Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Milion pro Ovčáčka, hradní úředníci dostali loni rekordní odměny

Hradní mluvčí Ovčáček si loni vydělal milion čistého.
ČTK

Hradní úředníci si loni vydělali nejvíc peněz za druhé volební období prezidenta Miloše Zemana. Vedoucí kanceláře Vratislav Mynář měl čistý příjem asi 2,4 milionu korun, hradní mluvčí Jiří Ovčáček si loni vydělal čistého 1,059 milionu korun.

Reklama

Vedoucí jeho kanceláře Vratislav Mynář dostal na mimořádných odměnách 895 tisíc korun, celkem měl čistý příjem asi 2,4 milionu korun. Vyplývá to z informací, které zveřejnila Kancelář prezidenta republiky (KPR). V porovnání s dříve zveřejněnými údaji dostali vedoucí zaměstnanci KPR před koncem Zemanova mandátu nejvyšší odměny od roku 2016. Hrad mezi devět úředníků rozdělil celkem 3,87 milionu korun.

Miloš Zeman, prezident

Zeman dal milost odsouzenému podřízenému. Zneužití moci, výsměch, pohrdání justicí, reagují politici i právníci

Zneužití moci, výsměch, pohrdání justicí, nepřijatelné. Takové kritiky se dočkal prezident Miloš Zeman od politiků i státních zástupců poté, co udělil milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, který byl odsouzen za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. Lesní správa Lány je příspěvkovou organizací Kanceláře prezidenta republiky, Balák je podřízeným prezidentova kancléře Vratislava Mynáře.

Přečíst článek

Podle tabulky se loni čisté platy většiny vedoucích zaměstnanců KPR řádově o tisíce až desítky tisíc korun snížily, zvýšily se ale výrazně mimořádné odměny. Výjimkou je Mynář a jeho zástupce Petr Mužák, kteří dostali více peněz i na platu. Mynářovi se plat zvýšil za rok celkem asi o 86 tisíc korun, odměny měl vyšší přibližně o 400 tisíc korun. Od roku 2016 takto vysokou odměnu kancléř neobdržel.

Nikdo neodešel s prázdnou

Vyšší odměny loni získali i další vedoucí pracovníci hradní kanceláře, a to buď téměř 303 tisíc korun, nebo 310 tisíc korun, v případě Mužáka a ředitele administrativní sekce Jana Nováka 413 tisíc korun. Od roku 2016 tak vysoké odměny hradní úředníci nedostali, jejich výše se v posledních šesti letech pohybovala maximálně kolem 220 tisíc korun. Výjimkou byl Novák, který vedl kromě administrativní sekce také bezpečnostní odbor a který měl zpravidla vyšší odměny než ostatní úředníci podřízení Mynářovi.

Kandidáti na prezidenta ČR. Pavel, Nerudová, Babiš... a pak dlouho nikdo. Jaké mají šance?

Kandidáti na prezidenta ČR 2023: Pavel, Babiš, Nerudová... Jaké mají šance?

Budoucím prezidentem se stane jeden z osmi kandidátů, které k volbám 25. listopadu zaregistrovalo ministerstvo vnitra, případně o jejich kandidatuře rozhodl Nejvyšší správní soud. Hlavními favority jsou alespoň podle sázkových kanceláří Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš, ostatní mají od nich obrovský odstup. Původně jich bylo devět, ale Josef Středula pět dnů před volbami odstoupil a podpořil možná překvapivě Nerudovou.

Přečíst článek

Například prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček si loni na Hradě vydělal čistého 1,059 milionu korun, ředitel Zemanova sekretariátu Jaroslav Hlinovský 1,14 milionu nebo ředitel legislativního odboru Václav Pelikán 1,22 milionu korun.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme