Reklama

Bankéřka Pícková je nově také šéfkou boardu Max banky

Ivana Pícková je novou předsedkyní představenstva Max banky
Max banka, užito se svolením
 nst
nst

Novou předsedkyní představenstva Max banky je od 2. ledna Ivana Pícková. V představenstvu banky působí od prosince minulého roku. Ve funkci nahrazuje Jana Winklera, který zůstává členem představenstva za útvary provozu a IT. Banka to uvedla v tiskové zprávě.

Reklama

Pícková byla již dříve zapojena do akvizice Max banky skupinou Creditas a podílela se na přípravě její produktové a obchodní strategie. „Max banka se bude nadále profilovat jako on-line banka pro každý den, která bude nabízet produkty pro široké portfolio zákazníků,” uvedla.

Třicet let zkušeností v bankovnictví

Pícková má v bankovnictví třicetileté zkušenosti, pracovala na manažerských a řídicích pozicích v předních bankách, v eBance, Raiffeisenbank, České pojišťovně, České spořitelně či v PPF bance. Od srpna 2021 je členem představenstva Banky Creditas a současně působí na pozici ředitelky úseku retailového bankovnictví. V Creditas pracuje od roku 2018, dříve zde zastávala post ředitelky odboru řízení projektů a produktů. V Max bance Ivana Pícková zodpovídá za útvary podnikového a prémiového bankovnictví, bankovnictví pro drobnou klientelu a strategickou komunikaci.

Max banka dříve působila jako Expobank CZ. Koncem září 2022 ji koupila Banka Creditas, 4. října se přejmenovala na Max banku. Má být čistě on-line bankou pro drobnou klientelu. Firemní klientela Expobank CZ se přesouvá do Banky Creditas.

Expobank CZ, která byla napojena na Rusko, na českém trhu působila od roku 1991. K síti bankovních domů s názvem Expobank se připojila po akvizici od německé LBBW v roce 2014.

Creditas patří mezi středně velké banky a její bilanční suma je aktuálně téměř 100 miliard korun. Banka vznikla v roce 1996 jako 1. Třebíčská záložna. Do konce roku 2016 byla největší tuzemskou záložnou a od 1. ledna 2017 se stala bankou. Je součástí investiční skupiny Creditas.

Reklama

spoření, energie

Kdo dá víc. Velké srovnání termínovaných účtů. Rekord je devítiprocentní sazba

Nejlepší termínovaný účet už má i v Česku devítiprocentní sazbu. Většina sazeb se ale pohybuje mezi pěti až šesti procenty. Na současnou inflaci nestačí ovšem ani ten devítkový. Je ale stále lepší uložit volné peníze tam, než je nechat na běžném účtu bez zhodnocení. Pozor ale na podmínky jednotlivých finančních ústavů, čím vyšší sazba, tím složitější podmínky, platí často. Podívejte se na podrobnou srovnávací tabulku všech účtů.

Přečíst článek

Vládní dluh stoupl, ilustrační foto

Aktuální sazby spořicích účtů. Víme, kde vám dají nejlepší sazbu

Sazby spořicích účtů v tuzemských bankách letos pomalu, ale jistě neustále rostou. Od loňského prosince do současnosti se více jak zdvojnásobily, v těch nejlepších sazbách jsou už dokonce trojnásobně vyšší. Ty nejlepší nabízejí malé banky a kampeličky. Souvisí to s rostoucí inflací a následným zvyšováním základní úrokové sazby České národní banky (ČNB), která se tak pokoušela rozjetou inflaci přibrzdit. Od léta pak začaly tuzemské banky zvedat sazby i kvůli hrozící speciální dani z mimořádných zisků. Které banky aktuálně nabízejí na spořicích účtech nejvyšší úrok?

Přečíst článek

Jitka Haubová, členka představenstva Komerční banky

Haubová z Komerční banky bude předsedat Mezinárodní obchodní komoře v ČR

Novou předsedkyní české odbočky Mezinárodní obchodní komory (ICC ČR) je od 1. ledna Jitka Haubová. Ve funkci vystřídala Miloše Olíka, který se stane místopředsedou. Výkonným ředitelem ICC ČR je i nadále Karel Machotka.

Přečíst článek

Reklama

Související

Zakladatel a dosavadní výkonný ředitel Netflixu Reed Hastings na snímku z roku 2017.

Konec éry zakladatele Netflixu Reeda Hastingse. Muže, který změnil vnímání televize

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme