Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

PayPal jde na trh s vlastním stablecoinem, který je navázaný na dolar

PayPal, ilustační foto
PayPal
 ČTK

Americká platební společnost PayPal Holdings uvedla na trh vlastní stablecoin nazvaný PayPal USD se zkratkou PYUSD, který je navázaný na dolar. Snaží se tak podpořit přijetí digitálních měn pro platby a převody měn.

PayPal je první velkou finanční společností, která přichází s vlastním stablecoinem, což by mohlo významně podpořit pomalé zavádění digitálních měn pro platby, upozorňují analytici.

Stablecoin je kryptoměna vázaná na nějaké reálné aktivum, jako jsou peníze, zlato nebo kovy. Tím se minimalizuje nestabilita ceny běžná u klasických kryptoměn, takže stablecoin je teoreticky vhodnější pro platby a převody peněz.

Bitcoin (ilustrační foto)

Revolut dočasně pozastaví aktivity s kryptoměnami v USA. Obtížné rozhodnutí, tvrdí firma

Britská finančně technologická společnost Revolut ve Spojených státech pozastaví své aktivity s kryptoměnami. Důvodem je nejistota ohledně regulace kryptoměn v zemi, uvedl server CoinDesk. Zákazníků Revolutu mimo Spojené státy se tento krok netýká. Rozhodnutí tak ovlivní necelé jedno procento klientů Revolutu, kteří obchodují s kryptoměnami.

Přečíst článek

Podle sdělení firmy je stablecoin PYUSD krytý dolarovými vklady a krátkodobými dluhopisy americké vlády. Novou měnu emituje společnost Paxos Trust a k dispozici bude postupně zákazníkům PayPalu ve Spojených státech. Stablecoin PYUSD je navržen tak, aby jej bylo možné kdykoliv směnit za dolary i za jiné kryptoměny dostupné v síti PayPal. Také jej lze použít k financování nákupů.

Generální ředitel PayPalu Dan Schulman se prostřednictvím nové digitální měny snaží upevnit postavení firmy v oblasti digitálních plateb tím, že se spoléhá na technologii, která umožňuje okamžité a levnější převody bez centrálního zprostředkovatele.

Akcie PayPalu za posledních 12 měsíců klesly o více než 33 procent, což je šestý nejhorší výsledek firmy z indexu Nasdaq 100. Nárůst internetových plateb z doby pandemie totiž polevil, uvedla agentura Bloomberg.

Generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman spustil projekt kryptoměny Worldcoin. Přístupový účet nazvaný World ID může zájemce získat pouze po registraci a následném ověření skenem své oční duhovky.

Sam Altman, otec ChatGPT s umělou inteligencí, spustil novou kryptoměnu worldcoin

Generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman spustil projekt kryptoměny Worldcoin. Přístupový účet nazvaný World ID může zájemce získat pouze po registraci a následném ověření skenem své oční duhovky. Firma tak chce pohlídat, že členy budou jen skuteční lidé, uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek

Stablecoiny existují už téměř deset let, ale většinou je používají obchodníci k přesunu digitálních aktiv mezi burzami. Do spotřebitelských plateb pronikly jen omezeně. Podle firmy CoinGecko jsou v oběhu stablecoiny v hodnotě zhruba 126 miliard dolarů, tedy zhruba 2,8 bilionu korun. Největší je USDT firmy Tether Holdings.

PayPal má celosvětově více než 431 milionů aktivních účtů, poprvé spustil služby pro kryptoměny v roce 2020. Uživatelům umožňuje prostřednictvím své platformy nakupovat, prodávat a provádět platby několika tokeny, jako je například bitcoin.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Americký ministr financí Scott Bessent

Sorosovi pomáhal položit libru. Nyní má nový ministr financí USA Bessent úkol nenechat příliš posilovat dolar

Přečíst článek
Doporučujeme