateli iniciátorem projektu Druhá ekonomická transformace. Česko už nemůže být montovnou, růst musí založit na větší přidané hodnotě, říká. Jak toho dosáhnout? Česká spořitelna investuje do programu finančního vzdělávání dětí, má ambici dosáhnout na všechny školáky. V letošním roce čeká pokles úrokových sazeb hypoték, zároveň jeho firma dál masivně investuje do nájemního bydlení. „Máme rozestavěno sedm set bytů a do dvou let budeme na tisícovce,“ říká šéf České spořitelny. Ta za letošní první čtvrtletí dosáhla zisk 5,7 miliardy korun, meziročně o 73 procenta víc.“ 

Přečíst článek
Rozkol v pražské koalici. Rozbuškou je developerský projekt v Holešovicích

Rozkol v pražské koalici. Rozbuškou je developerský projekt v Holešovicích

Pražští radní se nedohodli na dalším postupu v souvislosti se společným podnikem Nové Holešovice, který založil dopravní podnik (DPP) s developery Karlín Group a CPI Property Group k rozvoji stanice metra Nádraží Holešovice a jejího okolí. Část koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), STAN a Piráti v čele s primátorovým náměstkem Zdeňkem Hřibem (Piráti) prosazuje vystoupit z podniku.

Přečíst článek
Natáčení podcastu s Janem Šulcem, šéfem společnosti EBM.

Úprk z Prahy do levnějšího Kladna? I tam se bydlení prodraží, říká developer

Největší středočeské město se dostalo do hledáčku tuzemských developerů. Kladno jako lokalitu budoucnosti objevila i společnost EBM. Rozvíjí tam hned dva developerské projekty nedaleko nádraží. Proč vsadila na rozvoj Kladna a jak se budou ceny v novostavbách, které jsou aktuálně významně nižší než v Praze, vyvíjet? O tom jsme si povídali v dalším díle podcastu Realitní Club s ředitelem společnosti EBM Janem Šulcem.

Přečíst článek

News box

Írán a Omán se 🤝 shodly na trase plavby v Hormuzském průlivu, uvedl podle agentur mluvčí íránského ministerstva zahraničí Esmáíl Baghájí. Podle něj je v konečné fázi přípravy společné prohlášení Íránu a Ománu o podmínkách plavby v Hormuzském průlivu, který je klíčový pro globální obchod s ropou a plynem. Baghájí však také varoval před zásahy třetích stran, které by mohly ještě jednání zmařit.

Ceny ropy smazaly počáteční zisky a klesají. Může za to zpráva o stavu zásob ropy a benzinu ve Spojených státech. Zásoby ropy nečekaně 📈 vzrostly, protože rafinérie omezily zpracování a dovoz se mírně zvýšil. Cena severomořské ropy Brent ztrácí 0,2 procenta a prodává se za 79,23 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI klesla o 0,7 procenta na 75,23 dolaru za barel.

Pražská burza dnes 📈 rostla pošesté v řadě a vylepšila svá půlroční maxima. Index PX přidal 0,11 procenta na 2769,04 bodu. Výrazně mu pomohly hlavně akcie Erste Bank, Monety Money Bank a zbrojaře CSG. Druhá zbrojovka Colt CZ naopak ztrácela.
Zbrojařská a strojírenská skupina Czechoslovak Group (CSG) získala podíl v kanadské firmě North Vector Dynamics (NVD), která vyvíjí 🚀 raketové systémy, technologie protivzdušné obrany a hypersonické technologie. Hodnotu investice ani výši podílu skupina nesdělila.
Ukrajinský prezident 👨 Volodymyr Zelenskyj si dnes postěžoval na snížení dodávek zbraní pro ukrajinskou protiraketovou obranu od partnerů. Stalo se tak poté, co Ukrajinci v noci na dnešek nedokázali sestřelit žádnou z vypálených ruských raket. Americký prezident Donald Trump podle médií kvůli válce proti Íránu odmítl dřívější Zelenského žádost o dodávku stovek střel pro systémy Patriot.
Ve Strážnici na Hodonínsku byl dnes třetí den po sobě překonán absolutní teplotní rekord pro Moravu. Dnes meteorologové naměřili zatím 4️⃣1️⃣ stupňů Celsia, nemusí jít o konečnou hodnotu, vyplývá z dat Českého hydrometeorologického ústavu.
Vývoz vojenského materiálu z Česka vzrostl 📈 loni meziročně téměř o čtvrtinu na 112,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy o zahraničním obchodu s vojenským materiálem za rok 2025, kterou zveřejnilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Resort udělil loni 1895 licencí k vývozu vojenského materiálu do 98 zemí v hodnotě skoro 138 miliard korun. Nejvíce licencí bylo opět uděleno na Ukrajinu.
Státní zástupce obžaloval bývalého poslance 👨 Petra Wolfa za to, že se v Paraguayi vyhýbal vězení za dotační podvod. Znovu tak zamíří před soud. Za útěk před vězením mu hrozí další dva roky vězení. Uvedla to dnes Česká televize, kterou o obžalobě informoval ostravský okresní státní zástupce Petr Vaněk. Wolf byl do Česka vydán loni.
Americká farmaceutická společnost Eli Lilly 📈 zvýšila celoroční výhled. Poptávka po jejím léku na hubnutí a proti cukrovce stále zůstává velmi vysoká. Podnik to dnes uvedl při zveřejnění hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí. Akcie firmy před zahájením obchodování ve Spojených státech zpevňují o pět procent.
Premiér 👴 Andrej Babiš (ANO) uvažuje o převodu Hrzánského paláce na Hradčanech, který tradičně používají k jednáním o složení nové vlády kandidáti na premiéra po sněmovních volbách, pod Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Představuje si, že by budova mohla do budoucna sloužit například jako muzeum.