Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zprávy z firem

ČSOB

Zisk ČSOB stoupl o polovinu. Za pololetí banka vydělala deset miliard

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl meziročně o 52 procent na 10,1 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o šest procent na 286 miliard korun. Výrazný růst zisku v pololetí zaznamenaly také další velké banky působící v ČR.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

CTP Park - vizualizace

Skladový gigant CTP za pololetí vydělal téměř 12 miliard

Extrémně dobré pololetní výsledky developera průmyslových parků CTP, který působí převážně na českém trhu, významně ovlivnila především trojice faktorů – nové akvizice, dokončené developerské projekty s novým nájemným a přecenění portfolia. 

Přečíst článek
Oliver Blume, šéf koncernu Volkswagen

Čtyři vratká křesla. Nový šéf koncernu VW chce snížit počet členů boardu

Nastupující šéf automobilového koncernu Volkswagen Oliver Blume jako jeden z prvních kroků po nástupu do funkce chystá snížení počtu členů představenstva podniku. S odvoláním na několik informovaných zdrojů to uvedla agentura Reuters. Automobilky Volkswagen i Porsche, kterou Blume vede, se k věci nevyjádřily.

Přečíst článek
Ropovod Družba, Maďarsko

Slovnaft se vyrovnal s Ukrajinci. Družbou už zase teče ruská ropa

Slovenská rafinerie Slovnaft po souhlasu Ukrajiny a Ruska zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba. Ukrajina již platbu obdržela a dodávky ropy byly obnoveny během dnešního odpoledne. Trasa ropovodu vede přes Slovensko také do České republiky.

Přečíst článek
Supermarket Albert

Ahold zvýšil tržby i zisk. E-shop Bol.com na burzu zatím nepošle

Nizozemský maloobchodní řetězec Ahold Delhaize, provozovatel supermarketů Albert, ve druhém čtvrtletí zvýšil upravený provozní zisk o 5,8 procenta na 880 milionů eur (21,5 miliardy korun), čímž překonal odhady analytiků. Firma zároveň uvedla, že kvůli nepříznivým podmínkám na finančních trzích prozatím neuvede na burzu akcie své součásti Bol.com, jak dříve avizovala.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Green Point - administrativní budova na pražském Smíchově.

Smíchovský Green Point znovu změnil majitele. Za stamiliony jej koupila Wood & Company

Portfolio realitního podfondu Wood & Company Office se v červenci rozšířilo o v pořadí již desátou kancelářskou budovu a třetí v Praze. Jde o smíchovský Green Point, který Wood & Company koupila od společnosti Ronaldsay. Cenu akvizice budovy dokončené v roce 2021 ani jedna ze stran nekomentovala.

Přečíst článek
Elon Musk

Musk rozjel plán B pro případ soudní prohry. Prodal akcie Tesly za sedm miliard dolarů

Nejbohatší člověk světa Elon Musk prodal v minulých dnech akcie automobilky Tesla v hodnotě 6,9 miliardy dolarů. Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC). Musk uvedl, že akcie prodal pro případ, že by prohrál soudní spor se společností Twitter a nakonec ji musel převzít.

Přečíst článek
Komponenty, ilustrační foto

Micron postaví v USA továrny na čipy za bilion. I díky Bidenovi

Americký výrobce paměťových čipů Micron investuje do roku 2030 v USA 40 miliard dolarů (959 miliard korun) do výstavby závodů na výrobu polovodičů. Využije k tomu vládní dotace a úvěry.

Přečíst článek
Daniel Křetínský

Křetínského EP Energy Trading zvýšila zisk. I díky nákupu Dobré energie

Společnost EP Energy Trading, která pod značkou epet dodává elektřinu a plyn odběratelům v Česku a na Slovensku, loni zvýšila zisk před zdaněním o více než 60 procent na 90,7 milionu z předloňských 32,9 milionu korun. Tržby meziročně stouply o necelé tři miliardy na 14 miliard korun, vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Přečíst článek
Letadlo ruské letecké společnosti Aeroloft

Až na šroubky. Rusové kvůli sankcím rozebírají odstavená letadla na náhradní díly

Ruské letecké společnosti včetně státního Aeroflotu rozebírají letadla, aby si zajistily náhradní díly, které nemohou kvůli západním sankcím koupit od zahraničních dodavatelů. Agentuře Reuters to řekly čtyři zdroje z oblasti letectví. K této praxi bude podle předpovědí odborníků bude docházet v dosud nevídaném rozsahu.

Přečíst článek
Šéf ČEZ Daniel Beneš (vlevo) a ministr průmyslu Jozef Síkela (STAN)

Lukáš Kovanda: Stát si příští rok na dividendách ČEZ vezme až 36 miliard

Zisk ČEZ ve druhém čtvrtletí letošního roku zaostal za očekáváním. Podnik ale navýšil odhad letošního celoročního výsledku. Příští rok vyplatí rekordní dividendu. Stát se tak může těšit až na 36 miliard korun.

Přečíst článek

News box

Objem rozvojové pomoci, kterou poskytují rozvinuté státy, zaznamenal loni rekordní 📉 pokles, a to o 23,1 procenta oproti roku 2024. Dnes to podle agentury AFP sdělila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Hlavním důvodem je razantní snížení pomoci ze strany USA, které tak učinily kvůli vlastním rozpočtovým škrtům a napjaté geopolitické situaci, dodala OECD.
Volkswagen  přestane ve Spojených státech vyrábět svůj nejvýznamnější elektromobil. Automobilka to podle agentury Reuters zdůvodnila náročným obdobím pro americký trh s elektrickými vozy.
Grónský premiér Jens-Frederik Nielsen se 👎 ohradil proti poslednímu vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, který Grónsko, autonomní část Dánského království, označil za velký a špatně spravovaný kus ledu. Nielsen tak učinil v rozhovoru s agenturou Reuters. Trump v minulosti opakovaně hovořil o tom, že Spojené státy chtějí převzít kontrolu nad Grónskem, což zdůvodňoval bezpečnostními zájmy.
Izrael plánuje co nejdříve zahájit přímá jednání s Libanonem, uvedl dnes izraelský premiér 👴 Benjamin Netanjahu. Zaměří se na odzbrojení proíránského hnutí Hizballáh a navázání míru mezi oběma zeměmi, píše agentura Reuters. Prohlášení přichází poté, co Izrael navzdory příměří dohodnutému mezi USA a Íránem ve středu provedl nejsilnější ostřelování Libanonu od začátku války.
Podle generálního tajemníka NATO 👨 Marka Rutteho dělají spojenci téměř vše, co Američané žádají v souvislosti s podporou americko-izraelských útoků proti Íránu. Ohradil se tak proti kritice od prezidenta Donalda Trumpa. Je nicméně pravdou, že některé země zpočátku „trochu váhaly“ s poskytováním podpory Spojeným státům, připustil dnes Rutte během projevu v institutu Ronalda Reagana ve Washingtonu.
Německo obnovilo přímá jednání s Íránem, kterými chce přispět k dosažení míru na Blízkém východě. Na mimořádné tiskové konferenci to dnes oznámil německý kancléř 👨 Friedrich Merz. Dodal, že Německo je připraveno pomoci se zajištěním volné plavby Hormuzským průlivem, angažovat se ale bude až po uzavření mírové dohody.
Společnosti Orlen Unipetrol a MOL  odmítly jakékoliv pochybení při stanovování svých cen pohonných hmot. Jejich velkoobchodní ceny podle nich vycházejí ze situace na trhu. Vyplývá to z reakce obou firem na dnešní kritiku premiéra Andreje Babiše (ANO), který firmy vyzval ke zlevnění.
Izrael ☝️ vyzval k evakuaci jižní části Bejrútu, informovala agentura AFP. Proíránské hnutí Hizballáh mezitím podle AFP oznámilo, že na jihu Libanonu u města Bint Džubajl se odehrávají přímé střety jeho bojovníků s izraelskou armádou.
Státem určená maximální cena nafty na pátek je 📉 nižší, než za jakou ji většina provozovatelů čerpacích stanic nakoupila. Tvrdí to Unie nezávislých petrolejářů. Pumpy podle ní nyní prodávají zásoby, které koupily dříve ještě za vysoké ceny. Čerpadláři tak podle unie budou muset současné zásoby prodávat pod cenou, případně přestat naftu prodávat či ignorovat cenové stropy. Ty podle petrolejářů výrazně poškozují tuzemský trh.
Cena takzvané fyzické ropy, tedy k okamžitému dodání, je v Evropě na rekordu. Cena severomořského typu Forties překročila 1️⃣4️⃣6️⃣ dolarů za barel, ukazují dnes data společnosti LSEG. Rekordní cena podle analytiků naznačuje, že trh nevěří v rychlé obnovení lodní dopravy klíčovým Hormuzským průlivem, uvedla agentura Reuters. Od cen fyzické ropy se odvíjejí také aktuální ceny benzinu a nafty.
Doporučujeme