Reklama

Zahraniční držitelé dluhopisů Evegrande dosud neobdrželi splátku úroků

Evergrande
ČTK
 ČTK

Někteří držitelé zahraničních dluhopisů problémové čínské developerské společnosti Evergrande zatím neobdrželi úroky, jejichž termín splatnosti vypršel ve čtvrtek.

 Firma Evergrande se k platbě úroků zatím nevyjádřila. Akcie podniku během dnešního obchodování na hongkongské burze oslabily o téměř 12 procent.

Celkové závazky společnosti Evergrande přesahují 300 miliard dolarů (6,5 bilionu korun). Firmě ve čtvrtek vypršel oficiální termín pro uhrazení úroků 83,5 milionu dolarů (1,8 miliardy korun) ze zahraničních dluhopisů. Pokud tyto úroky neuhradí do 30 dnů od vypršení termínu, dostane se do platební neschopnosti.

Burza, ilustrační foto

Příslib Evergrande zabral, prozatím. Akcie developera na burze v Hongkongu prudce rostou

Akcie problémové čínské developerské společnosti China Evergrande dnes na burze v Hongkongu prudce posilují. Deník The Wall Street Journal napsal, že čínská vláda vyzvala úřady v celé zemi, aby se na pád společnosti připravily.

Přečíst článek

Investoři se obávají, že kolaps podniku by mohl těžce zasáhnout čínský finanční systém a že negativní dopady by se mohly rozšířit i do zbytku světa. Držitelé dluhopisů se podle Reuters začínají domnívat, že může trvat týdny, než se situace vyjasní.

Pokud se Evergrande dostane do platební neschopnosti, bude muset přikročit k restrukturalizaci dluhu. Analytici předpokládají, že v takovém případě držitelé dluhopisů získají zpět pouze malou část investovaných peněz.

Reklama

Ondřej Chybík, architekt

Mrakodrap může do Ostravy přinést novou energii, říká architekt Chybík

Architektonický ateliér Chybik+Kristof se podepsal pod spoustu projektů od rezidenčních staveb po veřejné nebo experimentální jako je food market Manifesto v Praze. Za svoji práci byli architekti z Brna také mnohokrát oceněni, naposledy zaujali porotu prestižní MIPIM Awards projektem Vinařství Lahofer. „Vytváří se povědomí nejenom o nás, ale i o české architektuře, ale vlastně i o tom, že se na Moravě vyrábí víno. To považuji za hodně důležité,” říká v rozhovoru pro newstream.cz jeden ze zakladatelů studia Ondřej Chybík.

Přečíst článek

Společnost Evergrande v současnosti vlastní přes 1300 developerských projektů ve více než 280 čínských městech. Čínská vláda podle čtvrteční zprávy listu The Wall Street Journal (WSJ) vyzvala úřady v celé zemi, aby se na pád firmy Evergrande připravily.

>>>>>>Více o dění na trzích sledujte zde<<<<<<

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme