Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Money

Bitcoin, ilustrační foto

Bitcoin už zase stojí víc než půl milionu

Bitcoin se odrazil k růstu. Už zase stojí přes půl milionu.

Přečíst článek
Evropský komisař pro ekonomiku Paolo Gentiloni

Evropští ministři financí se scházejí v Praze. Recesi lze ještě odvrátit, míní evropský komisař Gentiloni

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Evropská centrální banka

ECB razantně zasahuje proti inflaci. Základní úrok zvýšila na 1,25 procenta

Evropská centrální banka (ECB) zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně.

Přečíst článek
Nezaměstnanost v Česku dál klesá

Nezaměstnanost mírně stoupla. Nedojde-li na energetickou krizi, dál dramaticky neporoste

Nezaměstnanost v srpnu mírně vzrostla. To je ale v této době obvyklé. Pokud nenastane nejčernější scénář energetické krize, dá se podle ředitele ředitel Grafton Recruitment a Gi Group Martina Malo očekávat, že nezaměstnanost bude i nadále oscilovat mezi 2,7 až 3,3 procenty.

Přečíst článek
Libra

Libra se propadá nejrychleji od Thatcherové. Nová premiérka má problém

Nová britská premiéra má před sebou spoustu úkolů. Jedním z těch nejpalčivějších bude volný pád kdysi slovutné libry, která je vůči dolaru nejslabší od roku 1985, tedy od vlády Železné lady Margaret Thatcherové.

Přečíst článek
Evropská centrální banka

ECB zvedne sazby o 75 bodů, sází Komerční banka. Bude to ale těsné

Evropskou centrální banku čeká již ve čtvrtek důležité zasedání o měnové politice. Očekává se rekordní zvýšení sazeb o 0,75 procentního bodu. Hlasování však podle odhadů Komerční banky bude těsné.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Obchod (ilustrační foto)

Češi přestávají nakupovat. Tržby v maloobchodě klesly třetí měsíc v řadě

Češi více kupovali jen léky a zdravotnické potřeby, ostatní zboží propadá. Šetří se i na jídle. Tržby se propadly do roku 2019.

Přečíst článek
Strojírenský průmysl - ilustrační foto

Válka neválka, USA i EU s Ruskem dál kšeftují. Kupují hlavně kovy pro průmysl

Dovoz niklu z Ruska do USA vzrostl v období od března do června v meziročním srovnání o 70 procent, zatímco do Evropské unie o 22 procent, nárůst zaznamenal také import hliníku.

Přečíst článek
Partneři ZDR Investments (zleva) Roman Latuske, Radek Hladký a Zdeněk Prázdný

ZDR Investments přidává další fond. Po retailu se zaměří na průmyslové nemovitosti

Skupina ZDR Investments od září spouští nový fond, který nabídne investorům možnost podílet se na portfoliu nemovitostí určených k výrobě a skladování.

Přečíst článek
peníze, ilustrační foto

Češi kvůli inflaci znovu objevují téměř zapomenutý bankovní produkt

Téměř zapomenutý bankovní produkt zažívá v posledním roce renesanci. Termínované vklady lákají Čechy na vyšší úrok, než jaký nabízejí spořicí účty.

Přečíst článek
Burza cenných papírů Praha

Pražskou burzu zaplavila vlna výprodejů. Nedařilo se hlavně akciím ČEZ

Pražská burza zahájila nový týden mohutným poklesem. Index PX táhly dolů hlavně akcie společnosti ČEZ, které reagují na informace prosakující do médií ohledně chystaných opatření pro zvládnutí energetické krize v EU.

Přečíst článek
vysoké účty

12 300 korun. Tolik v lednu zaplatí běžná domácnost za energie, tvrdí prognóza Goldmanů

Běžná domácnost v Česku zaplatí počátkem příštího roku za energie zhruba 12 300 korun měsíčně. Plyne to z nové prognózy americké banky Goldman Sachs, která částku odhaduje na základě současného cenového vývoje příslušných termínových kontraktů.

Přečíst článek

News box

Provoz německé ✈️✈️✈️ letecké společnosti Lufthansa a její divize CityLine dnes ochromila stávka palubního personálu. Začala minutu po půlnoci a trvat bude do 22:00. Lety kvůli tomu zrušila velká mezinárodní letiště ve Frankfurtu nad Mohanem a Mnichově, ale i řada dalších menších letišť po celém Německu. Zrušeno bylo i 16 spojů mezi Prahou na jedné a Frankfurtem a Mnichovem na druhé straně.
Čerpací stanice v Praze dnes nabízejí naftu za maximální cenu stanovenou ministerstvem financí, tedy za 45,20 koruny za litr. Cena benzinu je většinou o jednotky haléřů pod cenovým stropem, který pro dnešek činí 41,77 koruny za litr. Mnohde tak dnes naftu v porovnání se čtvrtkem stanice zlevnily zhruba o čtyři koruny a benzin o více než korunu,
Vesmírná loď Orion, které se vrací z průletu 🌑🌑🌑 kolem Měsíce, má za sebou polovinu cesty zpět na Zemi. V noci na dnešek to napsal Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) na síti X. Čtveřice astronautů podle něj přistane v Tichém oceánu v noci na sobotu SELČ.
Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil na pravoslavné Velikonoce příměří na Ukrajině. Klid zbraní bude platit v sobotu 11. dubna od 16:00 moskevského času a v neděli 12. dubna po celý den. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj následně na síti X uvedl, že jeho země je připravena na symetrické kroky a Kyjev letos navrhoval velikonoční příměří, podle čehož bude jednat. Ukrajina od února 2022 vzdoruje ruské invazi.
Doporučujeme