PayPal jde na trh s vlastním stablecoinem, který je navázaný na dolar

Americká platební společnost PayPal Holdings uvedla na trh vlastní stablecoin nazvaný PayPal USD se zkratkou PYUSD, který je navázaný na dolar. Snaží se tak podpořit přijetí digitálních měn pro platby a převody měn.
PayPal je první velkou finanční společností, která přichází s vlastním stablecoinem, což by mohlo významně podpořit pomalé zavádění digitálních měn pro platby, upozorňují analytici.
Stablecoin je kryptoměna vázaná na nějaké reálné aktivum, jako jsou peníze, zlato nebo kovy. Tím se minimalizuje nestabilita ceny běžná u klasických kryptoměn, takže stablecoin je teoreticky vhodnější pro platby a převody peněz.
Britská finančně technologická společnost Revolut ve Spojených státech pozastaví své aktivity s kryptoměnami. Důvodem je nejistota ohledně regulace kryptoměn v zemi, uvedl server CoinDesk. Zákazníků Revolutu mimo Spojené státy se tento krok netýká. Rozhodnutí tak ovlivní necelé jedno procento klientů Revolutu, kteří obchodují s kryptoměnami.
Revolut dočasně pozastaví aktivity s kryptoměnami v USA. Obtížné rozhodnutí, tvrdí firma
Money
Podle sdělení firmy je stablecoin PYUSD krytý dolarovými vklady a krátkodobými dluhopisy americké vlády. Novou měnu emituje společnost Paxos Trust a k dispozici bude postupně zákazníkům PayPalu ve Spojených státech. Stablecoin PYUSD je navržen tak, aby jej bylo možné kdykoliv směnit za dolary i za jiné kryptoměny dostupné v síti PayPal. Také jej lze použít k financování nákupů.
Generální ředitel PayPalu Dan Schulman se prostřednictvím nové digitální měny snaží upevnit postavení firmy v oblasti digitálních plateb tím, že se spoléhá na technologii, která umožňuje okamžité a levnější převody bez centrálního zprostředkovatele.
Akcie PayPalu za posledních 12 měsíců klesly o více než 33 procent, což je šestý nejhorší výsledek firmy z indexu Nasdaq 100. Nárůst internetových plateb z doby pandemie totiž polevil, uvedla agentura Bloomberg.
Generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman spustil projekt kryptoměny Worldcoin. Přístupový účet nazvaný World ID může zájemce získat pouze po registraci a následném ověření skenem své oční duhovky. Firma tak chce pohlídat, že členy budou jen skuteční lidé, uvedla agentura Reuters.
Sam Altman, otec ChatGPT s umělou inteligencí, spustil novou kryptoměnu worldcoin
Zprávy z firem
Stablecoiny existují už téměř deset let, ale většinou je používají obchodníci k přesunu digitálních aktiv mezi burzami. Do spotřebitelských plateb pronikly jen omezeně. Podle firmy CoinGecko jsou v oběhu stablecoiny v hodnotě zhruba 126 miliard dolarů, tedy zhruba 2,8 bilionu korun. Největší je USDT firmy Tether Holdings.
PayPal má celosvětově více než 431 milionů aktivních účtů, poprvé spustil služby pro kryptoměny v roce 2020. Uživatelům umožňuje prostřednictvím své platformy nakupovat, prodávat a provádět platby několika tokeny, jako je například bitcoin.
Magazín Newstream CLUB
Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.
Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.
Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.
Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.
Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.
V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku.
K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.
Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.