Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

festival - informace o tématu

Filharmonie milánské opery La Scala

Startuje Pražské jaro. Vyhlášení filharmonici z La Scaly zahrají Janáčka i Čajkovského

Největší festival klasické hudby u nás Pražské jaro zahájí tradičně 12. května cyklus Symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast. Letos ji zahraje Berlínská filharmonie pod vedením dirigenta Kirilla Petrenka. K nejočekávanějším vystoupením pak bude patřit návrat orchestru milánské La Scaly, které se uskuteční 20. května ve Smetanově síni Obecního domu.

Přečíst článek

Gastronomická událost roku se blíží. Co všechno budete moci ochutnat na MAKRO CZECH GASTRO FESTU 2

Přečíst článek

Hrabalova chata se po rekonstrukci znovu otevře, díky veřejnosti se vrátily některé předměty

Přečíst článek

Praha se po roce ponořila do světla. Začal Signal Festival, hvězdní umělci letos osvítí i okraj města

Přečíst článek
Začíná pivní slavnost Oktoberfest

FOTOGALERIE: Tuplákem na Oktoberfestu za 369 korun to jen začíná. Za talíř ředkviček už dáte tisíce

Přečíst článek

Fantastická světelná show s akrobaty rozzářila jezírko na noční Letné. Festival poběží až do konce prázdnin

Obří bublina plující na hladině, ze které se vynořují a zanořují stříbřité snové postavy. Další se projíždějí na loďce, hrají si se světelnou obručí nebo s ohněm a létají na ohnivé kouli nad vodou. A o pár minut později se už vznáší fantastická síť zářících bytostí vysoko nad novým jezírkem na Letné. Tak aspoň ve zkratce vypadala dvě úvodní představení 20. ročníku festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná 2023. Ochutnávku z jedinečné česko-švédské novocirkusové show si prohlédněte v naší fotogalerii.

Přečíst článek
Australský herec Russell Crowe

Russell Crowe uvedl na festivalu v Karlových Varech film Master & Commander

Australský herec Russell Crowe osobně uvedl v Karlových Varech film Master&Commander: Odvrácená strana světa z roku 2003. V epickém příběhu z období napoleonských válek si zahrál roli kapitána Jacka Aubreyho, která patří mezi jeho neoceňovanější. Publikum zaplněného velkého sálu hotelu Thermal herci, který v pátek obdržel cenu festivalu za mimořádný přínos světové kinematografii, aplaudovalo ve stoje.

Přečíst článek
Goeffrey Rush, Boleslav Bolek Polívka, Benicio del Toro

Z Varů si Nadějné léto odnese přes půl milionu. S prázdnou neodejde ani Polívka

Velkou cenu v Hlavní soutěži karlovarského filmového festivalu dostal kanadsko-íránský film Nadějné léto režisérky Sadaf Forúghíové. Za sociální drama o chlapci, který se za pomoci nového trenéra připravuje na důležitý plavecký závod, převzala Křišťálový glóbus z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Gratuloval jí také další čerstvý držitel Křišťálového glóbu, australský herec Geoffrey Rush.

Přečíst článek
Bouře na letošních Letních shakespearovských slavnostech

Shakespeare přilákal 90 tisíc diváků

I přes covidová opatření a rozmary počasí se Letním shakespearovským slavnostem podporovaným skupinou PPF podařilo dosáhnout návštěvnosti srovnatelné s předpandemickou érou.

Přečíst článek
Reklama

News box

Kontroverzní lídr Alternativy pro Německo (AfD) Maximilian Krah pro nadcházející volby do Evropského parlamentu už  nebude vystupovat v kampani a končí v předsednictvu této pravicově populistické strany. Krah to dnes oznámil na síti X, kde uvedl, že strana si musí zachovat jednotu.
Britská maloobchodní společnost Marks & Spencer (M&S) v uplynulém finančním roce 📈 zvýšila zisk před zdaněním a úpravou jednorázových položek o 58 procent na 716,4 milionu liber (20,8 miliardy korun). Výsledky překonaly očekávání analytiků díky reorganizaci, která podpořila růst tržeb v divizích potravin i oděvů. S dalším růstem počítá firma i v aktuálním roce.
Palestinu  nemá smysl uznat jako stát, když není jasné, kdo a na jakém území ji představuje, řekl dnes premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru pro Blesk.cz. Reagoval tak na dnešní oznámení, že Norsko, Irsko a Španělsko formálně Palestinu jako stát uznají. Koncepci dvou států - izraelského a palestinského - označil za dobrý cíl, je pro to však nejprve nutné vytvořit podmínky.
Cestovatelská platforma Worldee, kterou v roce 2017 založil český podnikatel Tomáš Zapletal, získala investici ve výši 4️⃣ milionů eur (téměř 100 milionů korun). Největší část, tři miliony eur (asi 74 milionů korun), do firmy vložil zakladatel serveru Bazoš Radim Smička, a další milion eur (zhruba 25 milionů korun) přispěla olomoucká společnost Kaiperi Venture Capital, která do platformy Worldee investovala i v minulosti. 
Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Británii v dubnu zpomalilo na 2️⃣,3️⃣ procenta z březnového tempa 3,2 procenta. Je to nižší hodnota za téměř tři roky, hlavně díky poklesu cen elektřiny a plynu. Ve své zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad.
Počet registrací nových aut v Evropské unii se v dubnu 📈 zvýšil o 13,7 procenta na 913 995 vozů, prodej se zvyšoval na všech hlavních trzích. K vysokému růstu částečně přispěla i skutečnost, že loni na duben připadly velikonoční svátky, letošní duben tak měl o dva prodejní dny více. 
Novým vietnamským prezidentem se stal ministr veřejné bezpečnosti 👨 To Lam. Poté, co minulý týden obdržel nominaci vládnoucí komunistické strany, jej dnes do funkce zvolil vietnamský parlament. Informovala o tom agentura Reuters. V březnu se pouhý rok po nástupu do úřadu vzdal funkce prezident Vo Van Thuong.
Za krajně  obtížnou označil dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj situaci na bojišti v Doněcké oblasti na východě země. Armádní velení uvedlo, že v některých místech musejí ukrajinské jednotky v důsledku ruských útoků manévrovat.
Bělorusko rozšířilo seznam zboží, které  zakazuje dovážet z Lotyšska, Litvy, Estonska, Polska a z České republiky a prodávat ho na svém území. Zahrnuje mimo jiné pivo, fermentované nápoje, kosmetiku, koberce, oblečení, lůžkoviny nebo nádobí. Podle ruské agentury TASS o tom informovala tisková služba běloruské vlády na svém kanálu telegram.
Reklama
Reklama
Doporučujeme