Reklama

SAB Finance navrhne vyplatit dividendu za druhé pololetí 2021, s ještě vyšším výnosem

Inflace, ilustrační foto
iStock
 nst
nst

Finanční skupina SAB Finance zlínského miliardáře Radomíra Lapčíka měla vydařený rok. Účetní zisk před zdaněním a auditem v roce 2021 dosáhl 200 milionů korun.

Představenstvo SAB Finance kvůli dobrým výsledkům navrhuje vyplatit další dividendu, a to za druhé pololetí minulého roku. O dividendě ve výši 46,50 koruny, což představuje výnos 8,78 procenta na akcii, rozhodne valná hromada v dubnu. Zisk bude připsán všem akcionářům, kteří budou držet akcie SAB Finance k rozhodnému dni, kterým bude 4. pracovní den po datu konání valné hromady. SAB Finance informovala, že tak navrhuje rozdělit 120 milionů korun.   

SAB Finance už za loňský rok vyplácela dividendu ve výši 5 procent ze zisku za první pololetí. „Rok 2021 byl pro SABF nejúspěšnějším rokem v historii. Hlavní událostí roku byl beze sporu vstup SAB Finance na Burzu cenných papírů Praha. Akcie se začaly obchodovat 28. ledna 2021 na trhu Standard Market pod tickerem SABFG. Říjen přinesl split akcí 1 ku 10, což by mělo zjednodušit vstup retailovým investorům a nabídnout i jim možnost zajímavého zhodnocení. Akcie SAB Finance zároveň nabídly svým investorům mimořádné zhodnocení v podobě vyplacené pololetní dividendy ve výši více než 68 milionů korun v  poměru k obvyklé tržní ceně šlo o o výnos pět procent,“ uvedl zakladatel a majitel SAB Finance Radomír Lapčík.  

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance
video

Baťa je inspirací a důkazem, že ze Zlína lze vybudovat globální firmu, říká bankéř Lapčík

Před pětadvaceti lety začal budovat záložnu, z níž se stala Trinity Bank. Nyní je Radomír Lapčík úspěšným finančníkem, jehož aktivity se rozrůstají do mnoha zemí.

Přečíst článek

Účetní zisk před zdaněním a auditem u společnosti SAB Finance ve výši 200 milionů korun překonal o 19 procent plán managementu (168 milionů korun) a o téměř 39 procent doposud rekordní výši zisku z roku 2020 (144 milionů korun). 

Celkový obrat společnosti, který tvoří zisk z finančních operací, přesáhl 377 milionů korun s meziročním nárůstem o 27 procent. Vysoká dynamika byla zaznamenána především u měnového zajištění prostřednictvím forwardů, kdy objem transakcí vzrostl o 240 procent a počet klientů využívající forward se zvýšil o 46 procent. „Vývoj kurzu koruny, vysoká poptávka po měnovém zajištění a osobní přístup týmu SAB Finance přispěly k výborným výsledkům firmy. Jsme rádi, že naše produkty spotových měnových kurzů a měnových zajištění pomocí forwardů využívá ve svém podnikání čím dál více klientů,“ uvedl k výsledkům Radomír Lapčík. 

Zakladatel SAB Finance Radomír Lapčík je investorem vydavatele zpravodajského serveru newstream.cz.

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

Čtyřdenní pracovní týden je pro lidi hodně motivační, říká finančník Radomír Lapčík

Finanční skupina SAB Finance v roce 2021 dosáhla rekordního zisku 200 milionů korun. Rostla ve svém hlavním segmentu měnového zajišťování pro firmy, daří se také fintechové platformě ProStream či dvojici bank, v nichž má holding SAB Finance majetkový podíl. Jaký je recept na úspěch zakladatele SAB Finance Radomíra Lapčíka?

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

ČEZ, sídlo

Lukáš Kovanda: Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme