Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

BCPP - informace o tématu

Pražské letiště by mohlo na burzu. Proč ne, ve světě je to běžná praxe

Pražské letiště by mohlo na burzu. Proč ne, ve světě je to běžná praxe

Šéf pražské burzy Petr Koblic by na tuzemském parketu rád viděl cenné papíry Letiště Praha. Řekl to v rozhovoru pro agenturu Bloomberg. Shodou okolností tento týden záměr vstoupit na burzu oznámilo také letiště v Aténách. Veřejně obchodované akcie letištních společností ve světě skutečně nejsou nic neobvyklého, ostatně i vídeňské letiště je na burze. A do budoucna taková investice může i drobnému akcionáři slušně vydělat.

Přečíst článek

Investoři zlínské mmcité přihráli 160 milionů. Na burzovní Start se postaví už za týden

Přečíst článek
Pražská burza měla technické potíže, začátek obchodování se pozdržel

AKTUALIZOVÁNO: Akcie ČEZ táhly celou burzu. Důvodem je navrhovaná rekordní dividenda

Přečíst článek
Pražská burza měla technické potíže, začátek obchodování se pozdržel

Pražská burza dnes otevřela se zpožděním. Selhala technika

Obchodování na Burze cenných papírů Praha v pondělí začalo s dvouhodinovým zpožděním, až v 11:00. Burza odložila zahájení kvůli technickým problémům na straně dodavatele obchodního systému Xetra, uvedl mluvčí burzy Jiří Kovařík.

Přečíst článek
Burza cenných papírů Praha

Stále více tuzemských drobných investorů kupuje akcie na pražském parketu

Podíl českých drobných investorů držících tuzemské akcie se meziročně zvýšil o devět procentních bodů na 35 procent, což je v rozporu s celosvětovým trendem. Jejich důvěra stoupla na nejvyšší úroveň od čtvrtého čtvrtletí 2021. Vyplývá to z průzkumu obchodní a investiční platformy eToro mezi 10 tisíci retailovými investory ve 13 zemích, z toho 500 v ČR.

Přečíst článek
Výrobce městského mobiliáře mmcité získal za svůj multifunkční altán pojmenovaný Cuby prestižní ocenění.

Český výrobce městského mobiliáře mmcité chce na burzu. Jde si pro 160 a víc milionů

Skupina mmcité, český výrobce městského mobiliáře z Bílovic na Uherskohradišťsku, plánuje v první polovině letošního roku vstoupit na trh START pražské burzy. Oslovit hodlá akciové investory za účelem svého dalšího rozvoje. Holding mmcité chce na pražské burze nabídnout až třetinu nových akcií. Cílem je získat od investorů minimálně 160 milionů korun na akvizici a rozšíření výrobních kapacit. 

Přečíst článek
Burzovní palác

Pražské akcie zabodovaly. Index PX uzavřel nejvýš za téměř 10 měsíců

Index pražské burzy ve středu posílil o 1,39 procenta na 1374,8 bodu. Je to jeho nejvyšší závěrečná hodnota za posledních devět a půl měsíce. K růstu mu dnes pomohly především emise bankovní skupiny Erste a společnosti ČEZ.

Přečíst článek
Burza cenných papírů Praha

České akcie se loni držely mimo zájem investorů

Na pražské burze se loni zobchodovaly akcie za 166 miliard korun, šestina toho, co před 15 lety. Hodnota indexu PX, hlavního indexu burzy, loni podle analytiků meziročně klesla o 15,7 procenta. Hodnota indexu PX-TR, do jehož výkonnosti je započítán dividendový výnos, se snížila o 9,1 procenta, uvedla burza.

Přečíst článek
Reklama

News box

Koruna druhý den za sebou oslabovala. K euru česká měna ve srovnání s úterním závěrem klesla o osm haléřů na 24,89 koruny za euro. Vůči dolaru si pak pohoršila o šest haléřů na 23,16 koruny za dolar. 
Pražská burza posílila třetí den v řadě. Index PX stoupl 📈 o 0,41 procenta na 1534,34 bodu. Dařilo se zejména Erste Bank, jejíž akcie si polepšily o 1,78 procenta. Z předních emisí rostly i energetická společnost ČEZ a Komerční banka, naopak cenné papíry Monety Money Bank a pojišťovny VIG oslabily. 
Vrchní soud v Praze požádá Evropský parlament (EP) o zbavení imunity Jany Nagyové, která je spolu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem obžalovaná v kauze Čapí hnízdo. Nyní soud shromažďuje podklady k podání žádosti. Dnešní informaci Deníku N potvrdil mluvčí soudu Vít Tomáš Vatra. Nagyová byla do EP zvolena za ANO na začátku června, imunitu by měla získat zahájením první schůze v červenci.
Předsedou Rady České televize (ČT) je nadále Karel Novák, který v tajné volbě porazil dosavadního místopředsedu Vlastimila Ježka. Ze 17 hlasujících členů rady dostal Novák deset hlasů a Ježek šest, jeden hlasovací lístek zůstal prázdný. Novým místopředsedou se stal Ivan Tesař, jeho protikandidátkou byla Barbora Procházková.
Amazon investuje do roku 2026 v Německu dalších deset miliard eur (249 miliard korun). Větší část půjde do cloudových služeb, zbylé peníze pak do rozšíření logistiky a robotiky a do dvou nových sídel společnosti. Počet zaměstnanců německého Amazonu by se měl do konce roku zvýšit na 40 tisíc stálých pracovníků z loňských přibližně 36 tisíc, uvedla agentura DPA.
Investice do rozzšíření výroby čipů v Rožnově pod Radhoštěm za více než 40 miliard korun, kterou dnes ohlásila americká společnost onsemi, je pro Českou republiku největší v moderní historii, řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Podle něj pomůže i evropské soběstačnosti při výrobě čipů. Číst více
Americký výrobce polovodičů onsemi rozšíří výrobu ve svém závodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Hodnota plánované investice je dvě miliardy dolarů, což je v aktuálním přepočtu 46,3 miliardy korun. Onsemi ještě bude jednat s českou vládou o balíčku investičních pobídek. Společnost původně zvažovala pro rozšíření výroby také své závody ve Spojených státech a v Koreji. Číst více

Novými ústavními soudci budou Jiří Přibáň a Tomáš Langášek, Senát to schválil. Langášek v tajné volbě získal podporu 61 z 66 hlasujících senátorů, Přibáň obdržel 50 hlasů.

Developerská společnost Finep prodá izraelskému investorovi AFI Europe 800 nájemních bytů. Pro AFI Finep postaví 300 nájemních bytů v projektu Nová Elektra v Praze 9 na Hloubětíně a dalších 500 bytů izraelské společnosti prodá v Praze 10 ve Strašnicích. Za obě transakce společnost AFI zaplatí zhruba dvě až tři miliardy korun. Obě společnosti současně předpokládají další spolupráci na nájemním bydlení i v jiných lokalitách. Číst více
Evropská komise (EK) navrhla roční rozpočet Evropské unie pro rok 2025 ve výši 199,7 miliard eur 💶 (pět bilionů korun). Nejvíce financí, celkem 53,8 miliard eur (1,3 bilionu korun) bude směřovat na společnou zemědělskou politiku, uvedla unijní exekutiva. Dalších 49,2 miliard eur (1,2 bilionu korun) je podle EK určeno na regionální rozvoj a podporu hospodářské, sociální a územní soudržnosti a rovněž na infrastrukturu podporující zelenou transformaci.
Reklama
Reklama
Doporučujeme