Reklama

Na Manhattanu se do konce září prodalo nejvíc bytů za posledních deset let

Manhattan
iStock
Petra Jansová
pej

Třetí čtvrtletí bylo pro realitní makléře působící na newyorském Manhattanu hodně úspěšné. V tomto období se tam prodal rekordní počet bytů. A rekordní jsou proto i fiskální příjmy plynoucí do městské pokladny.

Reklama

Za uplynulé čtvrtletí bylo podle dat společnosti Miller Samuel a Douglas Elliman Real Estate uzavřeno více než čtyři tisíce transakcí. To je nejvíc za období tří měsíců od roku 1989, upozorňuje server agentury Bloomberg.

Průměrná cena nemovitostí, které v tomto období změnila majitele, meziročně vzrostla o 1,4 procenta na 1,12 milionu dolarů.

Elton John

Kouzlu daňových rájů propadl i Elton John nebo Shakira

Služeb offshorových firem nevyužívají jen politici nebo členové královských rodin. Přes daňové ráje mimo pozornost finančních úřadů prohnaly svoje peníze i sportovní nebo pěvecké hvězdy. Některé měly na svých účtech i více než 10 milionů dolarů.

Přečíst článek

„Trh se vrací do normálu a lidé si zároveň myslí, že nyní nastala poslední příležitost, kdy ještě bude možné nakoupit nemovitosti za výhodnější covidové ceny,“ uvedl Jonathan Miller, prezident společnosti Miller Samuel.

S tím, že ceny některých bytů mnohdy vzrostly během transakce i více než o osm procent, nejvíc za tři roky, protože zákazníci byli ochotni zvyšovat své nabídky, aby uspěli.
A zvýšeným zájem zmenšil i nabídku, v polovině září bylo podle dat realitní společnosti Corcoran Group v nabídce necelých sedm tisíc, což je o 28 procent méně než před rokem. Stále je ale z čeho vybírat, bytů k prodeji je stále o 17 procent víc než bývalo ve stejném období za posledních deset let.

Reklama

Rekordní daňové příjmy

Jak uvedl Scott Stringer z místního daňového úřadu, realitní transakce přinesly do poklady New Yorku už v prvních dvou měsících nového fiskálního roku 468 milionů dolarů, což je podle něj o 18 procent více než ve stejném období roku 2019. 

Rekonstrukce, ilustrační foto

Asociace: Stavební normy prodražují bydlení, levný byt už dnes postavit nelze

Neustále zdražování novostaveb nutí Čechy pořizovat si vlastní bydlení jinou cestou. Čím dál častěji dávají přednost koupi a následné rekonstrukci starších bytů.

Přečíst článek

Trh s rezidenčními realitami byl stejně jako ostatní segment zasažen pandemií, v souvislosti s postupným návratem do kanceláří se ale začíná pomalu oživovat. Do  městského rozpočtu přibylo na daních z prodeje za prvních osm měsíců letošního roku 41 miliard dolarů, o 76 procent více za stejné období loni a o 18 procent více než v roce 2019.

Naopak zájem o kancelářské prostory, hotely nebo bytové domy podle Stringera nadále klesá. Na daních z prodeje těchto realit vybralo za prvních osm měsíců tohoto roku 12,5 miliard dolarů, o téměř sedm procent méně než loni a o polovinu méně než v roce 2019. 

Český pavilon na Expu v Dubaji.

Jak přinést do pouště zeleň? Prohlédněte si český EXPO pavilon

Český pavilon na Expu v Dubaji láká nejenom na české sklářské umění, ale i technologické inovace.

Přečíst článek

Hasičská zbrojnice a zázemí technických služeb v Líbeznicích.

Nejlepší novostavby podle historiků: Sídlo Lasvitu a hasičská zbrojnice v Líbeznici

Nenarušuje, ale dotváří. Přesně takové jsou podle historiků architektury realizace sídla společnosti Lasvit a hasičské zbrojnice v Líbeznici.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Pohled do bytu zesnulé Ivany Trumpové na newyorském Manhattanu, který je na prodej za 26,5 milionu dolarů.

Opulentní domov zesnulé Ivany Trumpové je na prodej. I s leopardí výzdobou, zlatem a mramorem

Přečíst článek
Zdeněk Tůma

Exguvernér ČNB Zdeněk Tůma v Realitním Clubu: Nemovitosti jsou pořád perspektivní byznys

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme