Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Převod i posílání eur jde online už i bez skenování občanky. Nově stačí přihlášení přes Bank iD

Euro bankovky
ČTK
Věra Tůmová
tmv

Do digitálního světa finančních institucí, které využívají přístup prostřednictvím ověřené digitální identifikace Bank iD se nyní přidává i platební společnost EasyChange. Klienti, kteří u ní využívají přeshraničních plateb a bezhotovostního převodu vybraných deviz, mohou už i v této společnosti nově uzavírat bezpečněji rámcovou smlouvu díky přihlášení přes Bank iD.

Reklama

První platební instituce EasyChange zavádí pro fyzické osoby nově možnost registrace a uzavírání rámcové smlouvy pomocí služby Bank iD. V praxi to pro klienty znamená zjednodušení celého procesu ověřování a podpisu smlouvy. Zatímco dříve bylo nutné pro dálkovou registraci a uzavření rámcové smlouvy naskenovat dvojici osobních dokladů, nyní to bude jednodušší, bezpečnější a rychlejší.

Jednodušší identifikace

Klient už tak může díky digitální identifikaci prostřednictvím Bank iD potvrdit snadno svoji identitu i bez návštěvy pobočky. Rámcovou smlouvu i mezinárodní devizové transakce může díky tomu podepsat a realizovat rychleji, a to i bez nutnosti nahrávání osobních dokladů. Nově bude postačí přihlášení přes Bank iD a ověření identity je tím hotovo.

Vedle maximální míry zabezpečení, přináší tato identifikační novinka klientům i rychlejší a uživatelsky přívětivější platební proces. Výrazně se tím usnadní a zkrátí ověření totožnosti fyzické osoby a vyplnění rámcové smlouvy, která je nutná k tomu, aby klient mohl začít provádět zahraniční platby. „V praxi to znamená, že Bank iD vyplní za spotřebitele rámcovou smlouvu bez nutnosti nahrávání osobních dokladů nebo výpisů z účtů. Celý proces je tak nejen rychlejší, ale také bezpečnější. Spotřebitelé již mají Bank iD dostupné přes přihlašovací údaje do svého internetového bankovnictví. Stačí pár kliknutí a identita je ověřena rychle a bezpečně. Pak už zbývá pouze potvrzení smlouvy a je hotovo," vysvětluje zakladatel platební společnosti EasyChange Matěj Novák.

Stále více Čechů má účet v eurech. Taky o něm uvažujete? Srovnali jsme nabídky bank

Stále více Čechů má účet v eurech. Taky o něm uvažujete? Srovnali jsme nabídky bank

Éra posilující koruny vůči euru nahrává nákupům evropské měny. Začínají to ostatně doporučovat, jak někteří investoři, tak i analytici. Navíc dnes je doba, kdy založit si účet v eurech či jiné cizí měně není až tak složité a mnohdy to jde i online na pár kliknutí. Prošli jsme proto nabídku jednotlivých bank v Česku a řekneme vám, na co si dát pozor. 

Přečíst článek

Stále populárnější metoda k ověřování totožnosti

Bankovní identita v Česku patří mezi nejpoužívanější metody rychlého digitálního ověření totožnosti fyzických osob. V současnosti ji může použít přes čtyři miliony lidí, protože je k dispozici všem, kteří mají aktivní internetové bankovnictví. Výhody této služby navíc využívají nejen státní instituce, bankovní domy a pojišťovny, ale i stále rozšiřující se skupina firem a společností.

Lidé díky Bank ID mohou bezpečně na pár kliknutí vyřídit podpis smluv i nakupovat zboží, aniž by museli dojít fyzicky na pobočku dané instituce či firmy nebo zdlouhavě vypisovali identifikační údaje a skenovali doklady. Bank ID se využívá mimo jiné například i při podávání přihlášek na střední školy nebo při nákupu zboží omezeného dosažením plnoletosti, tedy třeba v obchodech s bezobslužným režimem, kde lidé nakupují sami bez pomoci jakéhokoliv personálu.

S tím, jak se moderní technologie čím dál více prosazují v oblasti financí, roste i poptávka spotřebitelů po digitálních finančních službách. „Spotřebitelé dnes chtějí hlavně rychlé a bezpečné finanční služby. Elektronická identifikace BankID umožňuje fyzickým osobám snadné provedení registrace a ověření totožnosti. Nejvíce je tato metoda dlouhodobě rozšířená ve skandinávských zemích. Také v Česku už se ale technologie stala běžnou součástí našich online životů. Na unijní úrovni se dokonce připravuje podoba evropské digitální identity, která má být kompatibilní ve všech státech Evropské unie,“ poznamenává prezidentka Evropské asociace digitálních financí a členka představenstva České fintechové asociace Maria Staszkiewicz.

Společnost EasyChange, která v Česku působí od roku 2010, je ryze českou licencovanou platební institucí pod dohledem ČNB a Finančního analytického úřadu. Společnost spadá do mezinárodní finanční skupiny EasyChange Group a vyjma Česka působí i ve Velké Británii, Slovensku, Polsku a Spojených státech.

Mobilní bankovnictví, ilustrační foto

Jak se vyhnout nevýhodným kurzům? Multiměnové účty umí platby i ve více jak 14 měnách

Multiměnové účty jsou zatím v nabídkách tuzemských bank docela vzácností. V současnosti je mají ve svém portfoliu jen dvě velké banky a třetí nabízí produkt jen tak na půl, který se tomu multiměnovému tak trochu blíží. Ostatní banky se k nabídce těchto typů účtů většinou ale vůbec nechystají. Uvažují o něm jen dvě další. Zjistili jsme, kde si multiměnový účet můžete v Česku vůbec sjednat a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Přečíst článek

Spořicí účty v eurech jsou jako ufo. Mají úročení, které nikdo neviděl

Nakupovat euro při dobrém kurzu je jedna věc, výhodně je pak uložit, je ale věc druhá. Tuzemské spořicí účty v eurech ke zhodnocení zrovna příliš nepomohou. Nevydělají si totiž ani na poplatky týkající se běžných euroúčtů. Přečtěte si, jak vypadají spořicí účty v eurech v Česku. 

Přečíst článek

Lepší spoření na důchod chystá už dvacítka firem. Jedna z velkých bank stále chybí

Letošní finanční novinka, Dlouhodobý investiční produkt, takzvaný DIP, má Čechy přimět k aktivnějšímu investování, a zvláště tomu směrovanému k tvorbě dlouhodobé rezervy na stáří. DIP ovšem mohou podle zákona poskytovat jedině v Česku regulované finanční instituce. Takových je v seznamu českých institucí osmnáct a v zahraničním seznamu jsou stále jen dvě. Zjistili jsme, které banky se kvůli DIP už zaregistrovaly a která největší stále chybí.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Radomír Lapčík

SAB Finance v rekordním čase realizovala úpis nových akcií, vyplatí svým akcionářům dividendu

Přečíst článek
Investice a daně. Kdy máte klid a kdy musíte vyplňovat přiznání?

Nejčastější chyby v elektronickém daňovém přiznání. Neděláte je taky?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme