Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nákladní vozidla registrovaná v EU nesmí vstoupit do Běloruska, výjimku má pošta

Nákladní vozidla
iStock
 ČTK

Bělorusko zakázalo nákladním automobilům registrovaným v Evropské unii vstup na své území. Zákaz platí od soboty, nevztahuje se však například na přepravu pošty. Vozidla, která se v pátek nacházela na běloruském území, mají na odjezd čas do 23. dubna. Informovala o tom polská veřejnoprávní televize na svých internetových stránkách.

Reklama

Evropská unie tento měsíc zavedla zákaz vstupu nákladních automobilů ruských a běloruských podniků na své území. Tyto nákladní vozy měly do dneška čas na opuštění unijního prostoru, připomněl list Financial Times. V pátek podle listu stály ruské a běloruské nákladní vozy mířící pryč z EU v dlouhých frontách na polských hranicích.

Unijní zákaz je součástí pátého balíku sankcí, který EU přijala kvůli ruskému útoku na Ukrajinu. Ruské jednotky k operacím využívají také běloruské území. Zákaz zahrnuje řadu výjimek včetně přepravy pošty, paliv, potravin nebo léků.

Reklama

Související

Čínská továrna automobilky Geely v provincii Če-ťiang na jihovýchodě Číny.

Lukáš Kovanda: Evropě hrozí záplava čínských elektroaut. Východisko však existuje

Přečíst článek
Čínská invaze na Tchaj-wan by zničila světový obchod a polovodičový průmysl, varuje britský ministr zahraničí James Cleverly

Čínská invaze na Tchaj-wan by zničila světový obchod a polovodičový průmysl, varuje britský ministr zahraničí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme