Reklama

Nákladní vozidla registrovaná v EU nesmí vstoupit do Běloruska, výjimku má pošta

Nákladní vozidla
iStock
 ČTK

Bělorusko zakázalo nákladním automobilům registrovaným v Evropské unii vstup na své území. Zákaz platí od soboty, nevztahuje se však například na přepravu pošty. Vozidla, která se v pátek nacházela na běloruském území, mají na odjezd čas do 23. dubna. Informovala o tom polská veřejnoprávní televize na svých internetových stránkách.

Reklama

Evropská unie tento měsíc zavedla zákaz vstupu nákladních automobilů ruských a běloruských podniků na své území. Tyto nákladní vozy měly do dneška čas na opuštění unijního prostoru, připomněl list Financial Times. V pátek podle listu stály ruské a běloruské nákladní vozy mířící pryč z EU v dlouhých frontách na polských hranicích.

Unijní zákaz je součástí pátého balíku sankcí, který EU přijala kvůli ruskému útoku na Ukrajinu. Ruské jednotky k operacím využívají také běloruské území. Zákaz zahrnuje řadu výjimek včetně přepravy pošty, paliv, potravin nebo léků.

Ukrajinská vlajka

SLEDUJTE ON-LINE: Nové důkazy prokazují zabíjení civilistů ruskými vojáky v Buči, tvrdí The New York Times

Na dvou videích jsou vidět ruští výsadkáři, jak vedou s namířenými zbraněmi několik mužů ulicí města Buča na předměstí Kyjeva. Někteří z těchto ukrajinských zajatců jsou přikrčení, drží se za opasky těch, kteří jdou před nimi. Jiní mají ruce nad hlavou. Podle svědectví místních a záběrů získaných listem The New York Times ruští vojáci těchto nejméně osm mužů 4. března zastřelili, čímž se zřejmě dopustili válečných zločinů.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme