Reklama

Devizové SAB Finance se loni dařilo. Na dividendách vyplatí přes 140 milionů

Radomír Lapčík, zakladatel a největší akcionář společnosti SAB Finance.
Michael Tomeš
 nst
nst

Více než 140 milionů korun míří k akcionářům společnosti SAB Finance v rámci výplaty dividendy za nejúspěšnější rok v historii společnosti. Za druhé pololetí 2022 je roční výnos na jednu akcii v poměru k obvyklé tržní ceně ve výši 10,4 procenta. SAB Finance ovládá z pozice zakladatele a největšího akcionáře finančník a bankéř Radomír Lapčík.

Reklama

Pro SAB Finance, českou jedničku na trhu v oblasti devizových obchodů pro firemní klientelu, byl rok 2022 absolutně rekordním. Auditovaný účetní zisk dosáhl hodnoty 268 milionů korun, oproti roku 2021 tak vzrostl o třetinu. Čistý zisk po zdanění činí 216 648 131 korun. 

S ohledem na úspěšné hospodářské výsledky v roce 2022 představenstvo společnosti navrhlo valné hromadě ke schválení výplatu dividendy akcionářům společnosti ve výši 141 752 600 korun. Jde o dividendu ve výši 55 korun na jednu akcii. V poměru k obvyklé tržní ceně výnos představuje 10,4 procenta ročně za druhé pololetí roku 2022. 

„Rosteme, pokračujeme v rozšiřování nabídky služeb i servisu a společně s klienty i akcionáři bohatneme, kdy zisky z našeho podnikání vracíme nejenom zpět do dalšího růstu firem, ale i pravidelně vyplácíme ve formě dividendy akcionářům,“ okomentoval již dříve výnosy na akcii, ale zároveň i historicky nejvyšší zisk Radomír Lapčík, který z pozice zakladatele a největšího akcionáře ovládá společnost SAB Finance. Ta vlastní akciové podíly v české bance Trinity Bank a v maltské FCM Bank. 

Malta

Na Maltě je stavební boom. Táhne ho i česká banka

Slunečná ostrovní země staví nové hotelové, rezidenční a apartmánové domy s více než 50 tisíci lůžky. „Země odstartovala během pandemie stavební boom,” říká český šéf maltské banky.

Přečíst článek

I letos má SAB nakorčeno k rekordu 

Za první kvartál roku 2023 dosáhl zisk před zdaněním 50,6 milionu korun a výnosy přesáhly hladinu 98,2 milionu korun. Samotný objem vypořádaných obchodů meziročně vzrostl o 37,3 procenta. Počet klientů v meziročním srovnání vzrostl o 4,1 procenta.

Radomír Lapčík je investorem byznysového portálu newstream.cz, pozn. red. 

Radomír Lapčík je spolumajitel SAB Finance i Trinity Bank. Zároveň je investorem internetového deníku Newstream.cz

Devizové SAB se dařilo, akcionáři vydělali

Pro SAB Finance, českou jedničku na trhu v oblasti devizových obchodů pro firemní klientelu, byl rok 2022 rekordním. Účetní zisk dosáhl hodnoty 268 miliónů korun před zdaněním a auditem. Oproti roku 2021 jde o růst hospodářského výsledku o 34 procent a znamená, že zhodnocení akcií dosáhlo výše osm procent za rok.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme