Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Putin podpořil kryptoměny jako legální platidlo. Cena bitcoinu roste

Bitcoin ilustrační foto
Pixabay

Ruský prezident Vladimír Putin naznačil toleranci ke kryptoměnám, které ve světě čelí rostoucímu zkoumání ze stran regulátorů z obav, že by mohly sloužit pro praní špinavých peněz a kriminální aktivity. Pokles obav z kroků státních úřadů proti kryptoměnám je v poslední době mimo jiné důvodem růstu ceny bitcoinu, který ve středu překročil hranici 58 tisíc dolarů, což je nejvíce od května.

Reklama

„Kryptoměny mají právo na existenci a mohou být používány jako způsob platby,“ řekl Putin v rozhovoru pro CNBC, který Kreml zveřejnil na svých webových stránkách. Stále je ale podle něj příliš brzy hovořit o tom, že by digitální měny mohly být používány pro obchodování s ropou a dalšími komoditami, které tvoří páteř ruského exportu. 

Krypto jako zbraň

Rusko hledá podle agentury Bloomberg alternativy pro obchodování v dolarech od chvíle, kdy bylo postiženo mezinárodními sankcemi po ruské anexi Krymu. Putin obviňuje Spojené státy, že kryptoměny používají jako zbraň. Zastánci kryptoměn argumentují tím, že decentralizované měny by mohly nakonec nahradit legální měny vydávané centrálními bankami. 

William Rudolf Lobkowicz

NFT CryptoPunk nevlastním, to je drahé i na mě, říká mladý Lobkowicz

Je zástupcem nejmladší generace Lobkowiczů. William Rudolf vystudoval Harvard, má nesmírné charisma a vystupuje jako opravdový šlechtic. V rodině má na starosti digitální aktivity a uspořádal první velkou akci u nás věnovanou digitálnímu umění, neboli takzvaným NFT. „Investiční potenciál NFT pro mě není až tak podstatný. V tuto chvíli hlavně experimentujeme a objevujeme možnosti, které tato moderní forma nabízí, a řešíme, jak je budeme moci využívat pro uchování našich sbírek,” říká William Rudolf Lobkowicz v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Centrální banka Ruska opakovaně varovala investory, že trh s kryptoměnami je extrémně kolísající a digitální měny nejsou pro platby na ruském trhu povoleny. Nicméně plošný zákaz jako v Číně vláda neplánuje, řekl ministr financí Alexej Mojsejev agentuře Interfax. Čína proti kryptoměnám ostře zakročila a zcela je zakázala v září.  

Reklama

Bitcoin je nejdražší od května

Putinova vstřícnost ke kryptoměně přichází ve chvíli, kdy Washington zvažuje důkladně prozkoumat trh s kryptoměnami, což by mohlo vést k tomu, že administrativa prezidenta Joea Bidena by mohla začít tento trh regulovat.   

Tankování benzinu u čerpací stanice, ilustrační foto

Benzin i nafta v Česku dál prudce zdražují. Může za to plynová krize

Razantní růst cen pohonných hmot u českých čerpacích stanic pokračuje. Ceny nafty i benzinu jsou nejvyšší od roku 2014. Důvod? Zdražující ropa z části podpořená i plynovou krizí v Evropě.

Přečíst článek

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin přitom ve čtvrtek poprvé od května překonala 58 tisíc dolarů (zhruba 1,27 milionu korun).

Spekulanti podle agentury Bloomberg sázejí na to, že bitcoin bude útočit na své maximum z letošního dubna, kdy jeho cena dosáhla téměř 65 tisíc dolarů. Analytici zdůvodňují růst ceny bitcoinu řadou faktorů, například právě poklesem obav z kroků regulačních úřadů proti kryptoměnám.  

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Pád bitcoinu. Kryptoměna se tento týden dostala opět pod hranici 19 tisíc dolarů

Bitcoin opět pod 19 tisíci dolary. Inflace a zvyšování sazeb dál drtí „nezávislou“ měnu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme