Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Překvapivě špatná zpráva, čínské hospodářské oživení zpomaluje

Burza v Pekingu (ilustrační foto)
Profimedia
 ČTK

Čínské hospodářské oživení překvapivě zpomaluje. Druhý měsíc po sobě se snížil index nákupních manažerů a slábne i index výrobců ve službách. Vyplývá to z dat, která zveřejnil čínský statistický úřad. Po USA druhá největší světová ekonomika se tak z pandemie covidu-19 vzpamatovává pomaleji, než mnozí čekali.

Reklama

Oficiální index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu se snížil na 48,8 ze 49,2 bodu. Hodnota pod hranicí 50 bodů znamená hospodářský pokles. Index odvětví služeb sice zůstal v růstovém pásmu, ale také klesl na 54,5 z 56,4 bodu, uvádí statistický úřad. Obě hodnoty, které ukazují kondici čínské ekonomiky, tak zaostaly za očekáváním expertů.

Fronta před Louis Vuitton v Číně

Svět luxusu se dočkal, Číňané už zase utrácejí. Těží z toho akcie západních high-end značek

Číňané milují luxus, kterého si po vynucené covidové pauze zase začínají dopřávat. S návratem čínské poptávky rostou také akcie západních prodejců luxusních značek. Zato akcie čínských společností u investorů zrovna nebodují, drží se stranou jejich zájmu. Bezpečněji je mimo dosah Pekingu.

Přečíst článek

Příčiny zpomalení čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí jsou různé. Růst exportu se zhoršil. Slabší je i oživování pošramoceného trhu s nemovitostmi. Vláda také zpomalila výdaje na infrastrukturu. Firmy trpí klesajícími zisky a rostoucím politickým napětím se Spojenými státy a jejich spojenci.

Kovanda: Nepříjemné překvapení, Česko stále není z recese venku

Lukáš Kovanda: Nepříjemné překvapení, Česko stále není z recese venku

Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Podle dnešních zpřesněných údajů ČSÚ se totiž zatím letos – poměrně překvapivě – nedokázalo vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí, míní hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Přečíst článek

Podle analytika Ho Woei Chena ze společnosti United Overseas Bank v Singapuru dynamika ekonomického oživení nadále zpomaluje. „Vzhledem k slabé domácí inflaci bude tlak na zesílení podpory měnové politiky,” citovala ho agentura Bloomberg.

Čína je poprvé největším světovým vývozcem aut.

Dříve symbol levného šuntu. A teď je Čína poprvé největším světovým vývozcem aut

Čína předstihla Japonsko na pozici největšího světového vývozce aut. V prvním čtvrtletí Čína vyvezla podle oficiálních statistik 1,07 milionu vozů, což je meziročně o 58 procent více. Z Japonska putovalo na světové trhy 954 185 automobilů, o šest procent více než ve stejném období loni, píšezpravodajský server BBC.

Přečíst článek

Čínská vláda si předsevzala po skončení přísné koronavirové politiky docílit v letošním roce hospodářského růstu. V prvním čtvrtletí činil růst hrubého domácího produktu (HDP) meziročně 4,5 procenta. Vedení země si stanovilo pro celý rok růstový cíl „kolem pěti procent".

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme