Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Jsem nevinný, hájil se před soudem šéf zkrachovalé kryptoburzy FTX Bankman-Fried

Samuel Bankman-Fried odchází od soudu v New Yorku.
ČTK
 ČTK

Zakladatel zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX Samuel Bankman-Fried se před soudem v New Yorku označil za nevinného v případu, v němž čelí obvinění z miliardové zpronevěry. Bankamn-Fried je obviněn z osmi trestných činů. Americké úřady případ kryptoměnové burzy FTX označily za jeden z největších podvodů americké historie. Proces s Bankmanem-Friedem bude pokračovat 2. října, píše agentura AP.

Reklama

Federální žalobkyně Danielle Sassoonová v úterý odhadla, že proces bude trvat zhruba čtyři týdny. Uvedla také, že prokuratura obhájcům brzy předloží stovky tisíc dokumentů s důkazy proti jejich klientovi.

V americkém justičním systému je běžné, že se obžalovaný před soudem prohlásí za nevinného. Toto prohlášení může později změnit, připomněla agentura Reuters. Bankman-Fried k soudu dnes přišel v bílé košili a modrém obleku s kravatou. V době, kdy vedl FTX, se proslavil jako počítačový nadšenec v tričku s krátkými rukávy a šortkách.

Sam Bankman-Fried odchází od soudu

Záporák roku. Povedlo se Samu Bankmanu-Friedovi zlikvidovat magii kolem krypta?

Kdyby se udílel titul pro největšího záporáka globálního byznysu, poprali by se o tento titul dva muži. Elon Musk a pak teprve třicetiletý Sam Bankman-Fried, o němž do letoška v Česku slyšelo jen pár zasvěcenců a čtenářů amerických byznysových magazínů. SBF, jak se mladíkovi běžně říká, totiž dokázal udělat takový průšvih na kryptoměnovém trhu, že se z něj tento oklepávat roky. Pokud se z něj vůbec oklepe. Zde je další příběh roku 2022.

Přečíst článek

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v prosinci obvinila třicetiletého Bankmana-Frieda z podvodu na investorech. Ten podle komise spočíval mimo jiné v tajném vyvádění prostředků klientů do jeho společnosti Alameda Research se sídlem v Hongkongu.

Hrozí mu 115 let vězení

Bankman-Fried navíc čelí obvinění z podvodu, praní špinavých peněz a porušení zákonů o financování volebních kampaní. Hrozí mu trest až 115 let vězení.

Než bývalý šéf FTX stanul před soudem, poslali jeho obhájci soudci Lewisovi Kaplanovi dopis, kde uvedli, že rodiče obžalovaného se stali „subjekty zkoumání médií, obtěžování i výhrůžek, včetně zpráv, ve kterých jim kdosi přál fyzickou újmu”. Advokáti na základě těchto zpráv požádali soud, aby z procesních dokumentů vyjmul jejich jména, s čímž Kaplan souhlasil.

Pád bitcoinu. Kryptoměna se tento týden dostala na nejnižší hodnotu od začátku roku.

Krypto je pro seriózní investory mrtvá kočka, uvedl vlivný bankéř JP Morgan

Přílišná volatilita a s ní spojené absurdní riziko. To je podle hlavního stratéga JP Morgan Asset Management Jareda Grosse hlavní důvod, proč kryptoaktiva jsou pro většinu relevantních finančních institucí „efektivně neexistující“.

Přečíst článek

Bankman-Fried byl před dvěma týdny propuštěn na kauci ve výši 250 milionů dolarů (asi 5,7 miliardy korun) splacenou v dluhopisech za podmínky, že čas čekání na proces stráví v domácím vězení v domě svých rodičů v Kalifornii.

Bývalí vysoce postavení zaměstnanci Alameda Research a FTX Caroline Ellisonová a Gary Wang před soudem již dříve uznali vinu a dohodli se, že budou spolupracovat s prokuraturou.

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Porota amerického soudu ve čtvrtek uznala vinu zakladatele zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX Sama Bankmana-Frieda

Klienty obral o miliardy. Porota uznala vinným zakladatele burzy FTX, hrozí mu desítky let vězení

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme