Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

děti - informace o tématu

spermie

Biohacking: Pro zvýšení plodnosti lze zhubnout, více cvičit a jíst "bio"

Mít děti bylo po většinu existence lidstva něco automatického, nad čím nebylo třeba nijak přemýšlet. Existovaly samozřejmě „babské rady“, jak nabudit tu či onu funkci ženských či mužských rozmnožovacích orgánů, ale potřeba sofistikované podpory v této oblasti vznikla teprve až poměrně nedávno. Je to například kvůli komplexním strategiím antikoncepce od 60. let minulého století a  jejich dopadům na odsouvání mateřství na pozdější dobu. Dále vliv zhoršeného životního prostředí ve formě přítomnosti rozličných toxinů a syntetických chemických látek a silný vliv životního stylu jako zvýšeného stresu, snížení kvality stravy a celkově zdravotního stavu jedinců hraje významnou roli při kvalitě rozmnožovací funkce.

Přečíst článek

Zapletalová: Největším luxusem a nejdražší investicí je čas. I proto by jej měly začít ženy dávat i sobě

Přečíst článek
Letní dětské tábory razantně podražily. Hlavně kvůli cenám potravin

Letní dětské tábory razantně podražily. Hlavně kvůli cenám potravin

Za účast dětí na letních táborech zaplatí letos rodiče často víc než loni. Ceny táborů pořádaných mládežnickými spolky mohou být kvůli růstu cen potravin, energií a nájmů meziročně vyšší o víc než 17 procent. Zájem o tábory ale zůstává podle organizátorů vysoký. Vyplývá to z informací od zástupců mládežnických organizací, které poskytla Česká rada dětí a mládeže, a z informací na webech spolků.

Přečíst článek
FreshStart: Jak vychovat top fotbalistu? Začít s atletickou průpravou, razí šéf fotbalové akademie
video

FreshStart: Jak vychovat top fotbalistu? Začít s atletickou průpravou, razí šéf fotbalové akademie

Před osmi lety se Alex Zbur rozhodl založit Fotbalovou akademii Praha. Chtěl na to ale jít jinak, a proto společně s ní vznikla i Sportovní akademie Praha. Šéf obou akademií totiž věří, že nejlepším fotbalistou se může stát jen všestranný sportovec. A proč si myslí, že se český fotbal na té nejvyšší úrovni nemůže vyrovnat tomu evropskému? Podívejte se na nový díl pořadu FreshStart s Alexem Zburem.

Přečíst článek
Europoslankyně: Na Den dětí by se nemělo zapomínat na nezletilé z Ukrajiny

Europoslankyně: Na Den dětí by se nemělo zapomínat na nezletilé z Ukrajiny

Začátkem tohoto týdne se v Senátu PČR konal kulatý stůl na téma dětských obětí války. Zvláštní pozornost byla věnována ukrajinským dětem, které byly násilně deportovány do Ruska. Akci pořádal Výbor pro záležitosti EU Senátu PČR ve spolupráci s europoslankyní Michaelou Šojdrovou.

Přečíst článek
Na Ukrajině probíhají nelegální a násilné deportace dětí do Ruska. Kvůli těmto zločinům byl vydán mezinárodní zatykač na Vladimira Putina a Mariji Lvovovou-Bělovovou (oba na snímku), kteří jsou hlavními strůjci těchto zvěrstev proti dětem.

Zabraňme dalším únosům ukrajinských dětí do Ruska, vyzývá europoslankyně Šojdrová pro návratu z Ukrajiny

Europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová chce pomoci dětským obětem války na Ukrajině. Po návratu z monitorovací mise na Ukrajině, kde se setkala se zástupci neziskových organizací, které monitorují násilné deportace ukrajinských dětí do Ruska, Šojdrová navrhuje několik konkrétních aktivit. Například tábory pro ukrajinské děti v Česku, zemích EU a i finančně podpořené tábory na Ukrajině v oblasti Karpat. Dále poskytnutí vybavení do škol zejména ve venkovských oblastech, kde nemají dostatek počítačů.

Přečíst článek

Dalibor Martínek: Bizarní debata kolem dětí. Tento obtížný hmyz už nikdo nechce

Pražské bistro Marthy´s Kitchen na sebe v posledních dnech upoutalo pozornost nebývalou aktivitou. A spustilo na sociálních sítích lavinu reakcí. Vyvěsilo na webové stránky jakési normy, které je prý potřeba dodržovat při návštěvě jejich podniku. Ústřední myšlenkou je, že k nim nemají chodit děti, řvát tam a pobíhat. Podnik se vysloveně označil za baby-unfriendly. Nemáme rádi děti, s nimi k nám nechoďte.

Přečíst článek
Žena u rozbombardovaného domova

Michaela Šojdrová: Děti jsou budoucností Ukrajiny a tu jí Rusko chce vzít

Ruská invaze na Ukrajinu trvá již více než pět měsíců. Celá Evropa se semknula v duchu solidarity, mnozí přijímají prchající ukrajinské rodiny do svých domovů a sledujeme i úspěšnou integraci dětí do vzdělávacích systémů. Stále častěji se však objevují nové informace o situaci ukrajinských dětí, které jsou jako váleční rukojmí násilně unášeny do Ruska nebo zažívají jiná válečná traumata. Takovému utrpení nelze přihlížet. V Evropském parlamentu proto žádáme o mezinárodní o pomoc, píše v komentáři pro Newstream europoslankyně Michaela Šojdrová.

Přečíst článek
malí hokejisté s Petrem Čajánkem

Trinity Bank podpořila malé hokejisty z Ukrajiny, finančně se angažuje proti konfliktu

Trinity Bank podpořila malé ukrajinské hokejisty, kteří jsou nyní v péči Hokejového klubu Berani Zlín. Banka darovala částku 40 tisíc korun, kterou dětem přispěje na pokračování v jejich sportovních aktivitách a možnosti smysluplně trávit volný čas. Červenému kříži banka poslala pět milionů korun.

Přečíst článek
Pomerančová marmeláda s rakytníkem

Biohacking: Dětem dejte sladké a těžkou peřinu

Proč děti potřebují sladkosti? Jaké vitamíny a doplňky stravy by měly mít? A jak podpořit vývoj mozku? Dočtete se v dalším pokračování úspěšného seriálu Biohacking.

Přečíst článek
Reklama

News box

Člen izraelského válečného kabinetu Benny Ganc, který je zároveň rivalem premiéra Benjamina Netanjahua, chce kvůli bezprecedentnímu íránskému útoku vytvořit🤝🤝🤝 "regionální koalici" proti Íránu. Podobně se vyjádřil ministr obrany Joav Galant, zatímco se čekalo na zprávy o dalších krocích Izraele. Ty by mohly přijít po avizovaném jednání válečného kabinetu.
Ruská armáda má v plánu 💥💥💥ovládnout město Časiv Jar v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny do 9. května, uvedl na sociálních sítích vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Uvedený den se v Rusku obvykle pořádají pompézní oslavy připomínající vítězství nad nacistickým Německem v roce 1945. Časiv Jar, který leží nedaleko od již ovládnuté Avdijivky, je pod neustálou palbou, upozornil na začátku měsíce starosta města Serhij Čaus.
Írán využil svého práva na sebeobranu, když v noci na neděli vyslal na Izrael stovky dronů a střel, uvedla syrská vláda. Informovala o tom agentura AFP, která podotýká, že režim prezidenta Bašára Asada je spojencem Teheránu.
Šéf unijní diplomacie Josep Borrell na úterý svolal mimořádnou schůzku ministrů zahraničí zemí Evropské unie. Jednat se bude o íránských útocích proti Izraeli, uvedl na sociální síti X Borrell, podle něhož je cílem unie přispět ke snížení napětí a zvýšení bezpečnosti v regionu. Číst více
Volby do Sněmovny by nyní vyhrálo opoziční hnutí ANO, jeho podpora ale meziměsíčně klesla o čtyři procentní body na 34,5 procenta. Druhá by byla ODS se 16 procenty, třetí Piráti s 10,5 procenta. Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí SPD, které by volilo osm procent lidí, a STAN se 6,5 procenta hlasů. Vládní TOP 09 a lidovci by skončili pod potřebnou pětiprocentní hranicí. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar pro Českou televizi (ČT).
Šéfka poslanců ANO Alena Schillerová si ❌❌❌neumí přestavit, že by hnutí po příštích sněmovních volbách vytvořilo vládu s SPD. Názor podle ní "začíná probublávat" i v celém poslaneckém klubu. Schillerová to řekla v pořadu České televize Otázky Václava Moravce (OVM). Podle průzkumu agentury Kantar by teď volby do Sněmovny vyhrálo ANO s 35,5 procenta hlasů, SPD by získalo osm procent. Koaliční Spolu by mělo 21,5 procenta, Piráti 11 procent a Starostové 6,5 procenta.
O 💰💰💰dotaci z programu na zateplení rodinných domů Oprav dům po babičce od jeho spuštění loni na podzim požádalo 1750 lidí a vyplacena byla asi miliarda korun. V pořadu Partie Terezie Tománkové na Primě to  řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Zájem o dotaci podle něj odpovídá předpokladům, v plánu je v blízké době mírná úprava pravidel. Lidé mohou na opravu domu získat dotaci až milion korun a výhodnou půjčku na spolufinancování.
Delegáti kongresu ODS v neděli v Ostravě 🗳️🗳️🗳️zvolili i 14 členů výkonné rady, která má na starost například koordinaci činnosti strany na celostátní úrovni nebo organizaci politických kampaní. Jejím členem se opět stal například jihočeský hejtman a předseda krajské asociace Martin Kuba. Nováčkem je poslanec za Liberecký kraj Petr Beitl.
Na 🌿🌿🌿rostlinách je možné zkoumat takzvanou opakovanou adaptaci, která je důležitá pro pochopení a následné předvídání toho, jak se budou organismy přizpůsobovat svému okolí v budoucnosti, řekla evoluční genetička Magdalena Bohutínská. V současné době pracuje na výzkumu na univerzitě v Bernu, kde opakovanou adaptaci zkoumá na vysokohorských rostlinách.
Írán varoval Izrael, aby se neuchyloval k odvetě, a pohrozil mu v takovém případě ještě větším útokem, než jaký provedl za uplynulou noc. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na íránské představitele, kteří rovněž varovali Washington, aby nepodporoval izraelskou vojenskou akci.
Reklama
Reklama
Doporučujeme