Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

fond - informace o tématu

Meopta stála 16 miliard, ukázal znalecký posudek

16 miliard. Tolik dostal klan Rausnitzů za Meoptu

Nadnárodní investiční fond Carlyle Group loni za stoprocentní podíl ve společnosti Meopta-optika, která v Přerově vyrábí optické produkty pro průmyslové, vojenské a spotřební použití, zaplatil bezmála 16,1 miliardy korun. ČTK informaci získala ze znaleckého posudku, který ocenil jmění Meopty-optika v souvislosti s její následnou fúzí s firmou Meopta.

Přečíst článek

Miliardová omluva za otroctví. Anglikáni zakládají „fond pro uzdravení, nápravu a spravedlnost“

Přečíst článek

Fond Be Charity již poskytl handicapovaným lidem přes padesát milionů korun, říká Bára Nesvadbová

Přečíst článek

ČEZ přes svůj fond podpořil izraelský startup, který řeší plýtvání s vodou

Společnost Inven Capital ze skupiny ČEZ investovala do izraelské společnosti WINT zaměřené na úspory vody. Start-up se zabývá využitím umělé inteligence, která kontroluje plýtvání s vodou. V posledním kole, které Inven Capital vedl společně s dalším investorem Insight Partner, získal start-up od investorů celkem 35 milionů dolarů (asi 772,8 milionu korun). Kolik přesně Inven Capital zainvestovala, firma neuvedla. 

Přečíst článek
Netflix, ilustrační foto

Platformy jako Netflix či HBO budou v Česku platit dvě procenta z příjmů

Do připravovaného Státního fondu audiovize budou přispívat všechny platformy, které se na šíření obsahu v Česku podílí, dvěma procenty z příjmů. Nově se to bude týkat i zahraničních videoték (VOD firem), jako je například Netflix. Dohodli se na tom na jednání představitelé platforem, producentů a ministerstva kultury za přítomnosti premiéra české vlády Petra Fialy (ODS). Dohoda by měla být součástí nového zákona o audiovizi, která by měla začít platit do roku 2025, řekl dnes novinářům ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Přečíst článek
Petr Fiala, ODS

Banky nabízejí Fialově vládě handl. Místo válečné daně dají 50 miliard na pomoc ekonomice

Až 50 miliard na pomoc ekonomice výměnou za to, že na ně kabinet neuvalí válečnou daň. To je nabídka, s níž přišla za vládou Česká bankovní asociace.

Přečíst článek
Tenneco

Fond Apollo převezme výrobce autodílů Tenneco a stáhne ho z burzy

Soukromá investiční společnost Apollo Global koupí amerického výrobce automobilových součástek Tenneco. Akcionářům vyplatí dvojnásobek aktuální ceny akcií. Celkem, tj. včetně dluhu vyjde převzetí fond na 7,1 miliardy dolarů (154,1 miliardy korun), píše Bloomberg.

Přečíst článek
Zdeněk Hřib, primátor Prahy,

Dalibor Martínek: Proč Praha nestaví byty? Hřib to neumí. Fond mu nepomůže

Pražský magistrát tento týden rozhodl, že zřídí „fond spoluúčasti investorů na rozvoji území, do kterého budou developeři po dohodě s městem přispívat na rozvoj infrastruktury“. To je oficiální formulace města. Důvod? Údajně nedostatek peněz na vybudování silnic a dalších sítí, které má město na starosti.

Přečíst článek
peníze

V kauze fondu Growing Way se rýsuje řešení mimosoudní cestou

Advokátní kancelář KLB Legal, která zastupuje klienty v kauze fondu Growing Way, podala první návrh k finančnímu arbitrovi a na jednání s ČNB proti finančnímu zprostředkovateli SAB servis. Důvodem je údajné protiprávní jednání jeho finančního poradce a nabízení služeb fondu z jeho strany. V této první kauze je uplatňován nárok na náhradu škody ve výši pět milionů korun, který odpovídá celému vkladu investora. Jednatel Growing Way, miliardář Ondřej Janata, je obviněn z podvodu se škodou 1,5 miliardy korun, samotný fond nyní čelí insolvenčnímu řízení. SAB servis pochybení odmítá.

Přečíst článek
Zámek Protivín

Zámek Protivín zachrání královské peníze z Asie

Zchátralý zámek Protivín, který svého času patřil i Karlu IV., zachraňují peníze z Asie.

Přečíst článek
ilustrační foto

Nejdražší urovnání sporu s berňákem. Manažeři fondu Renaissance zaplatí 150 miliard

Největší urovnání daňového kauzy v historii, tak hodnotí list Wall Street Journal "vykoupení" manažerů fondu Renaissance Technologies ze sporu s berňákem.

Přečíst článek
Start-up, ilustrační foto

Genesis Capital spouští nový fond, hned upsal dvě miliardy

Fond bude investovat do firem ve střední Evropě.

Přečíst článek
Reklama

News box

Demokratičtí guvernéři J. B. Pritzker a Gretchen Whitmerová, o nichž se hovořilo jako o možných kandidátech na amerického prezidenta, oznámili, že podporují viceprezidentku Kamalu Harrisovou v boji o Bílý dům. 🗳 Podpořila ji i vlivná bývalá předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová.
Srpnové jednání unijních ministrů zahraničí 🤝 se bude konat v Bruselu, nikoli v Budapešti, oznámil šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Reagoval tak na maďarský postoj k válce na Ukrajině Číst více
Jihokorejské aerolinky Korean Air si objednaly 40 širokotrupých letadel Boeing ✈ určených pro lety na dlouhé vzdálenosti. Objednávka zahrnuje 20 letadel 777X, která ještě nemají certifikaci ke komerčním letům, a 20 letadel 787-10 Dreamline.
Úřad práce se chystá na možnost, že by zaměstnanci hutní společnosti Liberty Ostrava začali naráz podávat výpovědi. 📄 Připravuje se tak na případné zapsání většího počtu lidí do evidence nezaměstnaných a rychlého vyřizování podpory. Podle generálního ředitele úřadu práce Daniela Krištofa je nutné mít i "černý scénář" . Číst více
Na pět let a čtyři měsíce poslal německý soud do vězení Rusa, který jaře 2022 zaútočil na pobočku ruské státní agentury RIA Novosti v Berlíně. Soud odpůrce režimu ruského prezidenta Vladimira Putina shledal vinným z pokusu o vraždu, žhářství 🔥a dalších trestných činů.
Atentát 🔫 na exprezidenta Donalda Trumpa byl největším operačním selháním Tajné služby Spojených států za poslední desetiletí. Před jedním z výborů americké Sněmovny reprezentantů to uvedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.
Nová britská ministryně vnitra Yvette Cooperová oznámila vládě Rwandy, že ❌ ruší bývalou konzervativní vládou prosazovaný program deportací migrantů z Británie do této africké země. Britského daňového poplatníka plán vyšel na 700 milionů liber (zhruba 21 miliard korun).
Čeští výzkumníci a technici v Plzni ukázali první chytrou tramvaj  🚊, která začala jezdit na osmikilometrovém testovacím polygonu u kampusu Západočeské univerzity. Dokáže komunikovat s okolím a reagovat na různé situace a překážky na trati.  Číst více
Ruský soud poslal na 6,5 ​​roku do vězení ⛓  rusko-americkou novinářku žijící v Česku Alsu Kurmaševovou , kterou uznal vinnou z šíření toho, co ruské úřady nazývají lživými informacemi o ruské armádě. Napsala to agentura AP s odkazem na soudní záznamy i úředníky. Číst více
Královéhradeckému výrobci stavebních izolačních panelů Kingspan loni klesly  tržby o 22 procent na 3,59 miliardy korun z předloňských rekordních 4,58 miliardy. Zisk podnik snížil na 159 milionů korun z 274 milionů korun. Společnost chce letos a v roce 2025 v Hradci Králové vybudovat nový závod
Reklama
Reklama
Doporučujeme